Radio error CANCHECK

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Radio error CANCHECK

Příspěvek od milos79 »

tak som si dnes isiel namontovat origo CD radio, cakam ze bude pytat kod, namiesto toho svieti len CANCHECK a nic sa nedeje, po 10 minutach sa vypne..
v aute bola predinstalacia, radio je origo fiat/blaukpunkt, kua de je sa stala chyba ?
nemal niekto z vas podovny problem ?
co robit, hm
diky
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: radio error CANCHECK

Příspěvek od Jarouš »

milos79 píše:tak som si dnes isiel namontovat origo CD radio, cakam ze bude pytat kod, namiesto toho svieti len CANCHECK a nic sa nedeje, po 10 minutach sa vypne..
v aute bola predinstalacia, radio je origo fiat/blaukpunkt, kua de je sa stala chyba ?
nemal niekto z vas podovny problem ?
co robit, hm
diky
Jestli ho nebude třeba v sevisu "seznámit" s ŘJ. Ovládaní z volantu a řízení hlasitosti podle rychlosti je toti? řízeno s palubní sítě CANBUS vozidla.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

ovladani na volantu nemam
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: radio error CANCHECK

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše: Jestli ho nebude třeba v sevisu "seznámit" s ŘJ. Ovládaní z volantu a řízení hlasitosti podle rychlosti je toti? řízeno s palubní sítě CANBUS vozidla.
Nejspí? ano, někde jsem to četl (ochrana před zloději).
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

milos79 píše:ovladani na volantu nemam
..a to mo?ná bude taky problém. Ka?dopádně se náv?těvě servisu asi nevyhne?. Výrobce nejspí? počítá s tím, ?e pokud si to koupí? bez origo rádia, tak tam potom narve? nějaké, co si koupí?. Proto jsou mo?ná v připravené kabelá?i jen dráty na repro a napájení rádia + anténa a ty dva CAN HIGH a CAN LOW, které origo rádio potřebuje, tam nejsou. Podívej se, jak a jestli jsou osazeny v ISO konektoru v?echny dráty (repro bude v?ech 8 a v tom druhém jsou CAN piny 2 nakraji nad sebou)
Naposledy upravil(a) Jarouš dne sob čer 27, 2009 13:34, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

zase komplikace, to neni mozne, fiat za to bude chcet urcite nevim co, a to sem uz pomaly u noveho radia...

bud to ma konekt na RJ, nebo mozna chybi kabel k RJ, jedno z toho bude asi pravda, vydam se ja do garaze a podivam se na to

skoda, clovek sa dva tyzdne tesi na radio a howno stoho
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Skus jeste zatlacit poradne ty kabliky do radia. Uz jsme to s Krissem taky resily. Psalo to to same a byl jenom spatne nacvakly kablik do radia. Je traba se toho nebat a zatlacit na ne vice. Pokud ani to nepomuze tak asi jedine do servisu.
Obrázek
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Tato hlá?ka se mi jednou také objevila.. A to při velmi delikátní zále?itosti a to při či?tění začouzenejch parabol v?dy sem pootočil klíčkem (světla se rozsvítila) kouknul kde je je?tě začouzeno, zhas, vyndal ?árovku a čistil... toto jsem opakoval cca 6-10x. Pak jsem nasedl do auta ?e pojedu a rádio vyhodilo tuto hlá?ku... Zkou?el jsem startovat, zamykat auto na dálku, nic.. Za pár hodin jsem zkusil rádio zapnout a v?e fungovalo tak jak má.. Asi ti tim nijak nepomů?u ale jen taková perlička..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

takze jak to tu citam, tak jarous to spominal, pozeral som este vcera a na pripravenej kabelazi niesu zapojene tie dva kable CAN A a B,

takze to skusim obvolat co za to budu scet v servise,

"ozaj kde je RJ ? 8) a nejaka jej schema :-)
nerad davam totiz auto z ruky, hocijake"
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

milos79 píše:zase komplikace, to neni mozne, fiat za to bude chcet urcite nevim co, a to sem uz pomaly u noveho radia...

