Kliky

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

ViPeR
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 03, 2011 7:19
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ViPeR »

shiver píše:Hele sundal jsem tapecírunk co? jsou tři imbusy a dva klasický kří?ový samořezy. Potom sundat kličku od okýnka a zbytek je na takových nacvakacích plastových ?teftech. Kdy? to v?echno uvolníte tak tapecírunk dr?í jen na horní li?tě a pohybem nahoru ho uplně uvolníte tak ?e vám zůstane v ruce. Odpojíte lanko od vnitřního otevírání dveří a je hotovo. Potom je zámek kterej povolíte na tu?ím čtyřech ?roubech a jde to ven. Ten systém je z plastu a asi se to ohýbá proto se zvy?uje vůle a nejde to jakoby z venku otevřít. Ře?ení by bylo udělat to z kovu ale to neumím tak jsem v?echno komplet vyčistil a promazal aby se tření minimalizovalo a tím tak klika a ve?kerý mechanizmus neměl tolik práce s pohnutím zámku. Zatím to funguje perfektně tak uvidíme časem.
Pásy u? taky nepi?těj kdy? je nezapnu. Zkou?el jsem sundat i čalovněni ze sedáku proto?e je ?pinavý ale to mě ne?lo. Pokud vite někdo jak na to sem s tím

a jak vyndám tu kličku:( nemám na to stále ?ádný grif:( jen ta mi zbývá vyndat a mám venku zadní tapecirunk:(

Předem dík za odpověď
hopik
Návštěvník
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 24, 2007 13:24

Příspěvek od hopik »

Chtel bych se zeptat kolik by tak stala vymena tech klik na zadnich dverich. Musim klikama vzdy lehce trhnout a v lete ty dvere dokazu otevrit jenom ja. Sice dobre proti zlodejum ,ale i tak nejsem spokojeny :)
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Vá?ení, nepou?těl se nikdo do tohoto? Ře?ení problému nefunkčních zadních klik:

http://translate.googleusercontent.com/ ... 0btEsUqMbQ
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

Měl jsem ten sám problém. V létě ?ly otevřít jen kdy? jsem trhl klikou. Jednodu?e jsem je vymontoval a pilníkem vybrousil celkem velkej zářez aby měly del?í chod a ?lape jak po másle. Nemusel jít ven ani zámek. Sundá? tapecír a klidně to nech viset na lanku. Pak je tam vidět jeden plast kterej dr?í na dvou matkách. Ten ven a pak u? jen dvě matky na klice, z toho jedna je o dost vět?í ne? ty ostatní a je hotovo. Kdy? tou klikou bude? otvírat tak uvidí? kde nará?í. Jednodu?e to místo propiluj. Já to vzal snad o půl centimetru. Ve Fiatu ti udělají to samé a nebo ti dají nové ale počítej i s prací cca 8 000
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Honza° píše:Vá?ení, nepou?těl se nikdo do tohoto? Ře?ení problému nefunkčních zadních klik:

http://translate.googleusercontent.com/ ... 0btEsUqMbQ
Dle poláka přidáno cca 3mm materiálu na tu kolíbku a zatim very gut. Čas uká?e jak je tuto ře?ení trvanlivé.. Na to podkladani uchycení lanka jak tam má ten polák jsem se vyflák, stačilo mi jen přidání materiálu a klika chodí jak z fabriky, zatim.
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
dph
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 27, 2013 15:23

Re: Kliky

Příspěvek od dph »

ja som to bohuzial zablokoval zvnutra a teraz to nejde otvorit ani z jednej strany co s tym? :( nastastie je to len na jednej strane inak by som sa zabil :D
280ps
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 10, 2014 14:26
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Kliky

Příspěvek od 280ps »

dph píše:ja som to bohuzial zablokoval zvnutra a teraz to nejde otvorit ani z jednej strany co s tym? :( nastastie je to len na jednej strane inak by som sa zabil :D
vyhackovat zevnitr. Potrebujes na to idelane zelezne pravitko nebo neco uzkeho a pevneho a strcis to do sterbiny mezi oknem a tapecem. Asi dva centimetry od konce skla to zasunes a az nasmatras to spravne misto zatlacis a je otevreno. Problem je ze pokud nevis jak to vypada uvnitr tak se ti asi nepodari nasmatrat to spravne misto. Je tam takova packa do ktere tlaci klika.
dph
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 27, 2013 15:23

