Poistenie / Pojištění

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Teddy86 píše:No jde hlavne o to ze kazdy dal za GP jinou sumu a tudiz ma auto pojistene na jinou hodnotu. Ja to mam tusim na 309000,-Kc. Takze platim tech necelych 12000,-Kc/rocne.
Já se budu sice opakovat, ale ....
... teď zjara se ji? po druhé chystám na poji??ovnu a nechám si přepočítat havarijko zase z aktuální ceníkové ceny 4 roky starého GP.
Učinil jsem tak před 2 lety a poji?tění mi kleslo asi o 1 tis. Kč. Ta poji??ovna tento krok sama od sebe neudělá, ta počítá akorát s beze?kodním bonusem a proč platit víc, kdy? v případě havárky (nedej Bůh) Vám stejně víc jak ceníkovou cenu nevyplatí. :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
breeznet
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 05, 2009 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od breeznet »

Du?an píše:
Teddy86 píše:No jde hlavne o to ze kazdy dal za GP jinou sumu a tudiz ma auto pojistene na jinou hodnotu. Ja to mam tusim na 309000,-Kc. Takze platim tech necelych 12000,-Kc/rocne.
Já se budu sice opakovat, ale ....
... teď zjara se ji? po druhé chystám na poji??ovnu a nechám si přepočítat havarijko zase z aktuální ceníkové ceny 4 roky starého GP.
Učinil jsem tak před 2 lety a poji?tění mi kleslo asi o 1 tis. Kč. Ta poji??ovna tento krok sama od sebe neudělá, ta počítá akorát s beze?kodním bonusem a proč platit víc, kdy? v případě havárky (nedej Bůh) Vám stejně víc jak ceníkovou cenu nevyplatí. :idea:
Ted resim stejny problemme ,ale Uniqa sama kontaktovala o zmene sazby jestli chci snizit plneni z 230 000 na 180 000kc.Rocni sazba o 800 kc nizsi.Kdybych nemel skusenost s vyplacenim totalky tak bych asi taky nechal pojistnou castku vyssi.Kdyz jsem ale mel pojistnou udalost u vozu rok stareho pojisteneho na castku 310 000kc vyplaceno pouze 210 000kc za totalku.Vyplaci cenu soucasnou jaka je u uvedeneho modelu,stari,vybavy.A vzhledem k cenam jaka maji GP na trhu je pojisteni na 180 000kc adekvatni na RV 2006.
dynamic 1,4 77 rosse vulcano
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem si zkusil na webovkách poji??ovny Uniqa přepočítaj zákonné a havarijní poji?tění na mé GP-čko:
Při bonusech za 96 měsíců, při zákoném pojistném 100/100 mil. Kč, při spoluúčasti na havarijku 0% (min. 1000 Kč) a ceníkové ceně GP-čka 205100 Kč se stávajícím zabezpečením a poji?těním čelního skla mi v kalkulačce vy?lo celkové pojistné 6.350 Kč/rok

Myslím, ?e je to dost slu?né.
Minulý rok jsem platil cca 7.000 Kč

V?em doporučuji si své poji?tění na stránkách Uniqa spočítat a porovnat se svým poji?těním dosavadním

Zkou?el jsem to u Direktu, slibují 2 měsíce poji?tění zdarma a dostal jsem se přesto na sumu asi o 1000 Kč vět?í (při ni??ích limitech plnění zákonného poji?tění a 5% spoluúčastí na havarijce
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

minulý týden jsem to samý co ty, učinil u mý fe?ný paní na kooperativě..a taky mě potě?ila-za rok mi havarijko spadlo z 8.681kč na 8003kč..tak?e dobrý(mám ten samej bonus co ty a to ostatní zhruba taky) :)
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jeliko? se blí?í doba uzavření nového poji?tění na mé GP-čko z výpočtu jeho nové aktuální ceny, zkusil jsem si jej sestavit u několika poji??oven na netových kalkulátorech.
Základní parametry poji?tění jsou stejné, nebo obdobné, tj. v?ude nenabízejí stejné pojistné limity.
Tak?e abych to shrnul: pojistná suma pro výpočet 170.000,- Kč, zákonná pojistka (cca 50/50 a? 70/70 mil. Kč) a havarijní pojistka+?ivel+vandalismus+odcizení+poji?tění čelního skla se spoluúčastí 5% , min. 1% z pojistné částky (170.000,- Kč), beze?kodní období 96 měsíců na obojí. Některé poji??ovny chtějí údaje o jiných řidičích, kde má jejich nízký věk na vý?i pojistného, Uniqa ji? ne.

