Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Příspěvek od FRIMICO »

Tak jeden přízpěvek do tohoto fóra.Myl jsem GP a při oplachování jsem chrstnul celej belík vody od zadu k předku.Samo ?e to vlítlo přez stěrače a? do motoru.Otočím klíčkem a nic ,jen nějaké chrčení v startéru.Kamarád autoel... řekl ?e neví cos tím je a? to odtáhnu do servisu.Po týdnu jsem se pustil do opravy sám a po 10 minutách jsem při?el na to ?e je v háji baterka.Dal jsem tam jinou a dobrý.Tu původní vyskratovanou jsem pak nabil,a taky dobrý.je to týden a v?e klape jak má.Oprava 0kč.asi jsem měl ?těstí ?e neode?lo něco víc.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

majkl napsal:
majkl píše:Najde se tu prosím někdo kdo by poradil kudy a jak protáhnou co nej?etrněj?í cestou napájecí kabel zesilovače z motorového protoru do kabiny? V?echno u? mám zapojené kabely od rádia atd ale na tomto jediném teď stojím.Díky
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

cez gumenu prechodku čo ide pod steračmi... kade ide hlavny kabel...

Ale asi by som to napojil na hlavnu napajačku (30-ku ta funguje aj ked neni kluč v zapalovani alebo 15-ku) dole pod kokpitom...jak su relatka...
Pripadne tam dat e?te poistku zvla?t na to... (ale tu?ím Zosík ma v sebe zabudovanu) a ked tak na pripajačke nad baterkou je ten e-box kde su poistky u? veden...

ten plusak by som potiahol do zadu.. a minusak v kufry nekde napojil na kostru..

A kade vnutraj?kom je u? na tebe či pod prahom alebo rad?ej stredom pod kobercom..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od Mara87 »

Mám problém, před rokem mě přestalo svítit světlo v zavazadlovém prostoru, zjistil jsem že je do žárovky proud jde (když jsem přemostil zemění tak se rozsvítila), pak jsem vymontoval zámek a pokoušel jsem se na kontaktech udělat to stejné, abych zjistil zda je problém v mikrospínaču zámku či v kabeláži ve dveřích. Bohužel mě přestala svítit najednou aji stropní svítilna, nerožne se při otevření dveří, ani vypínačem. Pojistky jsou v pořádku. Dnes nasednu do auta a blikají mě hodiny v palubním počítači, což znamená že asi byl chvilku bez proudu.
Nevíte kde může být zakopaný pes?
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od 1nekros1 »

Zaoxidovane kontakty vnutri v aute popripade kostra. Tento problem vyhodnotil aj pred zrazom dusanov body pc takze treba popozerat kde to je zle ukostrene. Popripade skontrolovat konektory. Prechodky vodverach a tak nic ine ti neostava no.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od 1nekros1 »

pani mam otazku. montoval som si napajanie na kameru v aute a pri tej prilezitosti som tahal kabel aj na napajanie mobilu ako navigacie k spetnemu zrkadlu. a pri tej prilezitosti som chcel odtranit rezonovanie vo svetle stropnom a po rozobrati a hladani som tak nasiel este dalsie 2 konektory nikam nezapojene ktore boli prilepene paskou ktora rokmi uschla a tukalo mi to o tapacir. do coho by tie konektory mali byt zapojene? moje auto viete ake je...
dakuvala.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
zokot
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: pát kvě 10, 2013 19:52

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od zokot »

Stejné konektory mám i vzadu pod tapecírem nad zadními dveřmi...
Fiat GP 1.9 (2006)
dworka
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 15, 2015 11:23

Elektro ve dveřích

Příspěvek od dworka »

Zdravím, problém se týká elektroniky ve dveřích řidiče. Reproduktor na této straně nehraje, ani signalizace otevřených dveří nefunguje. Okýnko však stáhnout jde a centrál taktéž funguje. Nevěděl by si někdo rady co s tím? :? Jsem z toho opravdu na prášky.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od 1nekros1 »

a pozeral si tu prechodku medzi dverami a karoseriou? vsetci co mi pisu alebo pisu sem to tam maju popretrhane tie kable. staci si to tu trosku precitat a najdete odpoved.....
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od pEvo »

ahoj pani, zacina mi zvlastne blbnut elektrika v aute.

