Dojezd

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od Kovboj »

JardaK. píše:Být Tebou, tak si vezmu s sebou do něčeho benzín a po cestě po rovince bych jel tak dlouho, a? motor začne ?kytat, dolil bych svých 5 l a budu u? v?dycky vědět, kolik mám rezervu v nádr?i.
Dobrovolně zkou?et na vlastní ků?i se mi to nechce, jednak u udávaného dojezdu s hladovkou 100 km bych tě?ko naplánoval kdy mi dojde ??áva a druhak jestli je nepletu to není zrovna zdravé pro katalyzátor.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od JardaK. »

Kovboj píše:
JardaK. píše:Být Tebou, tak si vezmu s sebou do něčeho benzín a po cestě po rovince bych jel tak dlouho, a? motor začne ?kytat, dolil bych svých 5 l a budu u? v?dycky vědět, kolik mám rezervu v nádr?i.
Dobrovolně zkou?et na vlastní ků?i se mi to nechce, jednak u udávaného dojezdu s hladovkou 100 km bych tě?ko naplánoval kdy mi dojde ??áva a druhak jestli je nepletu to není zrovna zdravé pro katalyzátor.
Pro katalyzátor to zdravé není určitě, ale jak jinak na to přijde?? Pokud chce? zjistit skutečný dojezd, tak si na to vyčleň volný den, jeď třeba 100 km daleko (nebo 5 x 20 tam a zpátky) a při prvním ?kytnutí vypni motor, dolij benzín a ví?, na čem jsi! Nevěřím, ?e bys tak okam?itě zlikvidoval katalyzátor, ov?em nejsem ?ádný odborník, tak si počkejme na vyjádření Jarou?e, on je tady takovým technickým rádcem!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:
Kovboj píše:
JardaK. píše:Být Tebou, tak si vezmu s sebou do něčeho benzín a po cestě po rovince bych jel tak dlouho, a? motor začne ?kytat, dolil bych svých 5 l a budu u? v?dycky vědět, kolik mám rezervu v nádr?i.
Dobrovolně zkou?et na vlastní ků?i se mi to nechce, jednak u udávaného dojezdu s hladovkou 100 km bych tě?ko naplánoval kdy mi dojde ??áva a druhak jestli je nepletu to není zrovna zdravé pro katalyzátor.
Pro katalyzátor to zdravé není určitě, ale jak jinak na to přijde?? Pokud chce? zjistit skutečný dojezd, tak si na to vyčleň volný den, jeď třeba 100 km daleko (nebo 5 x 20 tam a zpátky) a při prvním ?kytnutí vypni motor, dolij benzín a ví?, na čem jsi! Nevěřím, ?e bys tak okam?itě zlikvidoval katalyzátor, ov?em nejsem ?ádný odborník, tak si počkejme na vyjádření Jarou?e, on je tady takovým technickým rádcem!
:wink: moderní auta se doporučuje provozovat trvale s min 1/4 nádr?e. Tím, ?e někomu dojde benzín se kat rozhodně nezničí. Není důvod. To je jen lichá doměnka. Prostě dojde benzín, auto zdechne. Nalije?, nastartuje? a jede? dál, standart.

Na druhou stranu nechápu smysl zji??ování, kolik je dojezd při rozsvícení ?ebradla, u? proto, ?e je poka?dé jiný. Navíc je to jen první varování před docházejícím benzínem, druhé jsou čárky na PP při stavu paliva na 50 km jízdy. Tak?e v okam?iku rozsvícení ?ebravého oka je dost času najít nějakou pumpu a není se třeba ničeho bát. Na 100 km normální jízdy v tomto okam?iku v nádr?i určitě je.

PS: za celých 17 let, co jezdím, mi do?el benzín POUZE jednou - 500m před barákem :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Ziadny katalyzator sa nepokazi, fotrovi dojde benzin asi 10x za rok a este stale prejde cez emisnu :lol:

Mne ked uplne lahne rucicka, tak prejdem este asi 25km, nez uplne skape, zatial mi kvoli nedostatku paliva neostalo visiet. Ked zacnu ciarocky, tak prejde este asi 50-60km.
Dojazd je podla aktualnej jazdy pomerne presny.

Zaujimavy je donucovaci sposob na tankovanie. Ked zastavim auto palivovou rucickou este mierne nad dnom, tak po opatovnom nastartovani uz len nevladne lezi 8) :D
Naposledy upravil(a) Kolacok dne pon srp 09, 2010 14:55, celkem upraveno 1 x.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak moc reálný je ukazatel dojezdu

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše: PS: za celých 17 let, co jezdím, mi do?el benzín POUZE jednou - 500m před barákem :lol:
Mě taky jen jednou. První den co jsem koupil star?í Renault 19 (mimochodem přes ?patnou pověst francouzkých aut skvělé auto) jsem se nechal uchlácholit tím ?e počítač ukazoval ?e zbývá 8 litrů benzínu a hladovka svítila tak maximálně minutu. Najednou konec a já neměl ani čas na tu pumpu dojet. Tak?e jsem se hezky pro?el asi 4 kilometry do kopce k nejbli??í pumpě ;-)
Proto si to rad?i takhle zji??uju - nehodlám dojí?dět nádr? v Pun?ovi do poslední kapky a nebudu osobně testovat ani těch 100 km. Jen jsem chtěl potvrdit ?e kdy? se mi to případně stane tak se nemusím bát ?e nedojedu k nejbli??í pumpě co je třeba 20 kilometrů daleko - to se podle va?ich reakcí zdá ?e není problém.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

na hladovku těch 100km ujede?...já právě dojel skoro do nuly páč budu tankovat plnou stovky...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Ahoj, tak já bych se také "pochlubil" s dojezdem, ale v mém případě mám spí? obavy o du?evní stav mého PP. Předevčírem jsem si v?iml, ?e dojezd ukazuje 3000 km (moc často počítač na dojezd nepřepínám a nesleduji). Ukazovalo to i včera a to i tehdy, kdy? auto stojí. Ne, ?e by se mi takový dojezd nelíbil, ale nesetkal se s tím někdo?

Obrázek

Vypadá to na nějakou limitní hodnotu v sw počítače, tak mě napadlo, zda to nemů?e být tím, ?e jsem cca před měsícem nabíjel baterku (byla pryč z auta asi na tři dny). Auto ale normálně jede, jen jsem si seřídil hodiny a rádio.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Tak kdyby to někoho zajímalo, můj problém s ukazatelem dojezdu je vyře?en. Bylo to opravdu baterkou, která nějakým způsobem zmátla ŘJ. Tak?e dnes v rámci záruky provedena výměněna za novou Vartu 52Ah a zase v?e OK.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Odpovědět