Elektricky ovládaná boční okna

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
DanteCZ
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 19, 2013 12:55

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od DanteCZ »

Zdravim, GP 07 mam z bazaru asi 16 měsíců vše fungovalo až do včerejška.. Pojistky a kabeláž OK..Tak jsem zkusily přes konektor ze strany řidiče propojit natvrdo dratama a okno u spolujezdce chodí nahoru i dolu...Po připojení vypinače opět nic..jediná viditelná vada na vypinači je že nesvítí dioda..u spolujezdce svítí a taky nemaká..Tak bych řekl že bude v p..i to spínání u řidiče..
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od Jarouš »

DanteCZ píše:Zdravim, GP 07 mam z bazaru asi 16 měsíců vše fungovalo až do včerejška.. Pojistky a kabeláž OK..Tak jsem zkusily přes konektor ze strany řidiče propojit natvrdo dratama a okno u spolujezdce chodí nahoru i dolu...Po připojení vypinače opět nic..jediná viditelná vada na vypinači je že nesvítí dioda..u spolujezdce svítí a taky nemaká..Tak bych řekl že bude v p..i to spínání u řidiče..
Na 99% polámané dráty v průchodce mezi dveřma a sloupkem.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od jeník1 »

Jarouš píše:
DanteCZ píše:Zdravim, GP 07 mam z bazaru asi 16 měsíců vše fungovalo až do včerejška.. Pojistky a kabeláž OK..Tak jsem zkusily přes konektor ze strany řidiče propojit natvrdo dratama a okno u spolujezdce chodí nahoru i dolu...Po připojení vypinače opět nic..jediná viditelná vada na vypinači je že nesvítí dioda..u spolujezdce svítí a taky nemaká..Tak bych řekl že bude v p..i to spínání u řidiče..
Na 99% polámané dráty v průchodce mezi dveřma a sloupkem.
To jako myslíš v tomto svazku?:

Obrázek

Tak to nevím jak tam zlomený kablík najít, když má ještě každý vodič izolaci. To chce přesnou dokumentaci od el. instalace.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od Jarouš »

Jednoduše, proměřit oba konce drátu mezi sebou. Navíc pokud jsou polámané, tak většinou je zlomená izolace a drát taky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od Jirka »

Rozdělej tu pruchodku jak je na fotce, je to tam.
Dneska jsem to dělal na svém, jeden drát byl zlomený, dělalo mi to přesně to co tobě.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od benja »

chcise zeptat řešil tady už někdo one touch stahovačku i u okna spolujezdce?
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od 1nekros1 »

to by zaujimalo aj mna
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od benja »

jako "nějak udělat" to půjde určitě..ale jak.... i když prvotně by mě zajímalo proč to tak nebylo už z fabriky:d i ten starej focus od kamaráda to má.. dnes jsem s ním jel tak mi to blesklo hlavou
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
pekicz
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 07, 2017 20:11

Stahování oken jen cvakne..

Příspěvek od pekicz »

Zdravím,

řeším takový problém, že mi někdy nejde stahnout okno u řidiče. Prostě si ten fiat dělá co chce, někdy ho stáhne a někdy ne :D. Teďka v zimě mi příjde, že spíše vůbec nestahuje. Zvláštní je, že jak zmáčknu to stahování, tak tam jakoby cvakne, že slyším že to toho jde šťáva ale okno se prostě nestáhne. Tušíte, kde by mohl být problém?

Někde jsem četl, že to snad drží izolace oken.. někde že jsou v prdeli dráty v tom kloubu mezi dveřmi protože má GP nekvalitní dráty :/

