Autokosmetika a ochrana laku

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

Mo?ná jsem mimo mísu, ale to lepidlo na to křídlo by ne?lo nahradit náhodou tím lepidlem, co se lepí vnitřní zrcátko na sklo? KDy? jsme měli bravu,tak jsem se o to zajímalo a tu?ím ?e jsem to někde vyčetl,ale je to u? asi 6 let zpátky..Podle mě by to mělo fungovat a doba schnutí je pár minut.
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

lukasbc píše:Mo?ná jsem mimo mísu, ale to lepidlo na to křídlo by ne?lo nahradit náhodou tím lepidlem, co se lepí vnitřní zrcátko na sklo? KDy? jsme měli bravu,tak jsem se o to zajímalo a tu?ím ?e jsem to někde vyčetl,ale je to u? asi 6 let zpátky..Podle mě by to mělo fungovat a doba schnutí je pár minut.
da se pouzit hodne lepidel, ja pouzil to o kterem jsem si myslel, ze je nejvhodnejsi a to na polyuretanove bazi...a jak jsem dopadl, mel jsem to chytit silikonem a problemy by nebyly :-/
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

off Pánové :pozor
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

tak to smaz ;-) ja nechtel zakladat nove tema uz tak tu toho je mrte a neda se v tom dost dobre orientovat.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Ne stačí jen nepokračovat :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

otazka do misy ..
je pre novy lak lepsie pouzit farebny vosk (ak ano, co v pripade bielej farby), napr korytnacka robi farebne, alebo "tvrdy" vosk ?
najviac sa mi vsak zamluva ten s tym teflonovym pridavkom.
inak prednu kapotu som skusil lestenkou na nove metalizovane laky co pouzivam na druhom(prvom) aute
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

dotaz hlavně pro majitele černých GP ale i jinych.
Jezdím na WAPku a auto v zimě nebo od velkých nečistot zbavuji ručním kartačem,který je u wapky.Na laku jsou ale pak pavučiny-čmouhy,nebo jak to nazvat.Jak pečujete,nebo jak se zbavite těchto pavučin.jemné ?krábance?Na černém laku jsou viditelněj?í ne? na jiné barvě.
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

maty píše:dotaz hlavně pro majitele černých GP ale i jinych.
Jezdím na WAPku a auto v zimě nebo od velkých nečistot zbavuji ručním kartačem,který je u wapky.Na laku jsou ale pak pavučiny-čmouhy,nebo jak to nazvat.Jak pečujete,nebo jak se zbavite těchto pavučin.jemné ?krábance?Na černém laku jsou viditelněj?í ne? na jiné barvě.
V zimě na wapce myju jen tlakovou vodou, kartáč NIKDY. Přes léto myju ručně houbou.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

maty píše:dotaz hlavně pro majitele černých GP ale i jinych.
Jezdím na WAPku a auto v zimě nebo od velkých nečistot zbavuji ručním kartačem,který je u wapky.Na laku jsou ale pak pavučiny-čmouhy,nebo jak to nazvat.Jak pečujete,nebo jak se zbavite těchto pavučin.jemné ?krábance?Na černém laku jsou viditelněj?í ne? na jiné barvě.
no ja ho umyvam zasadne rucne...pouzivam klasika,kybel s vodou a na oplach kupu na polievanie zeleniny :lol: hrubu spinu oplachnem kupou a potom umyvam spongiou a znova oplachnem cistou vodou...zatial zidne skrabance nemam...a dva krat do roka ho navoskujem teflonovym turtlewaxom :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

kuciiiiiii cim po zime dostat z laku ty kaminky kousky asfaltu...mam predni dvere hrozne hrbolate :-)) poradte nejaky cistic diky ;-)
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Pouzivate nejaky vosk aj na disky kolies? Estelen som ich namontoval a uz su zasrate a je to dost prilepene. Napr. nieco take http://obchod.damoslovakia.sk/katalog/a ... eji-400ml/
alebo to len umyvate vodou/penou?
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

kuciiiiiii cim po zime dostat z laku ty kaminky kousky asfaltu...mam predni dvere hrozne hrbolate Smile) poradte nejaky cistic diky
Ja som to minulý rok čistil technickým benzínom a tento rok budem zase.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Davids píše:kuciiiiiii cim po zime dostat z laku ty kaminky kousky asfaltu...mam predni dvere hrozne hrbolate :-)) poradte nejaky cistic diky ;-)
no,to je nič...na daewe mi raz ofrkali auto betonom z vedžaj?ej stavby a zistil som to a? po robote....to som "umýval" ?raubovákom :x a saponátom...

na asfal skús ten technický benzín ale daj pozor,aby ti aj farba z auta nezi?la :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

na asfalt je nejlep?í petrolej - jde to dobře dolů a lak nepo?kodí?
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

zkousel jste nekdo tu korekcni tuzku fix it pro? koukal jsem na to i na youtube a docela sse mi to libi
GP racing. RSW ,,16,,
Odpovědět