Radio error CANCHECK

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

a to je uz co zac ? hm,
to tam mas origo namontovane dusane ? myslim od vyroby
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
milos79 píše:ozaj, mozno to ma suvis s predchadzajucim problemom, mozno je to prave v zapojeni predinstalacie, radio sa mi po 20min vypina. i ked ho mam nastavene na 00min, to jest po vypnuti kluciku, proste akoby to nebral do uvahy.
moznosti su
1.proste je to na prd :-)
2.chyba v predistalacii (vo firemnej fabii som tiez musel prehodit + a spinane+ )
len tu ako som pozeral su spinane+ dva. a vcul ktory toje, vie niekto pls poradit? asi taky co si zapajali do povodnej instalacie vlastne radio.
dik
Já mám u origa radia takté? nastavené vypnutína 00 a také se mi po 20 minutách vypne
Vypnutí origo rádia lze nastavit na vypnutí hned po vypnutí zapalování nebo po 20 minutách. Je to standartní funkce, ne vada nebo chyba v zapojení. ŘJ prostě odstřihne spotřebiče při stojícím motoru kvůli ochraně baterie. Takto se vypíná i světlo v kufru a stropní světlo, pokud je zapnuto ručně.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

nj jarousi, ale mne sa to sprava tak , akoby to nebralo do uvahy ze je pusteny motor, proste i ked mam radio nastavene na 00 alebo 20 tak vzdy sa vypne po 20min, samozrejme aj za jazdy, resp behu motora.
taktiez i ked vypnem klucik a mam nastavene 00 tak radio hraje dalej.

tj na jednej stranke je mu jedno akoje nastavene, resp po vypnuti zapalovanie hraje dalej, a na druhej stranke zase vypina i ked je motor v behu..
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

milos79 píše:nj jarousi, ale mne sa to sprava tak , akoby to nebralo do uvahy ze je pusteny motor, proste i ked mam radio nastavene na 00 alebo 20 tak vzdy sa vypne po 20min, samozrejme aj za jazdy, resp behu motora.
taktiez i ked vypnem klucik a mam nastavene 00 tak radio hraje dalej.

tj na jednej stranke je mu jedno akoje nastavene, resp po vypnuti zapalovanie hraje dalej, a na druhej stranke zase vypina i ked je motor v behu..
No tak to bude chyba jinde nez v nastaveni radia.
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Přesně nevím, jak to nastavení funguje, mám to nastavené na 00 - po vypnutí motoru se mé origo radio samo vypne, kdy? ho zapnu při vypnutém motoru (bez zapnutého klíčku), vypne se samo po 20 minutách.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Přesně nevím, jak to nastavení funguje, mám to nastavené na 00 - po vypnutí motoru se mé origo radio samo vypne, kdy? ho zapnu při vypnutém motoru (bez zapnutého klíčku), vypne se samo po 20 minutách.
Přesně tak.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

nj dusane,ale to co popisujes ty je myslim zcela normalny stav..
ja myslel ze ti to blbne tak nejak jak mne
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

milos79 píše:nj dusane,ale to co popisujes ty je myslim zcela normalny stav..
ja myslel ze ti to blbne tak nejak jak mne
Áaááá - já ten Tvůj příspěvek blbě přečetl - při jízdě mi radio samo nevypíná :eh
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

naky elektrikar sa tu nenajde ? riesenim je samozrejme prehodit staly + rovno od baterky a nie zo zvazku od RJ. nevyhoda, nezabudat vypinat radio.
dalsie riesenie by hadam bolo prepnut to na spinany + ale tam sa zas obavam prierezu vodica, je slabsi
do uvahy prichadza tretia kombinacia natiahnut staly + od baterky a spinak ho napr cez rele od spinaneho + od RJ,

otazka, kde je baterka ? :-) robim si srandu,
1-kde je stale plus okrem baterky v aute, myslim tym v kabine
2-poistkova skrinka
3-kadial vedu zvazky do kabiny