Re: Kliky

Příspěvek od dph »

280ps píše:
dph píše:ja som to bohuzial zablokoval zvnutra a teraz to nejde otvorit ani z jednej strany co s tym? :( nastastie je to len na jednej strane inak by som sa zabil :D
vyhackovat zevnitr. Potrebujes na to idelane zelezne pravitko nebo neco uzkeho a pevneho a strcis to do sterbiny mezi oknem a tapecem. Asi dva centimetry od konce skla to zasunes a az nasmatras to spravne misto zatlacis a je otevreno. Problem je ze pokud nevis jak to vypada uvnitr tak se ti asi nepodari nasmatrat to spravne misto. Je tam takova packa do ktere tlaci klika.
mam dole tapacir ale aj tak neviem kam to mam dat
bisto89
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 11, 2012 12:47

Re: Kliky

Příspěvek od bisto89 »

chlapci prosim vas a kde presne to na tej klucke vypilnikovat? pripajam aj obrazok skuste mi to prosim vas nejako popisat priblizit neviem fakt kde to pilnikovat ci tie ramienka ci ktore
Přílohy
ab_img1_26418298_nahradne-diely-karoseria-prava-zadna-klucka-fiat-grande-punto.jpg
ab_img1_26418298_nahradne-diely-karoseria-prava-zadna-klucka-fiat-grande-punto.jpg (73.62 KiB) Zobrazeno 7142 x
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kliky

Příspěvek od 1nekros1 »

staci skratit tu tycku (nie moc skus to najprv jemne ohybat rob s toho take S tak som to uz robil a deluxe :-)) co ide do zamku s klucky aby viac potiahla a uvolnila jazycek v zamku. (pokial ti to ide dobre otvarat s vnutra zo zamkom nic nieje problem je iba medzi zamkom a kluckou. hladal som na nete dajaku fotku ale nic som nenasiel popripade mi sem hod fotku dajaku ale tu klucku naopak odfot ako si ju nasol na nete ty.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Kliky

Příspěvek od Duffy »

Existuje u GP nějaká pojistka pro zadní dveře, že by nešly otevírat zvenčí, nebo mám jen takovou super kliku, že mám obě kliky u zadních dveří nefunkční?
Fiat Grande Punto 1.4 8v
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Kliky

Příspěvek od tkupilik »

super kliku nemas, spis je to vlastnost, fiat ten mechanismus poddelal a hrozne rychle se to ozuzla. Dozadu skoro vubec nelezu a stejne to mam pred smrti. Zjevne na to predchozi majitel kaslal, podobne pokud se leze do kufru, zlomi se hadicka na ostrikovace / draty v kabelovym svazku do 5 dveri.
GP 1.4 Tjet
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Kliky

Příspěvek od Duffy »

Takže budou potřeba nové.. Díky za odpověď. Mimochodem, povedlo se mi to stejné co kolegovi tady dříve, u jedněch z nich jsem dal dětskou pojistku, takže to neotevřu ani ze vnitřku :lol:
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Kliky

Příspěvek od Duffy »

Tak jsem to ještě zkoušel a zjistil jsem, že když do dveří potlačím, tak se otevřou. Je vidět, že to nedávno někdo mazal, ale evidentně to nepomohlo
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Kliky

Příspěvek od Jirka »

Musíš rozdělat tapec vyndat venkovní kliky a vipilovat nebo odbrousit dorazy na těch venkovních klikách .
Prostě aby šla ta venkovní klika víc nadzvednout a lépe zatáhla za ten mechanismus zámku.
Jinak je tam taková plastová páčka na tý venkovní klice na kterou lze natáhnou třeba hadičku aby byla silnější a lepší to tahalo za ten mechanismus zámku.
Já to takhle mám upravené hodně dlouho a funguje bez problému.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět