Záruka, prodloužení záruky

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Juro píše:Kazdopadne predlzena zaruka je uplne rovnocenna s tou dvojrocnou, tj. zahrna vsetko, co standardna.
¨

To je sice pravda, ALE: i v rámci standartní dvouleté záruky jsou např. brzdy (kotouče, desky) limitované 20 tkm, podvozkové skupiny (tlumiče, čepy, zavě?ení) limitované 40 tkm. Tak?e prodlou?ená záruka bude pokrývat tak nějaké fatální vady v motoru a elektronice. Zbytek je spotřebák. Pokud najede? za rok do 10 tkm, tak při prodlou?ení záruky to bude 50 tkm a to se vět?inou je?tě nic nevysere. V rámci záruky je samozřejmě nutné nav?těvovat autorizovaný servis... :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Diky moc za cenne rady, jsem z toho sice moudrejsi, ale o to vic nevim, jestli si priplatim :) Uvidim, co mi k tomu jeste reknou ve fiatu. Puvodne jsem mel naplanovano jezdit i vic, ale letos to proste nevyslo, tak jsem nenajel ani tech 10 tisic Km.
Buh vi, kolik to bude za dva roky, nemam paru kolik toho Punta najede.
Pokud spoctu aktualni prumer 10 tisic za rok, tak vidim, ze by mi jeste spoustu veci uznali v zaruce, jak pise Jarous.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

MV píše:Diky moc za cenne rady, jsem z toho sice moudrejsi, ale o to vic nevim, jestli si priplatim :) Uvidim, co mi k tomu jeste reknou ve fiatu. Puvodne jsem mel naplanovano jezdit i vic, ale letos to proste nevyslo, tak jsem nenajel ani tech 10 tisic Km.
Buh vi, kolik to bude za dva roky, nemam paru kolik toho Punta najede.
Pokud spoctu aktualni prumer 10 tisic za rok, tak vidim, ze by mi jeste spoustu veci uznali v zaruce, jak pise Jarous.
ja som zatial najazdil na grandakovy 24000km + 21000km a nastastie bez poruchy na prvom grandakovy len kraviny + spolujazdcove okno a na druhom grrandakovy nic zatial. a to ze najazdim zhruba 30000km rocne tak nebudem ani riesit predlzenie zaruky
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

MV píše:Diky moc za cenne rady, jsem z toho sice moudrejsi, ale o to vic nevim, jestli si priplatim :) Uvidim, co mi k tomu jeste reknou ve fiatu. Puvodne jsem mel naplanovano jezdit i vic, ale letos to proste nevyslo, tak jsem nenajel ani tech 10 tisic Km.
Buh vi, kolik to bude za dva roky, nemam paru kolik toho Punta najede.
Pokud spoctu aktualni prumer 10 tisic za rok, tak vidim, ze by mi jeste spoustu veci uznali v zaruce, jak pise Jarous.
no, tak na to bych se nespoléhal. Mě měnili zvlněné kotouče v rámci záruky, kdy? jsem měl najeto 18000km, bylo to ve druhý rok záruky. A nevěřím, ?e by mi je vyměnili během prodlou?ení, řekl bych, ?e po dvou letech, se i z kotoučů stane spotřebák. Nechal jsem si záruku prodlou?it, proto?e toho taky moc nenajedu (auto mám od 06/2007 a najeto mám 26 500km). Jak u? někde psal Jarou?, prodlou?ená záruka je hlavně na motor, převodovku, řízení atp. , ne na podvozek..U? ty kotouče musely jít u mě přes fiat cz a kdybych se nedal, výměnu by neprovedli. Mají to dobře spočítaný :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Stále nechápem, prečo nemá u? Fiat 3-ročnú záruku ?tandartne. Dnes u? má skoro ka?dé auto minimálne 3-ročnú záruku. Myslím, ?e u? aj poondiata DACIA.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

V lednu jsem si nakonec prikoupil treti rok zaruky (do 50 tis. Km za cca 8500,-).

Az minuly tyden jsem mel "servisni udalost" (prvni za 2,5 roku, co mam puntu, nicmene najeto mam neco malo pres 25 tis. Km).
Tekl mi chladic topeni, nastesti jsem si toho vsiml docela brzo, kdyz jeste v nadrzce neco bylo, asi ty vedra holt nevydrzel :cry:

Zajel jsem tedy do Imofy, vymena byla v ramci zaruky za 0 Kc (katalogova cena cca 6600,-) + opravili dalsi prkotiny take pod zarukou.
Pocitam, ze dalsi rok zaruky si tedy jeste doplatim (rozsireni ze trilete na ctyrletou zaruku, stale do 50 tis. Km, stoji neco pres 4000,-).
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

MV píše:V lednu jsem si nakonec prikoupil treti rok zaruky (do 50 tis. Km za cca 8500,-).