Výsledky kalkulací:
Česká poji??ovna ........... 8.796,- Kč
Allianz .......................... 6.346,- Kč
Direct ........................... 8.033,- Kč
Česká podnikatelská ...... 8.596,- Kč
Uniqa ............................ 4.991,- Kč

Tak?e zůstávám i nadále u Uniqa. Doporučuji v?em, po přečtení smluvních podmínek, zkusit si provést výpočet u této poji??ovny.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

..nepřehání to ta Uniqa?Na rozdíl od ostatních subjektů se mi to zdá a? podezřele levné 8)
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

na zákonném ani havarijku bych nikdy, ale opravdu nikdy ne?etřil...člověk si myslí, ?e u?etříl pár tisícovek a kdy? pak k něčemu dojde, tak se moc diví...v dne?ní době je kvalitní poji?tění k nezaplacení.

osobně mám zku?enost s plněním po havárii od ČPP a od České poji??ovny a naprosto diametrálně odli?ný přístup nejen co se plnění týká, ale i asistence po nehodě, odtahu, jednání se servisem...v případě ČPP bylo pořád papírování a v?e si musel člověk udělat sám..u ČP mi auto odtáhli k autorizovanému servisu, o v?e se sami postarali (rozuměj nemusel jsem ani jednou na poji??ovnu, v?e zařídili).

moc jsem se k tomu rozepsal, nicméně poji??ovnám typu uniqa, triglav, slavia bych se obloukem vyhnul...?etřit za ka?dou cenu na pojistném se mů?e fest prodra?it.
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

..opakování je matka moudrosti :D
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

omlouvám se, ale server na kterém je toto fórum opět stávkoval..
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

... já bych poji??ovny typu "značkové" a "neznačkové" přirovnal originálním a neoriginálním náhradním dílům = jedná se o toté? ale za různou cenu.

Je pravda, ?e by se musely u v?ech poji??oven porovnat v?echny vymo?enosti - ne v?echny je mají na chlup stejné, které nabízejí. Mnou uvedená Uniqa (podotýkám, ?e nejsem její zaměstnanec :wink: ) mě rozsahem a cenou uspokojuje.

Při výběrů poji??ovny závisí na ka?dém, jakou si vybere, je to jen jeho volba. Já jen dával příklad Uniqy jako příklad levné poji??ovny, aby se ka?dý sám za sebe rozhlédl, kdo co nabízí a za jakou cenu.
Ne u v?ech poji??oven jsou stejné podmínky při výpočtu pojistného, jak jsem uvedl - např. Uniqa ji? nezohledňuje pro výpočet mládí a čerstvost ŘP druhého řidiče, u jiné poji??ovny za mladého druhého řidiče připlácíte. U jedné platíte za poji?tění čelního skla 1000 Kč, u druhé 500 Kč apod.

Tak?e doporučuji si sestavit na netových kalkulátorech pojistné "na míru" - a u mě to Uniqa stále vyhrává.Navíc, jak mi řekla agentka, u Uniqy je málo pojistných událostí (dobří řidiči), tak?e nemají nutnost pojistné zvy?ovat.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
breeznet
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 05, 2009 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od breeznet »

S Uniqou mam skusenost 9.3.2009 nahlasena havarie a 21.3.2009 prisli na ucet penize za totalku.Ted mam havarijni pojisteni na GP za 5050kc.
dynamic 1,4 77 rosse vulcano
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

tak předevčírem sem si byl pro přepočítanou smlouvu u kooperativy na havarijko..měla jí u? připravenou tak?e po započtení v?ech bonusů(asi i bonus sympatie :) a zohlednění ?e u ní mám poji?těnej i barák..zněla částka na 7.033kč...
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Přesun příspěvku od JardyK:

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Dnes jsem byl ve své poji??ovně UNIQA, zkusit si po 2 letech nechat přepočítat pojitku na pov.ručení s KASKEM

Byl jsem předem upozorněn ?e se nedávno změnily pojistné podmínky, ale přesto mi udělal nový návrh.
Z výchozí ceny 170 tis. jsme ji změnili na 100 tis. a skoro shodných bonusů (jeden navý?en o 10% a druhý o 5% - ní?e ho to nepustilo) a výpočet pojistného byl jen asi o 100 Kč ni??í ne? byl ten s před 2 lety. Navíc u poji?tění čelního skla by mi u nové pojistky pdle nových podmínek stoupla spoluúčast z 5 na 15%.

Tak?e jsme se shodli, ?e ji? přepočet na novou ni??í cenu auta nemá cenu dělat a nechal jsem si to poji?tění původní.

Poslední cenu kompletního ročního poji?tění POV+KASKO+čelní sklo jsem loni platil 5.741,- Kč, tak?e letos by měla být suma počítám kolem 5.500,- Kč.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Já jsem zkusil v?ude hodně zmiňované " E-poji?tění.cz" , u minulé Hasičské vzájemné poji?tovny jsem platil cca 3500Kč ročně. U Epoji?tění mi to vypočítali u Slavie na 2090Kč. Smlouva mi při?la za dva dna i zelené karta...
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Odpovědět