Tempomat

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Opravdu to na 99.9 procent jde

Příspěvek od majkl »

Dobrý den. No buďte rád ?e takový servis znáte. A to ?e se u vás podívali a srovnali výrobní čísla jednotky to u? ?asnu uplně.To u nás v ČR je nemo?né někoho takového sehnat a přitom by stačila trocha dobré vůlě.Je?tě k tomu va?emu autu. Číslo jednotky se li?í určitě z jiného důvodu. Mo?ná číslo software ale existuje cesta jak to zistit jestli to va?e auto umí.Zajděte do servisu a řekněte ?e chcete zistit jestli lze zapnout funkci cruise control. Pokud to va?e auto umí tak to pujde zapnout. Moje grande punto třeba napsalo ?e funkce cruise control není přítomná.Stálo mě to 500Kč.To jste mě vlastně nakopl na jednu my?lenku.Chce to prostě člověka kterej je schopnej porovnat bodycomputer a řídící jednotku s autem které tempomat má ale musí být ze stejného roku. Někde prostě musí být přece rozdíl. Někde ten zakopanej pes je.Je to jen elektronika, nic nadlický a neře?itelný. Já vím ?e výměna bodycomputeru nebo jednotky je mega drahá ale v?e se dá sehnat jeté. Jen chci prostě jednu věc.Chci vědět s jistotou a dopátrat se toho v čem to je. Jestli bodycomputer nebo jednotka. Nechci vyměnit bodycomputer a zistit ?e to je v jednotce.
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Instalace tempomatu

Příspěvek od majkl »

Zdravím v?echny. Tak jsem si dal měsíc vraz,trochu jsem vychladl a jdu znovu pátrat.Dneska jedu do servisu připojit auto na diagnostiku a porovnat řídící jednotku a bodycomputer s uplně stejným autem které tempomat má a ze stejného roku výroby. No bude to hodně zajímavé.Ka?dopádně jak mě tady psal někod odkaz na toho ?a?ka co psal ?e josu 2 druhy bodycomputeru jeden s tempomatem a druhý bez tak to není pravda.Dělají se 2 a ale ten druhý je na druhou řadu GP toď v?e. Ka?dopádně jsem byl nechat zkontrolovat auto a mám tam dokonce nata?ené kabely tak?e nějaká ta příprava tam je.Také jsme se dívali na tu 1.2 47kw a dráty tam nebyly ale u tohoto modelu se není čemu moc divit..U? to ?e jsou tam ty dráty mě trochu dává naději.Jo jinak je?tě jednu věc v Italii v nějakém městě udine je borec kterej to dělá ze v?ím?udy za 300EUR.Ale nikomu nechce říct v čem je krpa ani se mu nedivím.Jako narovinu jsem ochoten jít do 7000Kč víc ne.
dusan.at
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 06, 2011 9:30
Bydliště: Secovce

Re: No řekl bych ?e je to slu?ná výbava.

Příspěvek od dusan.at »

1nekros1 píše:
majkl píše:No je to 1.3 Emotion Multijet 66KW,6kvalt 6airbag,abs,asr.esp.hillholder atd,digi klima,el.dofukovací sedadlo,opěrka,5dveř atd.Kdy? jsem to sháněl tak jsem měl největ?í problém sehnat kombinaci 1.3 ta silněj?í verze a digi klima+5dveř to byl mega problém. Kdy? to byl ok motor nebyla zase klima kdy? bylo v?e ok byl to zase 3dveřák.Já nekupuju auto na chvilku tak jsem chtěl něco slu?ný.U? jsem chtěl polevit od té digi klimi ale kdy? jsem to viděl tak jsem rychle couvl.Vypadá to jak budíky z ?igulíka. Fakt jediný co mě mrzí je ten tempomat. No snad to časem klapne.
toto si kde videl v GP? el.dofukovací sedadlo???a uz som to riesil do GP to neni zas take lahke domontovat tempomat.
no musim reagovat na tvoju otazku ohladom dofukovania sedadla , je to elektronicky nastavovacie operadlo sedadla (tvrdost), mam to na svojom aute ,tusim sa to dodavalo len pri kozenych sedadlach ,ale niesom si celkom isty .
Grande Punto Sport 1.9 Jtd, 96kw,
Deerooz
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 03, 2011 15:31

Příspěvek od Deerooz »

myslite bedrovu opierku? ktora sa ovlada dvoma tlacitkami pri rucnej brzde? mam semisove sedacky a mam ju tam, celkom dobra vec. Kedze som auto kupoval z druhej ruky, neviem posudit, ci to bolo doobjednane alebo origos k tmy mojim sedackam...
Grande Punto 5D (Silver)
1.9 Multijet 88 kW
Obrázek
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Jak namontovat tempomat na Grande Punto.

