Bazarové GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od SpiritWolker »

tie skla su v poriadku .) darum vyroby je uvedeny takto: Prod. date: 14/2/2000 den,mesiac,rok
takže aj datum vyroby sedi .) ten datum je z mojej Barchetty .) som pozrel na porovnanie .)
držim palce, ja si myslim ze bude ok, čislo na 1,2 je nad filtrom oleja na multijete netušim, ale da sa to zistit, mechanik po otvoreni kapoty vidi hned či bolo niečo menene .) podla rovnomerneho zašpinenia .) všetko sa da na GP lachko opravit za par kč, len motor multijet je drahši na udržbu a opravy
ok na nom nič nebolo menene tak časom ta čaka, ramena, tyčky stabilizatora, axialne tiahla, čapy, horne uloženie tlmičov, posilovač riadenia, vyfuk, rozvody, filtre, naplne, spojka, zotrvačnik/dvojhmotak - pri vypnuti motora rachot .)
fakt diagnostku zo sebou a zapisat si vsetky chyby na papier .) pozriet obe svetla či su original Fiat, je na nich aj rok vyroby,
ak sa volantom toči priliš lachko a vibruje pri točeni tak už sa bude kazit posilovač

Pytaj sa a neboj sa

ako fungoval motor? dufam že predajca nečita forum .)
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Duffy »

Fakt myslíš, že je to ok? Mě to nějak nesedí, proč by při výrobě použili skla ze 3 různých období.. Je teda fakt, že by to auto museli svařit ze dvou, aby to dávalo smysl, když předek má jeden datum a zadek druhý. Ještě jsem v tom nejel, byl jsem to jen obhlédnout a k mechanikovi jsem to měl v plánu dovézt na kontrolu a projetí příští týden.
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Duffy »

Asi jsem GP pozitivní, fakt se mi líbí a chtěl bych ho. Díval jsem se i na další inzeráty a v nedalekém okolí jsem objevil 3 další, z nichž bych si chtěl jeden pořídit :D Jsou to ale auta z roku 06, což jsem se někde dočetl, že jsou ještě s mouchama z výroby, které se vyladili až později. Samozřejmě bude záležet na technickém stavu, ale dva z nich jsou 1,4i , což bude žrát jako svině, nadruhou stranu to třetí je 1,9JTD , kde sice na spotřebě ušetřím, ale zase budu mít vyšší povinné ručení. Tak si počtu, jak je to se spolehlivostí těch motorů a snad z nich bude alespoň jeden v pohodě a stanu se jeho majitelem :)
Fiat Grande Punto 1.4 8v
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od tkupilik »

Me vzdy bylo velkou zahadou, co se deje s autama, co rocne najezdi 30000km+, ted po 10 letech to znamena ~300kkm. V bazarech se sehnat nedaji, tak kam se asi podely....? Predevsim nafty jsou typicke motorizace ktere furt stoji v garazi a nikam nejezdi, 1.2 benziny jsou nejlepsi na dalnicni stihani a proto drzi rekordy v najezdu v bazarech :))
Ale vazne, to co jsis vybral je typicka stocena dotazena mrdka. Podivej se jak vypada radici paka a srovnej si to s fotkama z jinych inzeratu (kozeny paket). Nevim jestli 1.4 zere jako svine, ale urcite vim, ze nema dvouhmotu, turbo a "slavnou" prevodovku M32.... pokud s tim ale pocitas, tak to problem nebude.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Zdenda »

Naďa s jezdí denně v Jizerkách do práce průměrnou spotřebu má 5,6 l Já jel do Rokytnice a dom zhruba 100 km za 4,8 l dle pc Tak nevím kde jsi přišel na to že to žere jako svině :shock:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Duffy »

Jo 1,3jtd bude ojeb. Že to žere jak svině jsem vyčetl z recenzí lidí, co to vlastní a všude udávali přes 6 litrů. V benzínu je možnost pořídit tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list a nebo tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list
Fiat Grande Punto 1.4 8v
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od tkupilik »

Zalezi co od toho cekas, ty benziny jsou liny a chapu, ze pokud chces neco zivejsiho, tak koukas po nafte. Ale benzinovy motory jsou dost neprustrelny a budou levny na servis. Ta slaba 1.3 nafta pry nema dvouhmotu a ma starou prevodovku fiat 5 kvalt ktera je bezproblemova. Problematicky jsou 6 kvalty.
Jinak ten druhy benzin co jsi daval ma taky kozeny paket na radicce a je tam krasne videt rozdil i kdyz ma najeto 'vic' kilometru :)
GP 1.4 Tjet
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Duffy »

Ten s motorem 1,3JTD padnul, o ten už zájem nemám :) No upřímně, potřebuju auto, co se nebude sypat a kolik má koní pro mě zase tak podstatné není. Samozřejmě bych nejraději vzal tu 1,9JTD ale pravda je, že pokud bych měl smůlu a začli tam odcházet díly, tak mě to sežere. Když jsem si počítal náklady (spotřeba + povinné ručení), tak mě to vyšlo v podstatě na stejno, takže asi rozhodne ten faktor, že u benzínového motoru nehrozí výměna setrvačníku, nebo turba. Při mém štěstí věřím, že i kdyby se to projevovalo dobře, tak by nějaká z těchhle dražších záležitostí ozvala. Jinak ten 1,9JTD je konkrétně tohle, už má nalítané docela dost, jestli se tomu teda dá věřit https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list . Jak říkám, láká mě dost, ale...
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Duffy »