Az minuly tyden jsem mel "servisni udalost" (prvni za 2,5 roku, co mam puntu, nicmene najeto mam neco malo pres 25 tis. Km).
Tekl mi chladic topeni, nastesti jsem si toho vsiml docela brzo, kdyz jeste v nadrzce neco bylo, asi ty vedra holt nevydrzel :cry:

Zajel jsem tedy do Imofy, vymena byla v ramci zaruky za 0 Kc (katalogova cena cca 6600,-) + opravili dalsi prkotiny take pod zarukou.
Pocitam, ze dalsi rok zaruky si tedy jeste doplatim (rozsireni ze trilete na ctyrletou zaruku, stale do 50 tis. Km, stoji neco pres 4000,-).
Asi bude? zklamaný, co já vím, záruku mů?e? prodlou?it jen jednou, resp. pokud si dvouletou prodlou?í? o rok, nemů?e? za rok přijít, ?e to chce? na dal?í rok.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Aha, tak uvidime, protoze mne rikali v zime ve Fiatu, ze je to jedno. Kdyz se do konce prodlouzene zaruky rozhodnu o dalsim prodlouzeni, doplatim jen rozdil
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

MV píše:Aha, tak uvidime, protoze mne rikali v zime ve Fiatu, ze je to jedno. Kdyz se do konce prodlouzene zaruky rozhodnu o dalsim prodlouzeni, doplatim jen rozdil
dej vědět, jak jsi pořídil, podle informací, které jsem dostal z Fiatu já, je to jinak, a tu?ím, ?e je o tom zmínka i ve Smluvních podmínkách
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

MV píše:Aha, tak uvidime, protoze mne rikali v zime ve Fiatu, ze je to jedno. Kdyz se do konce prodlouzene zaruky rozhodnu o dalsim prodlouzeni, doplatim jen rozdil
Jo mám pocit ?e to je tak i psané v reklamním letáku na "KomfortPlus". Ale v ruce ho teď nemám a na stránkách Fiatu taky není.
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

Kovboj píše:
MV píše:Aha, tak uvidime, protoze mne rikali v zime ve Fiatu, ze je to jedno. Kdyz se do konce prodlouzene zaruky rozhodnu o dalsim prodlouzeni, doplatim jen rozdil
Jo mám pocit ?e to je tak i psané v reklamním letáku na "KomfortPlus". Ale v ruce ho teď nemám a na stránkách Fiatu taky není.
Mě nyní nabídli u Sma?íka prodlou?ení záruky na 5 let za 6000,-kč.
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

MV píše:V lednu jsem si nakonec prikoupil treti rok zaruky (do 50 tis. Km za cca 8500,-).
Toto je pěkná darda ....
romisek.capuska píše:Mě nyní nabídli u Sma?íka prodlou?ení záruky na 5 let za 6000,-kč.
... a toto je pěkné.

Jo, kdyby člověk věděl co ho potká či nepotká ........
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

Du?an píše:
romisek.capuska píše:Mě nyní nabídli u Sma?íka prodlou?ení záruky na 5 let za 6000,-kč.
... a toto je pěkné.

Jo, kdyby člověk věděl co ho potká či nepotká ........
Je?tě musím prověřit celou akci, neb se v podmínkách praví cosi o 100.000km, co? je u mne cca 2 roky a pár dní k tomu, tak abych nekupoval něco, co mi nakonec bude k ničemu. Budu ře?it 4.8. spolu s garančkou, poreferuji.
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

U Smazika to plati i na "ojete" auta? Myslel jsem, ze jen na nove v okamzik zakoupeni. V tom pripade bych to bral, dalsi dva roky za 6000 jsem ochotny po vcerejsku investovat :wink:
Auto jsem u smazika kupoval, tak snad nebudou proti.
Du?an píše:
MV píše:V lednu jsem si nakonec prikoupil treti rok zaruky (do 50 tis. Km za cca 8500,-).
Toto je pěkná darda ....
Darda to mozna je, ale vzhledem k cene chladice uz to tak opravdu nevypada http://eshop.imofa.cz/product_info.php? ... cts_id=485 A to je "jen" kus plechu....
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

MV píše:U Smazika to plati i na "ojete" auta? Myslel jsem, ze jen na nove v okamzik zakoupeni. V tom pripade bych to bral, dalsi dva roky za 6000 jsem ochotny po vcerejsku investovat :wink:
Auto jsem u smazika kupoval, tak snad nebudou proti.

Zjistím, jak jsem ji? psal, poreferuji po 4.8.
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Odpovědět