Voda v piatych dverách

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

O té vodě v pátých dveřích tu bylo popsáno dost, ale asi nejvíc tam teče kolem 3brzdové svítilny.
Já mám zadní k?ilt a do dveří mi neteče.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Vyprdni se na silikon :D Ty ví? kudy tam teče? :roll: Na stilu jsem s tím problémem bojoval a nakonec jsem to vzdal. Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KoreckyD »

Zdenda píše:Vyprdni se na silikon :D Ty ví? kudy tam teče? :roll: Na stilu jsem s tím problémem bojoval a nakonec jsem to vzdal. Zdenda
jeden manik tu psal ?e tam zatejká kolem stěrače...ale jinak já osobně nevim kudy mi tam teče :?
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

KoreckyD píše:
Zdenda píše:Vyprdni se na silikon :D Ty ví? kudy tam teče? :roll: Na stilu jsem s tím problémem bojoval a nakonec jsem to vzdal. Zdenda
jeden manik tu psal ?e tam zatejká kolem stěrače...ale jinak já osobně nevim kudy mi tam teče :?
Na tom diskuzním foru o Hondě Civic jsem se dočetl, ?e se tak nějak počítá s tím, ?e se voda do dveří někdy dostane a proto tam mají nějaké ty vypou?těcí kanálky.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KoreckyD »

jeník1 píše:
KoreckyD píše:
Zdenda píše:Vyprdni se na silikon :D Ty ví? kudy tam teče? :roll: Na stilu jsem s tím problémem bojoval a nakonec jsem to vzdal. Zdenda
jeden manik tu psal ?e tam zatejká kolem stěrače...ale jinak já osobně nevim kudy mi tam teče :?
Na tom diskuzním foru o Hondě Civic jsem se dočetl, ?e se tak nějak počítá s tím, ?e se voda do dveří někdy dostane a proto tam mají nějaké ty vypou?těcí kanálky.
U mě je dost mo?ný, ?e kdy? mi měnili zadní sklo, tak to třeba odflákli a teď mi tam teče, ale jak řikam, nebudu to ře?it a čas od času to vypustim =D
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

U mě je dost mo?ný, ?e kdy? mi měnili zadní sklo, tak to třeba odflákli a teď mi tam teče, ale jak řikam, nebudu to ře?it a čas od času to vypustim =D[/quote]

To by mělo vytékat samo, ten gumový kolík vpravo po otevření kufru slou?í také jako vypou?těcí kanál.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Kdy? ti poteče zadním oknem tak bude? mít kapky vody na zadním platu a ne vodu ve dveřích.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Nevím jak to má? o?etřený ty u GP vyrobeného v roce 2005, ale to moje vyrobené na konci roku 2011 má tři otvory dole kudy vytéká případná voda. Udělal jsem dvě fotky dveří:


Tady jsou vidět tři díry pro odvětrávání vnitřního prostoru pátých dveří a odtok případné vody.
Obrázek

Dal?í fotka ukazuje to problematické místo, kudy podle některých vniká do pátých dveřích voda. Nevím, mo?ná tam něco vnikne, ale je to smáčklé dost.
Obrázek
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:Obrázek
:X ten spoj, to je tedy hrůza !
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

:X ten spoj, to je tedy hrůza ![/quote]

On ten foták zvět?uje, není to tak velké. To ví? dělali to italové :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To jsou místa, kterýma naleje do kufru vět?ina vody. Hlavně za jízdy, kdy jí tam strhává kastli obtékajcí vzduch. Já ty místa zalepil konstrukčním tmelem (a to rozhodně nevypadaly tak hrozně i při 100 násobném zvět?ení) a od té doby je klid. Definitivně. U? 2,5 roku.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:To jsou místa, kterýma naleje do kufru vět?ina vody. Hlavně za jízdy, kdy jí tam strhává kastli obtékajcí vzduch. Já ty místa zalepil konstrukčním tmelem (a to rozhodně nevypadaly tak hrozně i při 100 násobném zvět?ení) a od té doby je klid. Definitivně. U? 2,5 roku.
No ale Jarou?i tohle ?patně udělané místo je snad jediným, kterým mů?e do dveří pronikat voda. Jinde jsou ty lemy udělaný dobře, těsní a jsou přetřený barvou.

Nepočítám samozřejmě úvahy o horním brzdovém světle, skle nebo utěsnění zadního stěrače. Beru v úvahu pouze ty opracované lemy.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Připojuji se k Jarou?ovi, u? jsem to zde také několikrát psal, po zatmelení lemů dveří definitivní pokoj od zatékání. Měl jsem v?dy po de?ti ve dveřích odhadem alespoň půl litru vody, spí?e je?tě více. Zameleno tmelem Soudal Fix All Crystal, je transparentní a vhodný i pro karoserie. Kartu?e 290 ml do vytlačovací pistole stojí cca 300 Kč. Na dveře se v?ak spotřebuje pouze zlomek. Je?tě je Soudal Fix All Classic v bílé, hnědé, černé a ?edé barvě, stojí o něco méně. Bílý se prodává i v men?í tubě, která na dveře stačí, vymačkává se pouze rukou, jako pasta na zuby. Nějaký ekvivalent určitě vyrábí i konkurence Soudalu.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
DEPE
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 07, 2012 19:47
Bydliště: Chropyně

Příspěvek od DEPE »

Taky se přidávám do diskuze, po de?ti nebo umytí auta mi taky vytéká voda z pátých dveří a celkem dost. ?ádných pár kapek, ale pořádná sprcha kdy? vydatně zapr?í. Hned jdu zakoupit tmel a přetmelit.
Punto 2013 1,4 8V Bifuel LPG
bývalé auto - Grande Punto 2008 1,2 8V Dynamic LPG
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Voda v piatych dverách

Příspěvek od Mara87 »

Tak jak to tu pročítám, tak asi oblepím brzdově světlo, stěrač aji znak. Někudy mě ta voda do dveří teče, bohužel nevím kudy.
Můžu použít jakýkoliv silikon? Já jen aby mě to třeba nerozežralo lak na autě. To bych nerad.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Odpovědět