Akumulátor

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Vasek06
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 10, 2013 20:44
Bydliště: Uherský Brod

Re: Akumulátor

Příspěvek od Vasek06 »

Jenom pro zajímavost jaké parametry a za jakou cca cenu ?
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Akumulátor

Příspěvek od mie009 »

Mam dvě varianty Varta Black Dynamic 12V 45Ah a 400A za 1220Kč nebo Exide Excell 12V 44Ah 400A za 1267Kč nebo 420A 1419Kč. Ten Exide z 420A je drobet delši než ten slabši. Jedna ma 175mm na delku druha 207 šiřka je stejná. Vart
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarouš »

Alt. klidně snese 50 - 60 Ah, takže vyber silnější, rozměrem se nebude moc lišit. Na stolku pro baterku je zacvaknutý plastový klín, který jde vytáhnout a tím je prostor pro delší aku. Prostě změř si stolek a podle toho vyber baterku. Osobně bych šel do Exide, Varta není nic moc.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tatranec
Návštěvník
Příspěvky: 81
Registrován: pát črc 20, 2012 22:29
Bydliště: Tatry

Re: Akumulátor

Příspěvek od Tatranec »

Tiež odporúčam Exide.
V mojom bývalom Punte Classic vydržala baterka z výroby iba dva roky. Tesne po záruke sa zosypala.
V roku 2007 som kúpil Exide, je tam dodnes - a bez akejkoľvek údržby.
V roku 2012 (v januári) natočila auto na prvý pokus pri -28°C. Tatry...

Tatranec, P 2012, 1.2 51 kW
Italian cars are exciting!
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Zdenda »

Kup si tuhle a budeš spokojenej,http://www.battery-import.cz/autobateri ... 12v--ea530
44A je na naše mrazy málo :shock: Dcera měla ve Stilu tuto baterii a i když bylo týden -20 tak startovala jak v létě :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Akumulátor

Příspěvek od mie009 »

Tak ja nevím. Mně ta současná baterka vydržela i dosti kruté mrazy. Nemám garáž takže auto je pořad venku a vždy docela slušně startovalo. Až teď ma problemy a to ta baterka už pěkně přesluhuje. Se divím že tak malý altik snese tak vysoké baterky. No uvidím. Dneska jdu nějakou koupít jinak bych se už nemusel rozjet a auto potřebuju na ježdění do práce.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Zdenda »

AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarouš »

mie009 píše:Tak ja nevím. Mně ta současná baterka vydržela i dosti kruté mrazy. Nemám garáž takže auto je pořad venku a vždy docela slušně startovalo. Až teď ma problemy a to ta baterka už pěkně přesluhuje. Se divím že tak malý altik snese tak vysoké baterky. No uvidím. Dneska jdu nějakou koupít jinak bych se už nemusel rozjet a auto potřebuju na ježdění do práce.
Alternátor v benzínových verzích dává 70 A. To stačí bohatě k uživení 60Ah baterky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Akumulátor

Příspěvek od FRIMICO »

Moje zkušenosti z vartou jsou katastrofa.Měl jsem ji jen jednou ,když po první zimě klekla,proběhla reklamace.Ta co jsem dostal náhradou klekla už v létě(ani se do zimy nedožila)A třetí se teda dost snažila,ale do konce záruky taky nedožila.Ale znám i lidi co jsou s nima spokojený.Myslím že jsem měl spíš smůlu na vadný kus.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Akumulátor

Příspěvek od mie009 »

Koupil jsem si nakonec Exide ne nic silného ale snad poslouži docela dobře.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Zdenda »

Jardo tu Vartu jsem sem dal jenom kvůli konfigurátoru :shock: že může dát v klidu tu Exide co jsem mu doporučil :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Akumulátor

Příspěvek od FRIMICO »

Já vím.Ale byla by (_,_) kdybych ji měl nakonec v autě.Mám tam jaště původní baterku ,protože když jsem ji šel poprvé dobít,byla ještě blombovaná,Není na ni žádná firma,tak nevím výrobce.A jestli dobře počítám,tak letos maká bez nějakého marodění 8 rok. :D
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Akumulátor

Příspěvek od mosto »

kamarat kupoval do GP 1,2 vartu blue dynamic 50ah a nemal najmensie problemy,mne tiez minule leto vypovedala povodna baterka magnetti mareli,tak som sa pokusal zohnat tu vartu blue dynamic,ale uz nebola na sklade,tak mi bolo povedane,ze bosch S4 siver je to iste,len s inymi nalepkami robene na jednom pase s vartou,ze mozem zobrat aj to...tak ju mam a vsetko je OK...zobral som 60 ah,povodna magnetti bola 50ah a stiha alternator dobijat v pohode
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Zdenda »

Tak mi zakukala baterka :shock: Ráno přijdu do garaže otočím klíčkem a zacvakalo nějaké rélé a nic :( Vyměna Varta silver 63 A doporučeno konfugurátorem. :? Tak jsem zvědav jak dlouho vydrží :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

A to jako ti normálně točila a najednou nic? Žádné příznaky že slábne?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět