Zatmavení oken - protisluneční fólie

Vše okolo karoserie

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to je rada, stáhnout okna :-D ... oni toti? policajti na nic nepřijdou, zadek tmavej jak peklo, a to doufej, ?e Tě nevezmou v zimě :-D ... taky mám folie, ne 20ky, ale i tak - prostě je to na pokutu a s tím musí? počítat (stejně jako v případě xenonů) :)
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
hnatik
kolemjdoucí
Příspěvky: 42
Registrován: čtv dub 26, 2007 6:56
Bydliště: Most

Příspěvek od hnatik »

Jak se říká ... Dobrá rada nad zlato :-D

Na Astře sem míval taky 20tky a za celý 3roky mě nikdy nikdo nezastavil... a na TK taky v pohodě, jen mě upozornili, ?e by tam neměla folie být :o)

A? nebude pr?et...udělam foto.
Grande Punto 1.2 Dynamic(2007), 5D (Azuro Psychedelic)
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

no u nas je uz strasne dlho to ze vpradu na boycnch folia nesmie byt, a ked mam mat vzadu a vpredu nie, tak sa mi to vonkoncom nepaci, i ked na biellom by az tak nekricalo ...
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Dee Dee
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 11, 2009 11:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Dee Dee »

Nena?el by se někdo z Brna nebo okolí, kdo má dané folie a nepochlubil by se na?ivo? Chci si je dát taky, ale nemám absolutně představu jak tmavé si mám nechat nandat a chtěl bych se podívat jak to vypadá :-)
GP 1.2 Racing bílá
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Pepa B. píše:to je rada, stáhnout okna :-D ... oni toti? policajti na nic nepřijdou, zadek tmavej jak peklo, a to doufej, ?e Tě nevezmou v zimě :-D ... taky mám folie, ne 20ky, ale i tak - prostě je to na pokutu a s tím musí? počítat (stejně jako v případě xenonů) :)
ja mam na zadnych bocnych oknach priepustnost svetla 10 a na zadnom okne 15 a neni s tym zadny problem akurat ze cez bocne v noci nic nevidet a cez zadne tiez nie ale plne mi to vyhovuje cuvam cez spetaky a zadny drbovci mi nesvietia do oci od zadu :-D
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

kuta33 píše:Nemusí nic ukecávat, nemají mu to jak dokázat. Nevím, ?e by aspoň jedna technická v republice měla na propustnost skel měřící přístroj. Mají pouze zatmavená porovnávací sklíčka. :mrgreen:
Tak?e jestli má Colin pod fólií předního okna certifikát, ?ádný technik proti tomu nepůjde, to by musel být hodně aktivní a musel by podělat i firmu, která fólie lepila.
doporučil bych v?em co mají, či plánují mít na autě fólie aby si přečetli následující text
http://www.autoskla-hk.cz/download/Stan ... ozidel.doc
mimo jiné se dočtete:
Pro srovnání uvádíme, ?e při ztemňování v prvovýrobě je vyu?ito maximální povolené hranice, toto limitní zatemnění se blí?í při bě?ném pohledu sklu čirému. Naopak, ztemnění, kdy řidič není ve vozidle vůbec vidět, odpovídá propustnosti 15 a? 20 % a je nad jakoukoliv pochybnost (tj. není nutno provádět optická měření), ?e takové zatemnění neodpovídá příslu?ným předpisům.

i já o tom uva?uji na mé 3D, které mi nepřijde pří?tí týden ale a? koncem měsíce :evil: , a tak bych se chtěl zeptat jak hodnotíte fólie SunTek... popřípadě nemáteli zku?enosti s nějakým servisem v ZČ kde by to dělali kvalitně a za cenu kolem 4t, klidně i méně :lol:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

g-lobby píše:
kuta33 píše:Nemusí nic ukecávat, nemají mu to jak dokázat. Nevím, ?e by aspoň jedna technická v republice měla na propustnost skel měřící přístroj. Mají pouze zatmavená porovnávací sklíčka. :mrgreen:
Tak?e jestli má Colin pod fólií předního okna certifikát, ?ádný technik proti tomu nepůjde, to by musel být hodně aktivní a musel by podělat i firmu, která fólie lepila.
doporučil bych v?em co mají, či plánují mít na autě fólie aby si přečetli následující text
http://www.autoskla-hk.cz/download/Stan ... ozidel.doc
mimo jiné se dočtete:
Pro srovnání uvádíme, ?e při ztemňování v prvovýrobě je vyu?ito maximální povolené hranice, toto limitní zatemnění se blí?í při bě?ném pohledu sklu čirému. Naopak, ztemnění, kdy řidič není ve vozidle vůbec vidět, odpovídá propustnosti 15 a? 20 % a je nad jakoukoliv pochybnost (tj. není nutno provádět optická měření), ?e takové zatemnění neodpovídá příslu?ným předpisům.