Po zralé úvaze jsem usoudil, že to toho 1,9jtd nemá cenu jít. Pokud odpovídají km, tak už bude vstřikování na hraně životnosti, to samé setrvačník. Šel bych do toho benzínu, ale děsí mě to, že to nemá servisní knížku. Já osobně mechanik nejsem a technický stav, nebo na co bych se měl zaměřit nevím. Vy byste si auto bez servisní knížky koupili, kdyby se jevilo v odpovídajícím stavu?
Fiat Grande Punto 1.4 8v
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od tkupilik »

Ja asi jo, na fiatu treba servisku taky nemam, protoze proste auto nejezdi do servisu... prohlidnout si jak vypada interier a venku a podle toho se rozhodnout. Koukej se na spary haubny / blatniku / naraznik. Je to na nich videt, me nekdo nacouval do blatniku, ohnul ho a naraznik prestal licovat, uz to nejde vysparovat, vypada to jak zborena mrdka :) Asi bych se nejvic bal auta co je postizene tunerem, zvlast v elektrice - muzou tam byt pasti ktere vybouchnou az po nekolika letech provozu. Bouranych aut v tehle kategorii bych se taky moc nebal, jsou levny a oprava je hrozne draha, dneska se vyplati zboreny auto prodat na dily nez ze dvou aut svarovat jedno. Koupil jsem forda, auto bez servisek, bez historie, dvakrat bourany, byl to risk a presto se z toho vyklubalo skvely auto....
Moje punto jezdi dene 100km do prace, za celych 9 let me ani jednou nikde nenechalo stat a byly tam jen vypadky kdyz se predelavalo na LPG. Jinak denodene na silnici. Ted ma najeto 250kkm, motor je tjet - vzali atmosferu 1.4 16V a dali na to turbo -ty atmosfery jsou hodne povedene motory protoze to turbo snasi s minimem zmen:
https://auto.idnes.cz/motor-fiat-fire-3 ... tomoto_vok

Praskla me hlava a mam ted rozebranej motor a hodne me prekvapilo v jak dobrym stavu ten motor je... vubec bych mu nehadal ctvrt milionu. No a zbytek auta je taky ok, moc to nerezne, podvozek vydrzel pres 160kkm, spis jsem ho menil preventivne.
A jeste jak jsem rikal, ta slaba 1.3 nafta ma minimum kurvitek, ta by pro tebe taky mohla byt zajimava, myslim ze nekdo tu na foru s tim najezdil pres 300kkm.
GP 1.4 Tjet
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Koupě bazarového GP

Příspěvek od Duffy »

Tak jsem se tam na ně byl podívat a jediný, o kterém by se dalo uvažovat je tento https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list . Mám zase ale nějaké nesrovnalosti. Opět jsou na autě skla z jiných období, řidičova strana je .5, zbytek ..5 (nebo naopak, teď si nejsem úplně jistý) a přední kapota má na řidičově straně o něco větší mezeru mezi blatníkem, než na spolujezdcově straně. Tyhle věci byly ale na všech třech vozech, tak nevím, jestli to je všechno ojeb, nebo jestli to je prostě v rámci nějaké normy. Nevíte někdo více? Bylo tam ještě jedno Punto, které není v nabídce a to mělo skla všechny stejné, nicméně všechny bazarovky, co jsem viděl, měly skla z minimálně dvou období, tak nevím, co si mám myslet. Jinak auto vypadá solidně, opotřebení páky a volantu je vůči udávaným km myslím v pohodě, není nikde zhnilé, ani pokroucené nebo pomačkané.
Fiat Grande Punto 1.4 8v
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

pomoc s odhadem ceny mého punti

Příspěvek od badalandabad »

ahoj,chci poradit,kolik mohu požadovat za tohoto fešáka..
jsem první majitel,
servisní kniha,
nájezd poctivých 80tis km, r.v.2009
garážováno,bez koroze,nové rozvody,
klimatizace,obsah 48kw,
STK do 7/2019,
litá kola plus letňáky a sada zimních gum
Přílohy
02.jpg
02.jpg (639.26 KiB) Zobrazeno 6223 x
03.jpg
03.jpg (343.36 KiB) Zobrazeno 6223 x
01.jpg
01.jpg (787.07 KiB) Zobrazeno 6225 x
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Bazarové GP

Příspěvek od tkupilik »

Pozadovat muzes kolik chces, otazka je, zda to chces i prodat :) Se podivej na tipcars a podobne, stejny rocnik a podobny najezd a z tech aut co vyjednou kdyz to seradis podle ceny, tak cena toho auta uprostred je dobra startovni pozice - rika se tomu median. Zrovna kolega ve vedlejsim vlakne neco takoveho schani ;)
GP 1.4 Tjet
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazarové GP

Příspěvek od badalandabad »

tkupilik píše: stř říj 04, 2017 22:00 Pozadovat muzes kolik chces, otazka je, zda to chces i prodat :) Se podivej na tipcars a podobne, stejny rocnik a podobny najezd a z tech aut co vyjednou kdyz to seradis podle ceny, tak cena toho auta uprostred je dobra startovni pozice - rika se tomu median. Zrovna kolega ve vedlejsim vlakne neco takoveho schani ;)
prodat to chci ale ne nějakejm hajzlům z autoesa apod..vím že to nikoho nezajímá, ale je to srdcovka a nechci to dát do nějakého výkupu za pár babek,nejraději do dobrých rukou..je to auto co mě nikdy nevypeklo,tak asi i proto.
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Bazarové GP

Příspěvek od tkupilik »

No ten inzerat jsem nasel a myslim ze se to neda nazvat ani jako optimizmus :) Ty to mas mozna jako srdcovku, ja tam vidim olitanou nakupni tasku v holote kterych se vsude vali tuny a navic to vypada na lakovanej naraznik, takze jeste zborena :)) Ty ceny v bazarech jsou se sadlem pro bazarnika, vykupni cena tech aut je jeste o nejakych 20k nizsi...
GP 1.4 Tjet
Odpovědět