Autokosmetika a ochrana laku

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

.bany píše:
Davids píše:
1nekros1 píše:hehe kedysi som s tym zasral facko s tym lepidlom oto to ani neschne ale tvrdne a mal si si precitat navod a videl by si ze to schne 12 hodin a po 6stich to az zacina drzat! ako nic v zlom aj mne sa to podarilo.
a ps urcite zieraviny ako aceton neskusaj ono sa to s lakom nema rado! a ked to vytvrdne tak to s nechtom pojde pomaly pomaly dolu budes mat trosku nervou ale co uz ... potom posli foto kridelka...
(ps byvaju aj zle dni)
zaschne to po 6 ti hodinach a tvrde to je po 24hodinach jsem se docetl, ale po 30 minutach to melo uz lepit a ono furt nic, tak jsem to psychicky nezvladl :-) jo nechtem to muzu seskrabat co pujde, ale jde o to, ze ten lak na kridle je mekky, je to cca 8 dni po nastriku uz jsem tam udelal skrabanec a navic jde o to, ze tam mam fleky od prstu bo jsem byl od toho lepidla jako prase a to dolu jen tak nepusti :-(
jj pujde musis to vzit jemnou lestenkou a to dolu dostanes...kdys lepis kridlo,musis dat dvere do takovy polohy aby to kridlo drzelo samo a nemusel si cekat do druhyho dne,a nebo musis koupit rychle tvrdnouci co po 6-8 hodkach uz je tvrdy a muzes snim i uz jezdit... :lol:
Mysli? treba vosk turtle wax nebo tempo? ja cur*k ze me to nenapadlo si zvednout dvere :roll: ja to prilepil takovou paskou pevnou at to drzi na miste :-) a drzel to rukama cca po 3 hodinach jsem s tim jel asi 30 km a drzi, akorat spinave jak cip :-(
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

pockej to chces rict zes to drzel tri hodiny?!!! :D no tak vis jak obcas se zadari,tak budis ze to aspon drzi,pokud ti to uz nespadne,mas vyhrano na pul...pak ujz to jen rozlesti nevim jestli tempem ale lestenkou to dolu das urco,navic nova barva po 5 dnech uz dolu nejde pokud to nejni nejakej shit...nemusis se bat,novy laky nepoustej barvu,to az stary
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

jinak ta lestenka musi bejt jemna na novy laky ... nazev ti nereknu presne je jich mraky ale tak to tempo muzes skusit taky ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

.bany píše:pockej to chces rict zes to drzel tri hodiny?!!! :D no tak vis jak obcas se zadari,tak budis ze to aspon drzi,pokud ti to uz nespadne,mas vyhrano na pul...pak ujz to jen rozlesti nevim jestli tempem ale lestenkou to dolu das urco,navic nova barva po 5 dnech uz dolu nejde pokud to nejni nejakej shit...nemusis se bat,novy laky nepoustej barvu,to az stary
ne tak 40 minut :D pak jsem to prilepil mirne zatizil a sel se uklidnit :-) a asi budu muset jeste koupit nejaky cerny tmel at zakryju ty nerovnosti kridlo jsem mel vytvarovany ale stejne to nesedelo jak melo, alespon budu pro priste chytrejsi ;-)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

.bany píše:jinak ta lestenka musi bejt jemna na novy laky ... nazev ti nereknu presne je jich mraky ale tak to tempo muzes skusit taky ...
mam tempo na metalicke nove laky tak to zkusim tim ;-)
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

skus a uvidis,no kazdej se furt uci,obsas sou to takova banality,ty nad tim premejslis jak kokos a pak nekdo pride a rekne proc to neudelas takhle,a ty reknes to sem vul,kdys vlastne jo... :lol: no jinak tmel to chce vetsinou vzdycky a nebo pak jedine vetsi vrstvu lepidla,ale ta zase schne pak dlouho no...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Uživatelský avatar
Eses
Štamgast
Příspěvky: 209
Registrován: pon čer 01, 2009 7:41
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Eses »

Je dobré hlavně nová auta světlých barev navoskovat třeba jedním z těchto vosků, chránící původní lesk laku před vyblednutím a vněj?ími vlivy jako průmyslovým spadem, kyselým de?těm, kartáči v myčkách, UV zářením.