bud to ma konekt na RJ, nebo mozna chybi kabel k RJ, jedno z toho bude asi pravda, vydam se ja do garaze a podivam se na to

skoda, clovek sa dva tyzdne tesi na radio a howno stoho
pocuj tu hlasku vypisovalo aj mne ked som zabudol zastrcit ten maly iso konektor do radia tusim modry ci akej farby to je.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

2 1nekros1
mam v predinstalacii len tie dva klasicke ISO konektory a v ramci nich chybaju zapojene tie dva kabliky co idu k RJ predpokladam, takze chyba je tam ze to vobec nekomunikuje s RJ
v teoretickej rovine otazne zostava ci sa da samovolne zapojit nieco taketo, alebo aj keby tam tie kabliky boli tak by bolo potrebne "spojit radio a novu RJ"

uvidime zavolame do fiatu..
i ked som vcera preluskal akadejake fora v anglicitine a niekde bolo pisane ze je rozpojeny kabel k RJ, inde zase ze dotycnemu nevedeli pomoct v ziadnom autorizovanom servise a pod...
som zvedavy ci budu vediet, a hlavne za kolko :?
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

neviem ci zla alebo horsia informacia,
v dvoch servisoch fiat mi povedali ze fungovat to nebude, lebo vybavy active niesu usposobene pre original autoradia, chybaju tam prave tie kabliky do RJ..
kazdopadne by na to mahli predajcovia ked tak upozornit vopred
ale zda sa mi to ako debilina, lebo urcite mi nehovoril ze nemozem si objednat origo radio do activu, iba to ze sa to neoplati, ze radsej dynamic, coz je logicke, ale ...

skusim estenieco obvolat, resp je tu este moznost dat vyblokovat cancheck nejakemu majstrovi, neviete o niecom ?
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Hmm tak to mas smulu. Asi to nepujde jen tak obejit. Objednant sis ho mohl z vyroby a to by ti tam prave natahly i ty kabliky co ti tam ted chybi ale ten priplatek tam je bohuzel nerozumny. Ted uz ti to asi neudelaji. No tak asi nezbyva nez radio pustit dal a koupit nejake jine.
Obrázek
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

teddy .. spatna volba :-) , chcem origo radio... a aj ho mam, nasiel som cloveka co ten blby cancheck vyradi, a stalo to len 20? a 45minut, no a samozrejme som sa previezol asi 300km, ale to k tomu patri, spojene prijemne s uzitocnym

ozaj, mozno to ma suvis s predchadzajucim problemom, mozno je to prave v zapojeni predinstalacie, radio sa mi po 20min vypina. i ked ho mam nastavene na 00min, to jest po vypnuti kluciku, proste akoby to nebral do uvahy.
moznosti su
1.proste je to na prd :-)
2.chyba v predistalacii (vo firemnej fabii som tiez musel prehodit + a spinane+ )
len tu ako som pozeral su spinane+ dva. a vcul ktory toje, vie niekto pls poradit? asi taky co si zapajali do povodnej instalacie vlastne radio.
dik
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

milos79 píše:ozaj, mozno to ma suvis s predchadzajucim problemom, mozno je to prave v zapojeni predinstalacie, radio sa mi po 20min vypina. i ked ho mam nastavene na 00min, to jest po vypnuti kluciku, proste akoby to nebral do uvahy.
moznosti su
1.proste je to na prd :-)
2.chyba v predistalacii (vo firemnej fabii som tiez musel prehodit + a spinane+ )
len tu ako som pozeral su spinane+ dva. a vcul ktory toje, vie niekto pls poradit? asi taky co si zapajali do povodnej instalacie vlastne radio.
dik
Já mám u origa radia takté? nastavené vypnutína 00 a také se mi po 20 minutách vypne
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět