Zadní světla

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

dik za info. O navrtani jsem taky premyslel, ale beru to jako krajni posledni moznost :-) zkoumal jsem to svetlo jestli to ma nejaky vetraci labyrint, ale nic jsem nenasel. U jednoho predchoziho auta jsem mel pdobny problem, byl zaneseny ten vetraci labyrint po vycisteni bylo vse v poradku. No uvidim. dam tomu jeste nejaky cas co to bude delat a pak uvidime.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

tak dneska pro zmenu led obrysovky prestali svitit uplne :-( dopoledne jsem jezdil, svitilo to normalne, odpoledne jsem nastartoval, rozsvitila se kontrolka a hlaska kontrola osvetleni a vzadu tma.. resp. leve led obrys problikne po zapnuti a zhasne a prave nesviti vubec. blinkry a brzdove funguji normalne.. nekdo nejakou ideu? mam tam dany odpory kvuli kontrolce, ale kdyby odesel ten odpor tak by to melo svitit a jen se rozsvitit ta kontrolka. No budu muset badat. Kazdopadne me ty svetla docela zklamali. kdybych vedel ze s tim budou takovy problemy tak jsem se na to vykaslal. Ted pokud budu davat zpatky ty stary tak musim zase prepajet konektory..
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

tak dneska jsem odpojil ty rezistory a svetla sviti a kontrolka taky. takze problem je v tech rezistorech. Poradi nekdo kdo to zapojoval jakou hodnotu odporu tam daval? diky za info.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Zadní světla

Příspěvek od Jarouš »

Rezistory jsou na *****. Pověs na jedno ze světel paralelně 10W žárovku a máš po problému. Jen ji utop někam, kde nebude rušit světlem, nebude se přehřívat a až zdechne, tak půjde lehce vyměnit. Já ji mám v patici za krycím plastem zadního sloupku.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od 1nekros1 »

ked tam das maralelne cca 14ohmovy vykonovy odpor malo by to stacit az som to dobre prepocital :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

uvidim. zarovku vyzkousim. jinak ted jsem tam mel 16 ohm odpor, a hřálo se to poměrně hodně.. takže si myslim že tech 16 bylo malo. asi zkusim tu zarovku. at to nemusim resit. staci na jednu vetev pripojit tech 10W? nebo musi byt na kazdy stran jedna? edit: aha sorry blbe ctu :-) ted jsem si to precetl jeste jednou ze staci na jedne strane :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Zadní světla

Příspěvek od tkupilik »

Nebo tech odporu kup vic a dej tam ten nejvetsi se kterym nebude svitit praskla zarovka (nebo lepe o neco mensi aby byla rezerva). Cim vic to vykonove predimenzujes, tim lip, 12W co jsi tam mel je strasne moc bez chlazeni, v lepsim pripade se odpor jen odpaji, v horsim to znici plasty. Pripadne tam dej vic mensich, viz ohmovo zakony. Pokud to nepodelas, tak narozdil od zarovky to bude nafurt.
Tohle je sympaticke pouzdro / wataz:
http://www.tme.eu/cz/details/ax25wr-22r ... 1625971-7/
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

tohle jsem tam mel a jeste vetsiho burtika, akorat bylo 16 ohm a myslim ze 25W mozna 50W ted nevim presne (vycetl jsem to nekde z anglickyho fora) a stejne to topilo jako blazen. nicmene misto jsem pro to nasel uvnitr sloupku pod vyztuhou ale stejne to nevydrzelo teplotne. myslim ze bude zapotrebi vic ohmu ze 16 i 22 je malo. dam jeste poradu se znamym (autoelektrikarem) pak uz by to mela byt tutovka :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Shootex6
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:57

Re: Zadní světla

Příspěvek od Shootex6 »

Zdravím vospolok, som novým majiteľom Grande Punta tak by som sa vás chcel spýtať na skúsenosti s týmito svetlami http://www.tuning-in.sk/fiat-grande-pun ... e-led.html

Treba ich nejako zvlášť upravovať? Poprípade či vyhadzujú chybu v palubnom počítači...
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od Zdenda »

Bez problému,a rozsvícené kontrolky :) Naďa je měla zhruba 4 roky.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

jen si rejpej :D kontrolka je to nejmensi co me trapi.. spis mi vadi ze se pokazde pri zmene pocasi trochu rosi. jestli me budou stvat tak pujdou z domu. tyhle svetla vypadaj taky dobre.. nenasel bys nekde fotku jak vypadaj rozsviceny?
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od Zdenda »

Zapoj to přez žárovku jak ti radil Jarouš :shock:
A do světel vyvrtej dirku jak ti radil Miloš :shock: A máš po problémech :clap
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Zadní světla

Příspěvek od FRIMICO »

Tady je takových rad a někdy mi připadá že ty co se ptají na nějaké moudra to ani nečtou.A pak se samozřejmě ptají znova.. :D :D :D
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Zadní světla

Příspěvek od vodopadek »

Ale ja se neptal :-) ja jen konstatoval svuj stavajici stav. Vsechny rady o zarovce a dirce jsem cetl a vzal si je k srdci :-) jen jsem chtel jestli nema fotku tech rozsvicenejch tuning svetel na ktery tu byl odkaz. Psal ze je manzelka (pritelkyne?) vozila 4 roky na aute.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
Naďa
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 11, 2012 17:22
Bydliště: Lučany nad Nisou

Re: Zadní světla

Příspěvek od Naďa »

Jo,jo, měla jsem je na předchozím autě, moc se mi líbily, ale žádnou fotku s rozsvícenými světly nemám.
GP 3D 1.4 8V Racing
Manžel: GP Abarth Nero Scorpione
Odpovědět