http://www.gratia.cz/autokosmetika/prof ... lish-brill

http://www.automax.cz/zbozi_detail.php?item=94

http://www.eaa.cz/shado_cera_ad_alta_protezione/
Abarth 185k
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

dam to sem nech nezakladam nove tema,
pri prvej jazde novym puntom som po zapnuti stieracov pozoroval ze nejdu hladko po skle ale akoby sa suchali po piesku (mal som z toho taky pocit, vzhladom na ten zvuk co to vydavalo)
teraz cez vikend som presiel rukou po vsetkych sklach a je tomu tak, auto som umyval samponom, ale nezmyslo to
no a kedze je toto tema o laku, tak presne toto iste som pozoroval aj na laku, viacmenej na celej kasni, jedine co take nebolo bola hadam predna kapota, zadna strieska na 5. dverach predny naraznik a zopar malo miest. pri dokladnejsom pozorovani povrchu na zadnom narazniku, som zbadal ze tie "zrnka" su akoby cierne, na bielom to je vidiet, normal pohladom od auta to vidiet samozrejme neni, ale je to tam..
co fcul, myslite ze je to vhodne na reklamaciu ? mali ste aj vy nieco podobne ?
inak nieco z toho islo rozlestit jemnou lestenkou na nove laky
no ak to nepojde dole tak som strasne sklamany z kvality laku, dovolim si tvrdit ze na mojom druhom aute mam kvalitnejsi lak, a ten sme striekali doma.
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Milo?i, to jsem měl taky - ?patně "odkonzervované" auto...zajeď do Fiatu, a? to napraví, mají na to speciální přípravek. Nejvíce to bylo vidět, kdy? jsem dal folie na okna, to byl děs ;-)
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

jj aj ja som to mal zabudli mi vycistit celne okno od toho a tiez mi to robilo! ale len celne okno takze som s toho vedu nerobil omyl som to acetonom a bolo ... teraz to je pekne ciste.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

no tak jsem zkousel cistit zaschle lepidlo po mem lepeni kridla nic nepomahalo ani tempo tech benzin redidlo zkusil jsem aceton a zkusil pretrit kousek me spinave strechy a ejhle slo to dolu rikam parada zkusim pretrit kridlo a slo to az na plast :-) takze to oskrabu to lepidlo dopiplam cernym tmelem a necham to znova striknout jinak to nevidim :-( jinak nevim jak to bylo nalakovane, kdyz s toho nesla sundat ani zbytky lepidla po lepici pasce :-/
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Davids píše:no tak jsem zkousel cistit zaschle lepidlo po mem lepeni kridla nic nepomahalo ani tempo tech benzin redidlo zkusil jsem aceton a zkusil pretrit kousek me spinave strechy a ejhle slo to dolu rikam parada zkusim pretrit kridlo a slo to az na plast :-) takze to oskrabu to lepidlo dopiplam cernym tmelem a necham to znova striknout jinak to nevidim :-( jinak nevim jak to bylo nalakovane, kdyz s toho nesla sundat ani zbytky lepidla po lepici pasce :-/
Tohle ti udělaj nový laky co musej splnovat takzvané těkavé látky VOC, maji hodně su?iny a potřebují del?í dobu schnutí nebo teplotu 60stupnů celsia nebo pou?ít infrazářič a nebo v nouzi to dát na přímé slunce a čekat,nechat to alespon týden a potom a? montovat.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:
Davids píše:no tak jsem zkousel cistit zaschle lepidlo po mem lepeni kridla nic nepomahalo ani tempo tech benzin redidlo zkusil jsem aceton a zkusil pretrit kousek me spinave strechy a ejhle slo to dolu rikam parada zkusim pretrit kridlo a slo to az na plast :-) takze to oskrabu to lepidlo dopiplam cernym tmelem a necham to znova striknout jinak to nevidim :-( jinak nevim jak to bylo nalakovane, kdyz s toho nesla sundat ani zbytky lepidla po lepici pasce :-/
Tohle ti udělaj nový laky co musej splnovat takzvané těkavé látky VOC, maji hodně su?iny a potřebují del?í dobu schnutí nebo teplotu 60stupnů celsia nebo pou?ít infrazářič a nebo v nouzi to dát na přímé slunce a čekat,nechat to alespon týden a potom a? montovat.
lepil jsem to po cca 10-ti dnech ;-) a i to, ze s toho nesla sundat lepidlo po lepici pasce je normalni?
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak to teda neni normální to teda nevím čím tu metalizu zalakoval.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:Tak to teda neni normální to teda nevím čím tu metalizu zalakoval.
to mi taky rikej, hledel jsem na to jak blby, ze proste nedam dolu blbe zbytky po pasce, to byla asi dan za to, ze to bylo levne ikdyz ten clovek strika auta uz nejaky ten rok sam si nastrikal sveho opla nevim proste nevim, kazdopadne to budu muset nechat striknout znova, protoze to opravdu nevypada dobre jsem s toho zklamany :-( chvilemi jsem mel chut to normalne servat a rozslapat :twisted:
Odpovědět