Příspěvek od majkl »

Zdravím v?echny. Myslím ?e tentokrát jsem na hodně dobré cestě. Narazil jsem na jeden servis kde jsou lidé které tohle téma taky hodně zajímá. Ka?dopádně u? mám zji?těné v celku hodně dobré zprávy. Tak?e bpdycomputer+kabelá? k jednotce motoru josu stejné jak u GP s tempomatem co? je skvělé. Dále není nata?ený kabel od volantu z páčky tempomatu do bodycomputeru ale to jde dodělat jsou to jen 2 dráty. Jsem rád ?e jsem konečně narazil na schopné autoelektrikáře.Ka?dopádně jsem strávil hodiny a hodiny hledáním na netu a překládáním diskuznich for. Myslím ?e v ČR to je?tě nikdo nedomontoval. Páčky u? také mám a pří?tí týden jdu na montá?. Dávají tomu tak 80procent ?e by to mělo ?lapat. Tak?e kdy? si to shrnem co je potřeba.
1.Stonek s páčkou tempomatu-pou?ité 2500Kč nové 4800Kč.
2.Nata?ení kabelu od páčky k bodycomputeru.
3.Povolení funkce -diagnostika.
4.Nejdůle?itěj?í-Nezveřejním proto?e nikdo neměl zájem se podílet.
Antonín Jeřábek
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 27, 2011 18:28

Zprovoznění tempomatu

Příspěvek od Antonín Jeřábek »

Majkle,pokou?ím se ře?it stejný problém jako vy.IDEA 1.3 51kw rok 2007
Ozvěte se mi prosím na jerabekton@seznam.cz Děkuji.
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Tempomat Aktivován

Příspěvek od majkl »

Včera byl den D. Páčky tempomatu nainstalované i softwarově aktivované. Strávil jsem na tom mega času a zřejmě jsem v tomto státě jeden z prvních. Ka?dopádně musím říct, ?e je opravdu pravda ?e 95procent českých lidí jsou neschopní co se týče si něco sám udělat něco vyzkoumat Pravidlo zlaté české ručičky je největ?í le?. Ka?dý by je hrabal a při?el k hotovému. Prostě ovce. Pouze 5 procent lidí je tady schopných. Jsem rád ?e jsem narazil na servis s jejih? spoluprací a společném bádání to klaplo. Ka?dopádně to stálo za to. Tempomat je bomba věc a hlavně doká?e hrozně sní?it spotřeba proto?e přidávat plyn tak optimálně jak to doká?e tempomat je nemo?né.. Na del?í vzdálenosti bez problému 2litry dolů. Jak jsem to provedl? To si nechám pro sebe proto?e nebyl ani minimální náznak se účastnit na bádání pouze hledání důvodů proč to nejde.Pokud by měl někdo zájem tak po finanční dohodě není problém se domluvit. Přeji pěkný den v?em.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Tempomat Aktivován

Příspěvek od Jarouš »

majkl píše:Včera byl den D. Páčky tempomatu nainstalované i softwarově aktivované. Strávil jsem na tom mega času a zřejmě jsem v tomto státě jeden z prvních. Ka?dopádně musím říct, ?e je opravdu pravda ?e 95procent českých lidí jsou neschopní co se týče si něco sám udělat něco vyzkoumat Pravidlo zlaté české ručičky je největ?í le?. Ka?dý by je hrabal a při?el k hotovému. Prostě ovce. Pouze 5 procent lidí je tady schopných. Jsem rád ?e jsem narazil na servis s jejih? spoluprací a společném bádání to klaplo. Ka?dopádně to stálo za to. Tempomat je bomba věc a hlavně doká?e hrozně sní?it spotřeba proto?e přidávat plyn tak optimálně jak to doká?e tempomat je nemo?né.. Na del?í vzdálenosti bez problému 2litry dolů. Jak jsem to provedl? To si nechám pro sebe proto?e nebyl ani minimální náznak se účastnit na bádání pouze hledání důvodů proč to nejde.Pokud by měl někdo zájem tak po finanční dohodě není problém se domluvit. Přeji pěkný den v?em.
Jsme tady v?ichni vemi potě?eni informací, ?e patří? mezi těch 5% megaschopných lidí v republice :lol: Cekem mi uniká smysl tvých příspěvků, ve kterých neustále zdůrazňuje? své schopnosti (a o které se samozřejmě nepodělí? se zde přítomným tupým a neschopným stádem ovcí) a glorifikuje? tempomat. Je to zkrátka jedna s dal?ích hovadin ve třídě malých aut, bez které se obejde 90% majitelů. Ti toti? zcela správně pochopili cíl prodejů a takové auto si kupují na jízdy po městě a příměstké lítačky.

Z frekvence příspěvků v tomto vláknu lze logicky odvodit, ?e téma se nesetkává ani vzdáleně se zájmem okolí, jak bys očekával.

PS: pokud ti tempomat na dálkových jízdách stáhl spotřebu o 2 litry dolů, tak nejspí? nejsi obdařen základními schopnostmi potřebnými k řízení auta :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Tempomat Aktivován

Příspěvek od Dušan »

majkl píše:Včera byl den D. Páčky tempomatu nainstalované i softwarově aktivované. Strávil jsem na tom mega času a zřejmě jsem v tomto státě jeden z prvních. Ka?dopádně musím říct, ?e je opravdu pravda ?e 95procent českých lidí jsou neschopní co se týče si něco sám udělat něco vyzkoumat Pravidlo zlaté české ručičky je největ?í le?. Ka?dý by je hrabal a při?el k hotovému. Prostě ovce. Pouze 5 procent lidí je tady schopných. Jsem rád ?e jsem narazil na servis s jejih? spoluprací a společném bádání to klaplo. Ka?dopádně to stálo za to. Tempomat je bomba věc a hlavně doká?e hrozně sní?it spotřeba proto?e přidávat plyn tak optimálně jak to doká?e tempomat je nemo?né.. Na del?í vzdálenosti bez problému 2litry dolů. Jak jsem to provedl? To si nechám pro sebe proto?e nebyl ani minimální náznak se účastnit na bádání pouze hledání důvodů proč to nejde.Pokud by měl někdo zájem tak po finanční dohodě není problém se domluvit. Přeji pěkný den v?em.
:D Jarou? to plně vystihl.
Navíc absence tempomatu asi vět?inu lidiček netrápí. Kdo ví, jestli to nebude tím :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

No, tak Majkl je fakt exot :-D

Jinak já bych u? bez tempomatu ?ít nechtěl, dokud jsem ho neměl, taky jsem měl názor jako vy, on se vyu?ije bez problémů i ve městě ;-)

Jinak sní?ení spotřeby je pohádka, obvykle je stejná nebo mírně vy??í ne? s lehkou nohou...

Pěkný den, tempomat mě stál 4000 Kč, pokud se někdo chcete přidat, po?lete mi peníze na účet, čílso sdělím SZ.

P.S. tempomat má smysl a? u aut s dostatkem a? přebytkem výkonu a točáku, proto u GP připadá reálně v úvahu u T-Jetů a M-Jetů ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
majkl
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 30, 2010 12:09
Bydliště: Brno

Tempomat Aktivován

Příspěvek od majkl »

Zdravím. Pokud jste něco dodělal tak to nebyl originální ale nějaké dodělávka proto?e software na dodělání je na trhu asi 14dní. V těch motorech souhlasím je třeba nějaký ten výkon já to mám na M-Jet 66kw. Tempomat je bomba hlavně to byla poslední věc co mě chyběla k téměř maximální výbavě. Je fakt ?e třeba na 1.2 47Kw bych to něchtěl vidět ale taky to tam někdo dal. Nechápu proč někdo vyrobil tak ?patný motor. To je takový nepoměr tahnout vět?í auto takovým slabým motorem spotřebě ani nemluvit. V?dyď u? staré punto co jsem měl mělo 55Kw. Zrovna včera jsem to řídil tu 1.2 nemohl jsem uvěřit co je to za mrdku.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

cau
viete ho nbiekdo poradit ako ho namontovat? chcel by som ho ale neviem ako na to nikde som to nenasiel.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

1nekros1 píše:cau
viete ho nbiekdo poradit ako ho namontovat? chcel by som ho ale neviem ako na to nikde som to nenasiel.
jo to ví jen majkl a ten to jen tak někomu nenapí?e, kdyby nebyl strup, tak napí?e sem postup

taky by mě to zajímalo, zda se to dá dodělat a hlavně jak, vůbec mi to toti? v GPčku nevadilo :)
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

GP

Příspěvek od Snoopy »

popravdě bych tempomat celkem uvítal ale rozhodně nebudu nikomu za nic platit...To by pak tohle forum bylo celkem zbytečný ne?Ka?da rada za litr tak to mu?u hnedka do servisu a ne zjistovat co a jak...Proto děkuju v?em co mi mnohokrát ZADARMO poradili a vá?im si takových lidí zase o něco víc :wink:

Jaká je cena za ten tempomat navod + díly ?
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Nekde na anglickych alebo talianskych forach ohladom GP bol aj navod..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Odpovědět