i já o tom uva?uji na mé 3D, které mi nepřijde pří?tí týden ale a? koncem měsíce :evil: , a tak bych se chtěl zeptat jak hodnotíte fólie SunTek... popřípadě nemáteli zku?enosti s nějakým servisem v ZČ kde by to dělali kvalitně a za cenu kolem 4t, klidně i méně :lol:
tieto folie mam na aute mozes si to pozriet v mojom dennicku tu http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... c&start=30 a vzadu mam 15percent svetla prepustia a na bocnych su 10tky. 20percentne som mal predtym na cervenom tak si kukni prvu stranu mojho dennicka tam je a uvidis rozdiel. pouzivam tie folie uz asi 6 rokou a nikdy som s nimi problem nemal len teraz mi ich trosku zle nalepil. a nezabudni si dat folie aj na tie predne trojuholnicky sekne to autu :-D
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

1nekros1 píše:... a neni s tym zadny problem akurat ze cez bocne v noci nic nevidet a cez zadne tiez nie ...
:D Je?tě ?e se nesmí lepit na čelní sklo
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Du?an píše:
1nekros1 píše:... a neni s tym zadny problem akurat ze cez bocne v noci nic nevidet a cez zadne tiez nie ...
:D Je?tě ?e se nesmí lepit na čelní sklo
no to hej ale co som bol u toho tipka co mi robil folie on mal na vsetkzch uplne uhliky a na celnom mal len taku slabucku. ale vyzeralo to fajne
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem se objednal na fólie Bruxafol - zatmavení:
přední dveře - 30%
Zadní dveře - 50 %
Zadní sklo - 70%
V?e s atestem, montá? koncem srpna
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jakej typ folií a kolik to stojí ,po případě kolik let je ?ivotnost a kde to lepí?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jirka píše:Jakej typ folií a kolik to stojí ,po případě kolik let je ?ivotnost a kde to lepí?
Bruxafol, cenu budu mít "smluvní (za materiál)", Bruxafoly mají být kvalitní fólie (praktická zku?enost firmy - doba co je montují = 2,5 roku - bez viditelných změn, odlepování apod., montuje je řada firem za různé ceny.
Bylo mi zároveň řečeno, ?e jsou kvalitativně fólie 3M hor?í.

Zvolil jsem zatmavení takové, abych neměl problémy s policií a na STK.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

mam taky bruxafi a mam to nejtmavsi,jelikoz mam homologaci danou i ve predu sem v klidu ale kdys sem mel oranzadu dostal sem od pomahat a chranit pokutku zane : ) sou kvalitni,hlavne sou a to muzu rici v urcite mire oderu vzdorne jezdi snami casto psice larusice a ta ma furt nalepenej cumak na skle a vse ok zatim po roce
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já bych ani moc tmavé nechtěl, abych také z auta viděl. Kdy? jsem si zkou?el fóliovaná GP-čka některých z Vás, vadil mi moc velký přechod mezi předním a hodně zatmaveným bočním sklem. A couvat se spu?těnými okny nebo vykloněnou hlavou by se mi také nechtělo.
Z těchto důvodů musím opět pochválit na?eho Jarou?e, který má podle mě fólie OK :wink:

Co se týká vy??í tmavosti s atestem, nikomu níkdo nevymluví, ?e černé sklo má propustnost 70 % :P
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

To se ti v?echno zdá, ?e bys přes to neviděl. V zadu mám podle atestu fólie s propustností světla 18 % a v noci při couvání vidím. Je?tě se mi nestalo, ?e bych musel stáhnout okýnka.

Nebo ?e by to u tebe bylo stářím :) (to měl být jen vtip, tak snad se nebude? zlobit).
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Odpovědět