Těsnění bočních oken

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

hony
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 05, 2007 23:34
Bydliště: Králíky
Kontaktovat uživatele:

Těsnění bočních oken

Příspěvek od hony »

Zajimalo by me, jake mate zkusenosti s vnejsim spodnim tesnenim bocnich oken u GP? Zvlaste pak u ridicova a spolujezdcova bocniho okna - zhruba v prvni ctvrtine delky tesneni smerem od zpetneho zrcatka k zadku auta...

U naseho GP tam to vnejsi tesneni opravdu silne nedoleha na vnejsi povrch skla (nejvetsi je ta skvira na zacatku tesneni - na strane u zpetneho zrcatka - jeden az dva milimetry), takze kdyz za deste chudak fiatek stoji nekde venku, zateka mu voda dovnitr do dveri... :cry:

Kdyz jsme ho letos v cervnu fungl noveho kupovali, jsem si te netesnosti vubec nevsimnul... to az postupem casu, kdyz ridim v podzimnich slejvacich a zastavim nekde na parkovisti, tak jen s hruzou koukam, jak ta voda vesele stejka kamsi do utrob dveri... :shock:

a prepokladam, ze ve dverich zustava... zvlast ted v zime uz tam nejaka ta decka destovky mozna bude :D koukal jsem i na spodni stranu dveri, doufajic ze tam najdu nejakou spasnou dirku, kterou by to mohlo vytejkat zase ven, ale vypada to, ze ne-e :?

Takze se znova ptam, jak jste na tom vy ostatni s tesnosti okynek u svych milacku? :D

Diky za odpovedi a pripadne rady, jestli to jde nejak jednoduse vyresit...

zdravi honza
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já jsem si v?iml, ?e u levého venkovního zrcátka těsnění také úplně nedoléhá.
Ale myslím, ?e si z toho nemusí? určitě nic dělat. Dveře nejsou nikdy zvenčí "vodotěsné" a určitě musí voda někudy vytékat (bohu?el je teď venku u? tma, tak se zítra podívám).
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

nebojte, co mam zkusenosti, tak dverni trim je odizolovan od samotneho plechu dveri, ktery navic tvori jakousi "nadrz" a dole to vyteka...ta dirka tam nekde musi byt, at uz v ohybu dveri ci jinde. Je to delane uz jen z prevence, kdyby nahodou se tam voda dostala, aby to nezasmradlo, popripade neco nehnilo atd... dokud neprsi a netece dovnitr, tak je to v pohode.:)))
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

ano v?ak drená?e jsou i na jízdním kole :lol: Nám ze Seata vytékala voda ze dveří pořád, tak?e by tam drená? měla být, neni náhodou schovaná po těsněním?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tommy píše:ano v?ak drená?e jsou i na jízdním kole :lol: Nám ze Seata vytékala voda ze dveří pořád, tak?e by tam drená? měla být, neni náhodou schovaná po těsněním?
Odtokové díry tam určitě jsou. Jen bych řekl, ?e vespod na dveřích není ?ádné těsnění :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

člověče něco takovýho jsem tam viděl, mo?ná to bylo na rámu, ale bylo to divně umístěný...

To: hony, má? 5D, nebo 3D?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

ono to vetsinou byva tak, ze opening trim - coz je to tesneni, ci guma okolo dveri, byva duta a ji to vyteka...... problem je, kdyz je sterela, ale to by nas u noveho auta trapit nemelo. je pravda, ze s bravem jsem poprve zajel na shellce do mycky a pritelkyne proste byla vytopena....jinak staci zlomit jemne dvere. dela se to v kazde automobilce, krome te na autobusy...))) vliv na plech to nema zadny a trosku je to prihne... u brava to zabralo...
hony
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 05, 2007 23:34
Bydliště: Králíky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hony »

diky vsem za odpovedi, byl jsem nejaky cas bez pristupu na net, tak reaguju s mirnym zpozdenim, ale musim rict, ze uz jsem o neco klidnejsi 8)

voda ve dverich zatim nesploucha, ani nepreteka vrchem, takze tam odtok nejspis nekde bude :D

ale kde je vyvedeny ven ze dveri jsem jeste nevypozoroval... kdyz zajedu doma s mokrym autem do garaze, tak z nej kape voda skoro vsude a spodky dveri vcetne prahu pode dverma jsou komplet mokry, takze tezko rict, kudy cesta ven :)

To Tommy: mam 5D verzi

kazdopadne me to nedolehajici tesneni trochu mrzi... kdyz ted jdu pres velke parkoviste do prace, mam tendenci koukat ostatnim parkujicim na okynka jestli jim to taky nedoleha :lol: zatim jsem moc stesti nemel a jestli me ten zlovyk neprejde, jeste me nekdo proklepne, kdyz si bude myslet, ze ho jdu vykrast... :)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Já mám 3D, vespod dveří jsou 4 odtokové díry (1*0,5 cm) Zkus to své těsnění nafotit a dát sem obrázek :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

tak jsem prohmataval dvere..:))) mam 5D a u prednich dveri jsem na gume nahmatal take nekolik otvoru, jak po boku, tak vespod, takze voda ma urcite kudy odtekat...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

netwalker píše:tak jsem prohmataval dvere..:))) mam 5D a u prednich dveri jsem na gume nahmatal take nekolik otvoru, jak po boku, tak vespod, takze voda ma urcite kudy odtekat...
Vespod na jaké gumě??? Já mám na spodní straně dveří díry přímo v plechu :D Dole ?ádná guma není. Bavíme se teď o křídle dveří, nikoliv o rámu, tam je samozřejmě těsnění po celém obvodu :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

no vidis...ja mluveil o te gume, co je na ramu dveri na karoserii, samozrejme na dverich jsou dirky taky, to jsem bral jako samozrejmost..:))))))
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

netwalker píše:no vidis...ja mluveil o te gume, co je na ramu dveri na karoserii, samozrejme na dverich jsou dirky taky, to jsem bral jako samozrejmost..:))))))
Řekl bych, ?e Honymu v prvním příspěvku ?lo o díry ve dveřích :wink: V ka?dém těsnění dveří jsou dírky. Jak by potom rychle ode?el vzduch při zavření a následně zas při?el, kdy? těsnění uvolní?? To nemá s odtokem vody nic společného. Kudy by tak do těsnění natekla? :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

ono to ma spolecnyho se vsim... vem si treba, ze by voda zustavala uvnitr...je sice hezke, ze se vystrikavaji dutiny, ale myslim, ze by to stejne casem delalo neporadek...tot stejne jako kdyz se tu kdesi v nejakem tematu probiralo proudeni vzduchu z vydechu topeni i pri vypnute cirkulaci. Jen malokdo si uvedomuje, jaky napr. mely problem ochcavky s transportem, kdyz vlhky, stojici vzduch zpusoboval hniti sedacek a jinych casti interieru..:))) vsechno souvisi se vsim..:))) tak nejak
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

tak ho mám-3dv-je to fakt nádhera-můj dal?í fiat.ale do těch dveří opravdu zatéká-nečekal bych takovou chybu to je jak u ?kody 120...ře?il jste to někdo přes záruku??těsnění u zrcátek nedoléhá a neumím si představit ře?ení...
Odpovědět