samozrejme ze si to vykukam, ale ak nahodou niekto vie, tak sa nemusim hadam az tolko trapit s tymto problemom tu

este jedna otazka na tych ktory mali origo radi oale vymenili si ho za nejake neoriginal .. nemuseli ste prehadzovat niektore vodice ? + a spinany +, pytam sa preto lebo napr vo fabii po demontazi origo radia a pri vymene za ine som prave toto musel spravit.
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No ja mam origo radio ale kdyz jsme s kamosema zapojovali normalni radia do aut tak jsme dali na + kabel od baterky + od radia a jeste memory kabel od radia. Na - jsme dali - a pak uz jsme zapojili zbyvajici kabliky standartne tak jak meli byt.
Obrázek
sword2
kolemjdoucí
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 16, 2007 18:55

nefunkcne BlueTooth a ovladanie prehravania z USB

Příspěvek od sword2 »

mam GP z Blue and Me a prestalo mi fungovat ovadanie posunu v pesnickach na USB kluci, pritom ovladace na volante funguju pri CD alebo radiu korektne takisto sa vyradil Blue Tooth, prvý krát sa mi toto stalo pred dvoma mesiacmi auto slo v ramci garancie do servisu kde skonstatovali ze je to softwarová chyba a prehrali software nanovo, problem je ze po dvoch mesiacoch sa chyba zopakolvala.....nemate niekto nejaký napad co by tomu mohlo byt?
....a este USB pouzivam stale to iste s tými istymi nahravkami a nepouzivam ho nikde inde, takze nejaké zavirenie vylucujem...
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

cece nekde se to tady resilo predsti si prispevky o radiich a urcite to najdes nebo se zeptej jarouse nebo 1nekrose1 ty by to mohli vedet jak to z aktualizovat ...snad
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
sword2
kolemjdoucí
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 16, 2007 18:55

Příspěvek od sword2 »

no upgrade softwaru bol vykonaný v juli 2009 takze novsí asi nebude....ale skor ma zaujalo ze niekto pisal ze problem robia adresare nad 99 poloziek....a to je asi moj pripad...ale zeby to viedlo k "zamrznutiu" ovladania pri USB?...skusim vytvorit adresare nanovo a dam vediet....ak by vas este nieco napadlo dajte vediet...dík
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

sword2 píše:no upgrade softwaru bol vykonaný v juli 2009 takze novsí asi nebude....ale skor ma zaujalo ze niekto pisal ze problem robia adresare nad 99 poloziek....a to je asi moj pripad...ale zeby to viedlo k "zamrznutiu" ovladania pri USB?...skusim vytvorit adresare nanovo a dam vediet....ak by vas este nieco napadlo dajte vediet...dík
ja som to tu pisal uz vela krat ao nesmies tam mat viac ako 99 pesniciek v jednom adresari a nesmies mat aj prilis dlhe nazvy pesniciek
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
onaj4
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 08, 2016 8:01

Re:

Příspěvek od onaj4 »

milos79 píše:teddy .. spatna volba :-) , chcem origo radio... a aj ho mam, nasiel som cloveka co ten blby cancheck vyradi, a stalo to len 20? a 45minut, no a samozrejme som sa previezol asi 300km, ale to k tomu patri, spojene prijemne s uzitocnym

ozaj, mozno to ma suvis s predchadzajucim problemom, mozno je to prave v zapojeni predinstalacie, radio sa mi po 20min vypina. i ked ho mam nastavene na 00min, to jest po vypnuti kluciku, proste akoby to nebral do uvahy.
moznosti su
1.proste je to na prd :-)
2.chyba v predistalacii (vo firemnej fabii som tiez musel prehodit + a spinane+ )
len tu ako som pozeral su spinane+ dva. a vcul ktory toje, vie niekto pls poradit? asi taky co si zapajali do povodnej instalacie vlastne radio.
dik
Odpovědět