Elektroinstalace - rady, návody, dotazy

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

zatím jsem je?tě do ničeho nelezl. Nejdřív zkou?ím jestli třeba někdo neví o něčem kde bývá problém. Rad?i se zeptám ne? rozdělám půlku auta :) Je jen zajímavý ?e někdy to funguje ale jak ta pojistka prdne tak druhou tam nedám. Je okam?itě po ní. Ale kdy? ji tam dám za nějakej čas, je to zase tak na den v pohodě
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

Nevíte někdo co vede nad řidičovýma dveřma za kabely?? dnes kdy? jsem zkou?el měnit pojistku na vnitřní osvětlení, tak se nad dveřma zakouřilo
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jakewh píše:Nevíte někdo co vede nad řidičovýma dveřma za kabely?? dnes kdy? jsem zkou?el měnit pojistku na vnitřní osvětlení, tak se nad dveřma zakouřilo
Vedení k hlavovým bagů (pokud má?) a dráty vnitřního osvětlení + světlo v kufru.

A koukám, ?e jsi ignoroval pálící se pojistky tak dlouho, a? ten zkrat odpálil dráty.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

v?echny zmiňovaný věci tam mám a dráty to snad nepřepálilo pač pojistku sem vyndal včas a vnitřní osvětlení je?tě svítilo. No to by mě zajímalo co to mů?e být. a dostanu se k tomu kdy? sundám to těsnění kolem dveří??
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

tapacirung na streche je myslim prilepeny...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Ide dat normalne dole... (stropny tapacirung..)

Treba demontovat horne "A-čko" aj s B+C... (chápaj obklad: horny A stlpik aj s B a C stlpikom - tie be?ove)
Potom demontovat madlá...
Dalej to v predu bude dr?at na slnečných clonách aj tie musia ist dole...
A neviem či to nedr?í aj na nejakych skurtkach pod stropným svetlom
Nakoniec vzadu ako su piate dvere tam to dr?í na klipoch...

Potom s nám von cez 5te dvere...

Good Luck...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Jakewh píše:v?echny zmiňovaný věci tam mám a dráty to snad nepřepálilo pač pojistku sem vyndal včas a vnitřní osvětlení je?tě svítilo. No to by mě zajímalo co to mů?e být. a dostanu se k tomu kdy? sundám to těsnění kolem dveří??
Ked sa ti stale vypalovala poistka nemá? nahodou pricviknute káble pod madlom?

Myslím od vyroby ako je hore tahany kabel tak ho na linke zabudli upevnik do klipu a pri montá?i madla ho niekde načal skrutkou alebo sa prediera o plech...
Viac zisti? a? po odstrojeni...

A teraz ked na tym rozmý?lam... nejde tade hore len antena?
Či aj zvazok do zadu čo sa tyka osvetlenia kufra + zadne koncove svetla?
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

Tak?e auto sem hoil do Fiatu proto?e ohledně elektriky sem to nechtěl dávat nějakýmu Pepovi od vedle. Svazek tam je a je celkem tlustej asi 8 káblíků a jedn úplně vypálenej :) Tak?e prý oficiálně podle elektrikáře to cce novej svazek, jinak t prej dělat nebude :D novej svazek cca 22 000 + ozebrání celýho auta. Na?těstí jsou v Přerově cekem rozumní a ochotní tak?e se podívají jak vypadá svorka na body computeru a vyměnil by se jen tet jeden káblík. Cena této varianty celkem asi 6 000. dnes se dozvím co a jak tak mě dr?te palce :)
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ked je niekde pretrhnutý alebo prepaleny tak je to vyrobna chyba bud samostanteho kabla ?e bol od vyroby natiahnuty a tym padom ten?í v jednom mieste a fungovala ako poistka.. alebo ho pri monta?i niekde "načali"..

A ver mi ?e rozoberat auto cele nebudu ... to by chcelo aj dat dole palubku aby si mohol prevliect tade kable a? do motoroveho priestoru ktory ide popod kokpit z horneho A-čka...

A u? vobec nie ?e ho vypinuju a natiahnu novy vodič..
U? vo vyrobe na repase taketo auta opravuju sa klasicky (jednoducho)..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

no právě ?e rozebráním palubky vyhro?oval a bude? se divit ale ten kabel opravdu nahradí tím ?e ho vypinují a nahradní jen ten jeden káblík...a prý to opravdu bylo tak ?e ten kdo montoval ručku nad řidičem provalil i kabel :/
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

a to nevedia vymenit len kusok kabla? naco cely a rozoberat pol auta koli tomu.... ??? :shock:
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

jasně ?e si nenechám rozdělat půl auta ale chápu je ?e to chtěli měnit celý..přeci jen jde o elektroinstalaci a ta by měla být hlavně bezpečná a to nějaké vyměňování kousků vodičů není
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Jakewh píše:jasně ?e si nenechám rozdělat půl auta ale chápu je ?e to chtěli měnit celý..přeci jen jde o elektroinstalaci a ta by měla být hlavně bezpečná a to nějaké vyměňování kousků vodičů není
je to tvoja vec mas pravdu ale urcite by som si autorizovanemu servisu nenechal rozoberat az tak ten interier!!!s vlastnej skusenosti viem ze ani jeden servis nevie rozobrat interier auta bez toho aby to nevrzgalo proste nerobia tam ludia co si vazia cudze auta. taky robia doma v garazi. radsej by som im ho rozobral ja. ked chces spojit 2 draty neni lepsia cesta ako scinovat ich dokopy tot vse.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jakewh
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 12, 2011 10:28
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakewh »

no jo ale já to na parkovi?ti asi tě?ko sám rozdělám a u? se opakuju ale nenechávám si rozdělávat auto!! je dole jen plast sloupku a stře?ní tapecír. A hlavně sem u? nevěděl kde mů?e být problém. Ta ručka mě nenapadla. Ka?dopádně kdy? to konečně půjde klidně si to zaplatím
GP 1.9 JTD
88kw
2006
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Tak?e madlo? ... môj typ bol dobry.. 8)

Ono ak budu chcet nahradit ten kabel čo je blbost... urobia to asi nasledovne:

Kde je predrany tak ho skusia potiahnut (ak ma rezervu) a v jednom mieste spojit... alebo tam vlo?ia novy dratik medzi kus... povedzme 20cm noveho kablu... a ty to ani nespozna?... jedine ?e by ti namiesto tych 6oooKč vystavili skutočnu cenu za robotu povedzme max 15ooKč...

Lebo vypinovat ho.. v RJ... a na novo tahat kabel (pribanda?ovat ho k zvazku..., napinova? kabel a? do zadu kde konči) je nonses...
A vôbec nie meni? cely zvazek..

A takto sa to nerobí ani vo výrobe...
Ver mi mam skusenosti a nehovorim o Fiate.. ale povedzme jednej presti?nej nemeckej značke..

Fakt sa spytaj tu na fore či v okoli nieje nejaky elektrikar kde mu mo?e? asistova? aby si mal teda istotu ?e ti nepo?kodí interier pri rozoberani...

Ale je to tvoja vec... tvoje peniaze...

Len sme ti tu na fore chceli ako komunita zarita pre GP poradi?... :wink: :wink:
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Odpovědět