Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od pEvo »

nerozumiem prečo by malo svietiť svetlo v kufri počas jazdy, resp. keď je kufor zavretý a auto zvnútra zamknuté. svetlo má svietiť keď kufor otvorím nie? :)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od 1nekros1 »

Kusok naspet to niekto riesil tak si to pozri
Je to tak proste ked mas pokazeny zamok alebo polamane kable
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Tommy_SCA
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 11, 2013 7:20

Osvětlení zavazadlového prostoru

Příspěvek od Tommy_SCA »

Měl bych dotaz ohledně osvětlení zavazadlového prostoru, které mi nefunguje.
Na jednom kabelu je stálých 12V a druhý tedy bude uzemněn přes spínač v zámku. Můžete mi poradit jak se nějak šetrně a bez "ztrát" dostat k tomuto spínači, tedy jak sundat plastový kryt víka kufru, abych toho poničil co nejméně? A zkontroloval zda tento spínač funguje ?
Fiat Grande PUNTO 3dv - 1,4 16V - r.v.08
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Osvětlení zavazadlového prostoru

Příspěvek od Tatranec »

Ahoj, kolega,

mal som v záruke ten istý problém. Chyba bola v zámku - nefungoval koncový spínač (mikrospínač), ktorý dodáva kostru ( mínus pól) pre žiarovku.

Ako dať dolu plastový vnútorný kryt zadných dverí:
- vyšroubuj jednu skrutku, ktorá je v priehlbine (v madle) , tuším je to krížový šroub,
- potom už len "vycvaknúť" - vypáčiť celý kryt von,
- zámok vyberieš po vyšroubovaní dvoch M6 šroubov (nástrčkový kľúč 10),
- treba odpokiť biely konektor k zámku (je tam viac káblov kvôli pohonu elektromagnetu )
- skúšačkou zistš, či spína kostra (na 80 % je chyba tam)
- možno je iba prelomený drôt v husom krku .

veľa šťastia

Tatranec, P 2012 , 1.2 3 door, bianco
Italian cars are exciting!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení zavazadlového prostoru

Příspěvek od Mara87 »

Tommy_SCA píše:Měl bych dotaz ohledně osvětlení zavazadlového prostoru, které mi nefunguje.
Na jednom kabelu je stálých 12V a druhý tedy bude uzemněn přes spínač v zámku. Můžete mi poradit jak se nějak šetrně a bez "ztrát" dostat k tomuto spínači, tedy jak sundat plastový kryt víka kufru, abych toho poničil co nejméně? A zkontroloval zda tento spínač funguje ?
JJ, tak jak je to v přízpěvku předemnou je to pospsané správně. Když se ti ulomí nějakej ten plastovej cvoček jako mě, je to vpohodě, u fiatu objednáš asi za 20kč/kus. Což není tak hrozný. Zámek jde oddělat taky vpohodě, drží na dvou šroubech, když ho ale budeš montovat nazpět tak ho plně nedotahuj, dotahni ho lehce a zavři dveře a pak znova otevři, zamek se polohou trochu upraví, když sem ho napoprvé utahnul tak mě nešel zavřít kufr. Takže dotahovat až pak. Jinak zámek sem rozebírat nemusel. Moje vada byla v drátu, v tom husím krku sem měl zlomenej drát. Takže oprava pár kaček. Ještě můžeš mít vadnou kostru, tu si taky zkontroluj, až pak se vrhni do zámku.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
Idos
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 24, 2014 8:20

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Idos »

Ahoj,
mám problem ze světlem a nechápu uplně tuto konverzaci svělo mi nesvití a ani kontrolka ze mam otevřenej kufr kde by mohl byt problem a jak se dostanu do toho husiho krku.? Dík moc
Grande punto 1.9 JTD 96KW sport
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Mara87 »

do krku se dostaneš jednoduše, je jen nacvaknutej do díry v pátých dveřích. Ale ta kabeláž je tak natěsno že bych to asi sám nedělal. Já to svěřil servisu. S největší pravděpodobností máš zlomenej drát.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Tatranec »

[quote="Idos"]Ahoj,
mám problem ze světlem a nechápu uplně tuto konverzaci svělo mi nesvití a ani kontrolka ze mam otevřenej kufr kde by mohl byt problem a jak se dostanu do toho husiho krku.? Dík moc[/quote]


Ahoj, kolega,

mal som podobnú chybu na Punte 2012: svetlo nesvietilo ale kontrolka otvorených dverí fungovala správne, na rozdiel od Tvojho Punťasa.
Chyba bola v zámku dverí: zlý kontakt (koncový mikrospínač). Takže kabeláž to nebola.
Chyba sa dá zistiť autoskúšačkou po vybratí zámku. Potom sa ukáže, či je chybná kabeláž alebo zámok.
Pozor, zámok má osobitný kontakt pre kontrolku a osobitný pre svetlo - nie je to pripojené paralelne.

Veľa šťastia
Tatranec, P 2012, 51 kW
Italian cars are exciting!
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Snoopy »

Zdar hoši, mam problém se světlem v kufru. Nesvití žárovka ani mi neukazuje přístrojovka že mám otevřené dveře. Mám tedy malý počítač.Jestli to hraje roli. Ale nevim jestli koupit zámek a nebo jak už tady někdo psal že by svitila aspoň kontrolka. Mě nejde nic. Tak nevim jestli hledat problém v zámku nebo někde jinde. Díky
Studynka
Návštěvník
Příspěvky: 132
Registrován: stř bře 09, 2011 20:05
Bydliště: Dolni Dunajovice

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Studynka »

a pojístka je v pořádku?
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od lukynen »

Prvně zkontroluj kabeláž v přechodu dveře-karoserie a zámek samotný-popř odpoj a zkus propojit s kostrou. je to ovládané po kostře tak zjistíš jestli zámek nebo kabel a zkus pro jistotu napětí na žárovce a kostru vem sólo na šroubu spodního řepu zámku-tam je na 100%
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Mara87 »

souhlasím, u mě to byla kabeláž v tom husím krku, v servisu mě to myslím že za 5 stovek opravili. Ta kabeláž je kámen úrazu,.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Snoopy »

Tak přesto že el.energii vůbec nerozumim a vše okolo je pro mě španělská vesnice :D Jsem přišel na to že je problém v zámku. Vzal jsem si zkoušečku proměřil. A nakonec to dal natvrdo dratkem a lampička svítí. Takže to je asi jasny ne? ;) Chci se zeptat zámky 5D měli GP asi stejný na 3D a 5D a s modrym znakem a červeným? Díky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od 1nekros1 »

Snoopy píše:Tak přesto že el.energii vůbec nerozumim a vše okolo je pro mě španělská vesnice :D Jsem přišel na to že je problém v zámku. Vzal jsem si zkoušečku proměřil. A nakonec to dal natvrdo dratkem a lampička svítí. Takže to je asi jasny ne? ;) Chci se zeptat zámky 5D měli GP asi stejný na 3D a 5D a s modrym znakem a červeným? Díky
Zamky su rovnake
V zamku su mikrospinace.
Mikrospinace sa daju vymenit
Nove vo fiate stoja 50-60€ (66 to bolo v 2010)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Světlo v zavazadlovém prostoru (kufru)

Příspěvek od Snoopy »

Jo ja vim pročital jsem to. Ale seženu zámek za 500,- a budu mit klid. Zkusim pak ten starej opravit kdyby nahodou. Novej kupovat nechci
Odpovědět