Díky za případné info a zkušenosti.
Grande punto 1.4 16v 70 Kw sporting rv. 2008
Punto 1.2 44 kw rv. 1998
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od SpiritWolker »

niekedy sa može pokazit plastove koleso v šnekovej prevodovke stahovačky, vtedy počut ako motor toči v okne naprazdno, vtedy treba vymenit cely stahovak, neviem či sa da kupit opravna sada novych plastovych dielov
Alebo zhoreli kontakty na mikrospinačoch ako sa to bežne stavalo na Punte2, vtedy sa menia cely panel prepinačov
Ale Grande to ma asi vyriešene inak, idem skusit pohladat schemu ako je to zapojene

kedbudeme vediet schenmu tak možem urobit navod ako rozlisit ktora vec je pokazena
bude stačit rozpojit konektor, a napajat motor v dverach priamo 12V, ok bude chodit tak motor a kabelaž vo dverach bude ok
ak sa pripojite samotnym motorom z neakej inej rozobratej stahovačky na konektor v prechodke
ostatne dpoisem neskor alebo zajtra .) idem si dat večeru
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od fleet.admiral »

Tak mě potkalo totéž, co svého času Teddyho86 - od řidiče nešlo stáhnout pravé okno, od spolujezdce ano, ale ani z jedné strany nejde zavřít. Pojistka je v pořádku, změna ani s novou. Jak to nouzově aspoň zavřít (elektrice vůbec nerozumím)? Zkoušel jsem oddělat tu gumovou ochranu, kabely vypadají celistvé. Celý konektor mi nešel odecvaknout. Podsvícení funguje na obou stranách. Zahýbání s kabely, bouchnutí dveřmi ani snaha chytnout a povytáhnout sklo nepomáhají.

Ovládání oken moc nepoužívám, ale donedávna ještě fungovalo. Potřebuji to teď ale hlavně zavřít.
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od fleet.admiral »

UPDATE: Sklo je nahoře, ale opraveno nemám. Rozebral a očistil jsem i ovladač od řidiče, znovu překontroloval kabely u spolujezdce a nakonec trochu zavergloval kabely v levých dveřích. Na několikátý pokus se pravým ovladačem podařilo sklo vytáhnout, levý ovladač na pravé sklo ale pořád nereaguje. Je možné, že by byl problém v kabelech do levých dveří a že by třeba přerušený kabel v nich zabránil i fungování pravého ovládání?
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od 1nekros1 »

ano to ovladanie ide cez vodicove dvere ... takze problem by som videl v kabloch na vodicovej strane
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od fleet.admiral »

Takže problém identifikován a opraven, 1nekros1 měl pravdu. Hlavním problémem byl přerušený žlutočerný kabel v levých dveřích. Při opravě se zjistilo, že je přerušený delší dobu a někdo ho v minulosti opravil přiložením utržených částí a omotáním izolačky (okno se mi podařilo dostat tehdy nahoru náhodným pohybem dveří, kdy měly obě části kabelu kontakt).

Horší zjištění bylo, že při předchozí snaze o tuto "opravu" někdo za kabeláž tak "zarval", že uvnitř dveří (po sundání čalounění) bylo kabelů potrháno a takto "opraveno" více a navíc byl částečně vylomen 1 pin v konektoru. Teď jsou kabely opraveny "napevno", pin také, ale napříště by se už musel vyměnit celý svazek. A to podle elektrikáře přijde, protože namísto měděných kabelů v silikonu jsou použity tenké hliníkové dráty jen potažené mědí a zalité gumou (což znamená, že jsou poměrně pevné-nepružné, neohebné, a proto se lámou). Pravé dveře jsme pro jistotu nerozebírali, aby nevypadaly stejně.
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládaná boční okna

Příspěvek od 1nekros1 »

nemas zac napriklad ja som s tymto este problem nemal a to mam 3 dverak cize tie dvere su pouzivane stale a tie kable som namazal vazelinkou nato urcenou aby po sebe klzali lebo uz v 2009 niektory hlasili ze sa tam trhaju kable. ako vravim 10 rokov a cez 250tisic km stale ok a pokoj. a som si stopercentne isty ze hlinikove kable sa nepouzivaju v automobilizme. :wink:

ps na zadne 3/5 te som zabudol a tam sa mi roztrhla aj hadicka na ostrekovac aj neaky kablik na zamok. po namazani a vymene tvrdej hadicky za hadicku s akvaria uz sa problem neobjavil. a je tomu uz asi 6-7 rokov takze to mazanie asi neaky zmysel ma aby sa kable lahko klzali po sebe a netahali.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět