Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak jsem se trochu na ty na?e GP v?echny vozy koncernu Fiat trochu vybavil, zakoupil jsem kabel ELM,KKL a platnou licenci FiatEcuScan 2.6.1 a udělal řadič linek.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

hm dobra prace... a jak to funguje? dobry? co vag uz si ho rozbehal?
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Copak ten ECUscan funguje bez problémů, zítra je?tě v?e otestuju a dám vědět,měl jsem u? plnou star?í verzi2.6 a na star?ích puntech perfekt.
Co se týká toho Vagu tak musim na jednoho kluka co dělá do počítačů aby mi rozdělil disk a nahrál XP (sám se do toho nepustim) jinak ten Vag nepojede.
Vlastně budu mít v no?asu 2 operační systémy.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

jasne to chapu... nikomu to na 7 nefunguje ... tak at to funguje co nejdriv :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Dneska jsem to otestoval a chodí perfektně včetně řadiče linek.
Jinak to vyčítá kilometry jak z přístrojů tak z řj. motoru tím by se dala odhalit manipulace s počtem ujetých kilometrů.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Dnes ráno cestou do práce mi sama zničeho nic začala bez přepnutí svítit dálková světla. Na?testí asi 300 m před koncem cesty. Podle intenzity světla se domnívám, ?e svítila naráz obě vlákna (při přepnutí na dálková intenzita světla před autem sní?ila).
Tak uvidím odpoledne - zase po čase nějaký elektronický ?otek :twisted:
Dnes jsem měl (a mám) GP-čko v servisu Fiat a doposud na odstranění popisované závady nepři?li.
Prý v?echny součástky "odměřili", v ?e v pořádku a dálková světla svítí vesele dál.
Dal?í postup: začnou vyměňovat jednu součástku po druhé :cry:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Jirka píše:Dneska jsem to otestoval a chodí perfektně včetně řadiče linek.
Jinak to vyčítá kilometry jak z přístrojů tak z řj. motoru tím by se dala odhalit manipulace s počtem ujetých kilometrů.
hm parada,tak pristi mesic du dotoho taky ... super
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Akorát, ?e tvojí motorizaci nepodporuje celou, tady je odkaz najde? tam auta a jednotky které to podporuje:

http://www.fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Dnes ráno cestou do práce mi sama zničeho nic začala bez přepnutí svítit dálková světla. Na?testí asi 300 m před koncem cesty. Podle intenzity světla se domnívám, ?e svítila naráz obě vlákna (při přepnutí na dálková intenzita světla před autem sní?ila).
Tak uvidím odpoledne - zase po čase nějaký elektronický ?otek :twisted:
Dnes jsem si byl GP-čko vyzvednout z opravy.

Byly provedeny náledující úkony (vypsáno z faktury):
- test řídící jednotky BODYCOMPUTER + test akčních členů
- přístrojová deska - test examinerem
- kabelový svazek - měření osciloskopem
- inteligentní pojistková skříň mot.prostoru

Abych to vysvětlil česky: problém byl ve vodě v této pojistkové skříni
Obrázek
ve které byla na dně voda (buď kondenzát, nebo tam postupně někudy natekla). S takovou to závadou se je?tě nesetkali - bohu?el pro mě - cena opravy díky 4,5 hodinám práce skoro 3 tis. Kč
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Hlavně ,?e to má? spravený, aspon budem pro pří?tě chytřej?í.
Je pravda, ?e ty podběhy moc netěsní a voda se dostává a? do motorového prostoru.Já jsem to vyře?il zru?ením těch otvorů pro výměnu ?árovek a při?roubování zátě?ového koberce pomocí samořezných ?roubů do toho plastu v podběhu a tím pádem se do motoru nic nedostane.
Udělal jsem to hned po koupi, proto?e na druhém podběhu je ř.j. motoru a nemohl jsem se koukat na to jak na ní cáká bláto.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

taktiez hned po kupe som to zalepil asfaltovymi platami a drzia uz 2 roky krasne
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Pánové, to jsou právě věci, které kazí Fiatu dojem! Pravda, stalo se to tu jenom Du?anovi, ale v?imněte si úvah přispivatelů. Ka?dý dával rady buď na kontrolu ?árovek se spojenými vlákny, páčku přepínače světel, ?patné kostry apod. a nakonec je to taková prkotina, která by se dala od výroby ře?it buď lep?ím odvětráním dotyčné krabičky nebo naopak jejím lep?ím utěsněním, případně situaci pomoci kryty pod motorem! Není divu, ?e pak musí Du?an vypláznout za vysu?ení vody v krabičce plno peněz, přitom mohl takovou opravu provést zadarmo sám s pomocí suchého hadru a mo?ná Kontoxu! Vím, jak se můj opravář dva dny drbal s nestartujícím Tipem, aby nakonec odhalil ?patnou kostru někde přímo na startéru, čím? byly Fiaty taky proslavené! Výrobce nám asi chtěl nechat prostor k vylep?ování a pou?ívání zlatých českých ručiček. Je fakt, ?e na posledním ostravském setkání jsem s údivem koukal na motor Cromy, jak mů?e být zapráskaný (sorry Krissi), asi v Cromě taky kryty nejsou. Já je tam od výroby mám a motor je spí?e zaprá?ený, ne? mokrý. Děkuji Ti, Fiate, ?e jsi na mně ne?etřil!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Mám tu dal?í případ pro Muldera a Scullyovou.. Při vysokorychlostním dálničním přesunu při přejezdu nějakýho hrbu se mi samovolně rozsvítily přední mlhovky a zaplo City.. V m?iku jsem si vzpomněl na Du?ana. Na?těstí ?lo v?e pomocí tlačítek deaktivovat. Dobrý ne..?
Jsou mezi námi..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

dnes se mi u punta projevil docela necekany problem s ktereho mam obavy...rano pri startovani jsem tocil marne motorem dobrych deset vterit a motor ne a ne naskocit zkusil jsem to teda po druhe a porad nic nez jsem zkusil parkrat poslapat po plynu zacalo se to chytat, ale musel jsem porad slapat po plynu jako ve skoda 120 :-/ uz se mi to jednou stalo myslel jsem, ze to muze byt nafta protoze jsem mel skoro rezervu, ale tet mam 3/4 nadrze. A jeste pri startovani sviti kontrolka cerpadla takova zluta. Naftu beru na OMW zadne levne benzinky. Napadlo me ?havící svíčky??? mají u? 50 000 km.
pink-jackass
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pon kvě 23, 2011 12:10

Příspěvek od pink-jackass »

Zdravim, chtel bych poprosit o radu. Dnes mi pri startu nezhasla kontrolka "Porucha systemu vstrikovani" a i po nekalika nastartovani sviti. Nevi nekdo o co se jedna?
Pomuze pouze diagnostika? Muzu dale jezdit? Nepozpozoroval jsem zadne zmeny na motoru...
Jinak se jedna o 1.3JTD 90PS
diky
Odpovědět