2 roky dozadu mi zacala svietit kontrolka "otvorenych" dveri, napriek tomu ze su vsetky zatvorene - zistil som ze je to kufor, no sprava sa to zvlastne. ked mam kufor zavreny, kontrolka svieti, ked kufor otvorim, tak kontrolka zhasne, ked kufor opat zavriem, kontrolka svieti....no toto je "problem", ktory nicomu nevadi a doteraz som ho neriesil, spominam ho iba pre istotu.

par dni dozadu sa vyskytol problem, ze ked zasuniem kluc do spinacej skrinky a otocim nim, tak sa mi spusti zadny stierac a stiera az kym nenastartujem (cakam kym zhasnu kontrolky), alebo kym neprejdu tusim styri stieracie cykly. ked mam pri startovani kufor otvoreny, tak sa stierac nehybe....

dalsi, najzavaznejsi problem a zaroven nahodne sa vyskytujuci je blikanie stretavacich svetiel. proste zapnem stretavacie svetla a niekedy po minute, niekedy az po 20 minutach jazdy mi zrazu zacnu blikat svetla. niekedy raz, inokedy 4x rychlo za sebou, akoby som ich tym otocnym spinacom rychlo zapol a vypol - je to velmi neprijeme, vypada to akoby som blikal na sofera predomnou, ci v protismere....

inak sa tvari vsetko, ziadna kontrolka (okrem tych dveri kvoli kufru) nesvieti, vsetky svetla svietia v poriadku.

stretli ste sa uz s niecim podobnym, napada vas nieco co mrknut, predtym nez to dam do servisu?
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Příspěvek od 1nekros1 »

pozri ten prechod medzi karoseriou a dverami urcite tam budes mat roztrhnuty kabel plus minus v dverach alebo vnutri v karoserii. .... ide to nahovno pevne nervy :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
raddim007
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 04, 2016 20:03

problem Have power steering checked

Příspěvek od raddim007 »

Ahoj,potreboval bych poradit.po ranu se mi objevila
Kontrolka zluta (zamek+auto) a jeste cerveny volant.s autem bohuzel
nelze nic delat...zkousel jsem vymenit baterii,ale bezvysledku.
Zadne problemy pred timto nebyly pri jizde znat,i pred jizdou,nebo po ni.
Predem dekuji jestli se uz nekomu neco takoveho prihodilo.mam
Grande punto 1.9jtd multijet rv2006. 96kw
Jinak pojistky vsechny v poradku...
bucifal-cz
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 04, 2016 16:23

pojistná skříňka - kam s pojistkou

Příspěvek od bucifal-cz »

Dobrý den.
Mám prosím dotaz k pojistkové skříni pod kapotou motoru. Mám fiat gp 2006 obsah 1,2 a vytáhl jsem pojistku F12 nebo F13 jednu z nich a nevim do kterého slotu ji vrátit. Poradí mi prosím někdo ? pomohlo by mi i foto kdo má 1,2 pojistkové skříně. Moc děkuji.Karel
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: pojistná skříňka - kam s pojistkou

Příspěvek od Zdenda »

AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
bucifal-cz
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 04, 2016 16:23

Re: pojistná skříňka - kam s pojistkou

Příspěvek od bucifal-cz »

Právě že tam je jen návod k mému Puňtovi.... ne co kde má být zastrčené ;-) Tak právě newím jestli jsem vytáhl z f12 nebo z f13 tu pojistku :-(
Přílohy
f3.jpg
f3.jpg (122.93 KiB) Zobrazeno 5741 x
Odpovědět