Drobné opravy laku

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Drobné opravy laku

Příspěvek od Tommy »

Zjistili jste po umití auta nějákou vadu na kráse? Tak sem s tím, pokusíme se to tu vyře?it :roll:

Já umyl auto a co sem neviděl na kapotě a na stře?e dva flíčky (odloupnutej lak, na stře?e je i vryp do plechu :cry: ) Ani nevim od čeho to je, ale nekjspí?e od ?utru, kterej sem sly?el pra?tit do stře?ního boxu, kterej na?těstí pře?il. Docela mě to ?tve. Chtěl sem je vyfotit, ale nedstal jsem se k tomu.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Já mám stejný problém jako ty. Umyl jsem auto a koukám, na kapotě drbanec a? do plechu! Od ?utru! Ve Fiatu mi na dotaz "koreční tu?ka" sdělili, ?e v katalogu je?tě číslo barvy (černá crossover) není, tak?e smůla. Jel jsem do prodejny ND v Ostravě - Vítkovicích, tam řekli, ?e tu?ku objednají podle kódu barvy a neměl by to být problém. tak jsem zvědav co bude a pak budu spravovat. Jiné ře?ení nevidím :cry: Jedině nová kapota a do laku :(
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Tato tema zaujima aj mna, mam na prednej kapote pekne biele bodky.[zakladovka] od kamienkov. A tiez nejake lisaje na dverach :evil:

Ake skusenosti Vase su s korekcnou tuzkou, farebnou voskovkou od TurtleWaxu [pribalena k farebnemu vosku] ci Scratch remover??
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já si objednal korekční tu?ku přímo od Fiatu. Odstín v pohodě! Ale toto mi přijde na korekční tu?ku moc. Jen?e kdy? to necham opravit, tak za to dam nejmíň 5000,- a bůh ví co s tím stejnak vyrobí! Potí? je v tom, ?e na tý stře?e je trochu ?kráblej i plech, čili pozink v kelu.... :?
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Ja som mal po umyti auta na dverach otukance od spoluparkujucich, nastastie to vacsinou nebol moj odrety lak.. S tymto si velmi dobre poradil nejaky bezfarebny restaurator farby od TurtleVaxu, meno si presne nepamatam, ale mam ho v kufri, takze nie je problem ho zistit..
Na naozaj odrety lak mam original Fiat farbu, ale ta je vhodna na trochu vacsie plochy.. Pokusil zatriet cca. 1mm oskretej farby, ale ten stetec je na to prilis velky..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

RadimG píše:Ja som mal po umyti auta na dverach otukance od spoluparkujucich, nastastie to vacsinou nebol moj odrety lak.. S tymto si velmi dobre poradil nejaky bezfarebny restaurator farby od TurtleVaxu, meno si presne nepamatam, ale mam ho v kufri, takze nie je problem ho zistit..
Na naozaj odrety lak mam original Fiat farbu, ale ta je vhodna na trochu vacsie plochy.. Pokusil zatriet cca. 1mm oskretej farby, ale ten stetec je na to prilis velky..
Radim By ma zaujimalo ako vidis ze mas oskrety lak. Sak zakladovka je tiez biela :>
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné opravy laku

Příspěvek od Pepa B. »

..tak u? i já mám ?rám, cca 10 cm na dveřích, někdo se otřel asi ta?kou s notebookem, je to na základovku, nebudu to ře?it. Kdybych to měl jako Vy do "?ivýho", dal mi na to ?dibet plniče a pak korekční tu?kou do barvy..
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

len z vlastnych skusenosti

ak mam skrabance resp. ryhy od dveri - prejdem to jemnou brusnou pastou, potom farebnym voskom od korytnacky.
korekcnu tuzku nerad pouzivam. aj ked je original, netrafi sa presne do odtienu. a ak, tak uz na naozaj oskrete casti.

ono skrabance boli a budu. na leone mam na streche suvenir od krupobitia. berem to ako "jazvy po boji" :)

ale jasne, vacsie veci bud na havarijnu alebo na zakladnu (ak sa da zdvovodnit)
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
_3dno
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 03, 2007 13:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od _3dno »

objednal som si korekcny lak u fiatu. cierna metaliza. cakal som cca 2 tyzdne. cena 189 sk. su to dve 8 ml flasticky, v jednej je farba, v druhej bezfarebny lak. vyzera to doverihodne. uvidime aky bude vysledok.
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Tohle téma je jako na zavolanou - ráno jsem zjistil ?e mám odřený pravý přední blatník - je to jako kdyby ?la okolo červená karkulka a ko?íčkem drhla o auto (jsou to čáry jako kdy? projede? křovím ale jenom 20 cm dlouhé ) asi nějaký spoluobčan táhl brambory z chalupy v ko?íku a evidentně mu tam zavazel můj blatník !! zabít málo !!


tak chlapi raďte - čím to půjde nejlépe rozle?tit ????
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Kelter
Návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: pát srp 03, 2007 14:54
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kelter »

Tak na tohle si se?eň "?elvu" (Thurtle Wax myslím :?: ) vosk v barvě auta a bude? koukat. Dělal jsem to na Stilu a bomba.
GRANDE 1.2 Dynamic Modrá Rock ´n´ Roll
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Kelter
Návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: pát srp 03, 2007 14:54
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kelter »

Asi to funguje taky, ale já jsem myslel spí?e něco takového http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmet ... ml-s254753 přesně to jsem na to pou?íval.
GRANDE 1.2 Dynamic Modrá Rock ´n´ Roll
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

na tohle mam super vec..:))) barva auta je modra new orleans...no a pracuju v TPCA, kde se dela barva modra s oznacenim 8M6, neni problem vzit stetecek, popripade pistol, zastriknout, v horsim pripade 1K ckem, zalakovat a pak uz jen vylestit..:)))) kdyby jste nekdo potreboval tuhle modrou, popripade cervenou, popripade tu svetle modrou, u nas je to 8R0 nebo cernou staci rict a ja sezenu..:))) Precejenom Audit a vystupni kontrola ma pristup vsude..:)))
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

netwalker píše:na tohle mam super vec..:))) barva auta je modra new orleans...no a pracuju v TPCA, kde se dela barva modra s oznacenim 8M6, neni problem vzit stetecek, popripade pistol, zastriknout, v horsim pripade 1K ckem, zalakovat a pak uz jen vylestit..:)))) kdyby jste nekdo potreboval tuhle modrou, popripade cervenou, popripade tu svetle modrou, u nas je to 8R0 nebo cernou staci rict a ja sezenu..:))) Precejenom Audit a vystupni kontrola ma pristup vsude..:)))
To je nabídka! :D :D je třeba Tě pochválit před nale?těným GP :lol: Já bych piksličku černé bral. Určitě se domluvíme :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět