Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od jeník1 »

Tak nesvítí mi pravá část ovládaní klimy a ventilace. Asi tam jsou dvě žárovky..viz obrázek. Tak nevím jak se k té žárovce dostat :( A jeste tak vědět jaká tam je žárovka. Řekl bych že W5W

Obrázek
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od vodopadek »

musis vyndat radio, pak se dostanes k sroubkum ktery drzi panel ovladani topeni.. ten vyndas a pak ho rozeberes a dostanes se k zarovkam.. https://www.youtube.com/watch?v=EJWgs1HiERE tady se dozvis vic
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od jeník1 »

Takže už "vyřešeno". Byly prasklé obě jedno-vláknové žárovky v koncových světlech. Ani jsem nevěděl, že tam svítí dvě žárovky na každé straně. Kontrolka z výstupu PP již nesvítí. Tu žárovku v panelu tím pádem měnit nebudu...zatím. Přesto dík za rady.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
saxifraga
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 05, 2016 21:16

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od saxifraga »

Dobrý den,
mam dotaz. Při startování se mi ručička ukazatele teploty zvedne do maxima a potom zase spadne dolu.čím to může být?
A další věc ,když dám klíč do zapalování někdy se mi stane,že se mi rozsvítí imobilizér a nenastartuji vyndám klíč a dám znovu a jde to. Za jízdy se mi stalo,že jsem jela a najednou mi spadli všechny ručičky dolu vč.otáček,rychlosti,teploty a rozsvítili se kontrolky ABS a červený posilovač a problikávali chvilku zhasly potom se rozsvítila jedna pak zase druhá.Auto normálně jela nebyl to nouzový režim.Zastavila vypla motor nastartovala a nic nesvítilo a jela jsem dál. Nevíte čím by to mohlo být? Pokusím se přiložit fotku palubky,svítí tam i diagnostika,ale ta už je opravená byla chyba v lambdasondě,ale zapomněli vymazat závadu z počítače.Děkuji za radu
Mam Fiat Grande Punto 1,2 benzín, rok výroby 12/2005
Přílohy
20160904_162541.jpg
20160904_162541.jpg (192.25 KiB) Zobrazeno 9028 x
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od 1nekros1 »

saxifraga píše:Dobrý den,
mam dotaz. Při startování se mi ručička ukazatele teploty zvedne do maxima a potom zase spadne dolu.čím to může být?
A další věc ,když dám klíč do zapalování někdy se mi stane,že se mi rozsvítí imobilizér a nenastartuji vyndám klíč a dám znovu a jde to. Za jízdy se mi stalo,že jsem jela a najednou mi spadli všechny ručičky dolu vč.otáček,rychlosti,teploty a rozsvítili se kontrolky ABS a červený posilovač a problikávali chvilku zhasly potom se rozsvítila jedna pak zase druhá.Auto normálně jela nebyl to nouzový režim.Zastavila vypla motor nastartovala a nic nesvítilo a jela jsem dál. Nevíte čím by to mohlo být? Pokusím se přiložit fotku palubky,svítí tam i diagnostika,ale ta už je opravená byla chyba v lambdasondě,ale zapomněli vymazat závadu z počítače.Děkuji za radu
Mam Fiat Grande Punto 1,2 benzín, rok výroby 12/2005
odporucam si vymenit bateriu popisovane problemy su spojene s bateriou v aute. uz sa to tu par krat riesilo. pekny den
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od Fido162 »

Čau chci se zeptat. Setkal se už někdo s tím že by mu blbnula přístrojová deska? Mě se totiž stáva že když prudčeji zabrzdím tak se mi rozsvítí symbol opotřebení brzd to mám kabel odpojený u desek. A v zadu žádné čidlo na bubnech není. Po nastartování vše ok tohle se mi stalo už 2x. Taky se mi stalo že po nastartování zůstalo svítít abs s vykřičníkem ruční brzdy vše fungovalo i abs někdy se stalo že po cca 100 metrech zhaslo. Dokonce jsem se setkal i s tím že přístrojovka vůbec nesvítila běžel jen motor. To vše je zajímavvé i tím že to děla pouze jak je vlho déšť sníh. Za slunečna nic. Tak by mne zajímali vaše postřehy díky
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od Jirka »

Ta kontrolka brzd není jenom na obložení, můžeš mít málo brzdové kapaliny,koukni do návodu k autu.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
dedii
kolemjdoucí
Příspěvky: 36
Registrován: sob lis 14, 2015 9:10

Ručička teplomeru

Příspěvek od dedii »

Zdravim. Taká otázka : pri štartovani mi zvykne vybehnúť ručička teplomeru na maximum a potom sa vráti na minimum. Tuším to robí len ráno keď auto stojí cez noc. Inak všetko funguje ako má. Neviete čo to môže spôsobovať ? Žeby slabá baterka ?

odoslane z Honor 8 cez Tapatalk

Fiat Punto 1,1 r1996 ; GP 1,2 48kW r2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručička teplomeru

Příspěvek od 1nekros1 »

zla bateria kup si druhu. alebo pockaj a pokazi sa ochvilku.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dedii
kolemjdoucí
Příspěvky: 36
Registrován: sob lis 14, 2015 9:10

Re: Ručička teplomeru

Příspěvek od dedii »

Ďakujem za odpoveď, niečo také som tušil. Už je baterka 2mes. po záruke.

odoslane z Honor 8 cez Tapatalk

Fiat Punto 1,1 r1996 ; GP 1,2 48kW r2006
Marek89
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 18, 2017 19:03

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od Marek89 »

Ako sa da zistit, ze ake kontrolky mam zapojene na palubke ?
Punto EVO 2009
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od 1nekros1 »

cez pocitac a fiatecuscan alebo multiecuscan
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od Davids »

Zdravím, mám takový problém. Po nastartování mi začnou lehce kolísat otáčky 800 - 1300 ot a zároveň mi lítá ručička tachometru někdy až k 80km/h. Začne mi pípat signalizace nezapnutého pásu, takže si auto skutečně myslí, že jedu.
Napadlo mě logicky ukostření baterie, tak jsem vyndal baterii a ten kryt a pod ní jsem našel ukostření na převodovce, to jsem vyčistil, ikdyž bylo v pohodě, ale nic moc se nestalo alternátor mi dává na baterii 14V a baterka je rok stará. Je tam ještě někde nějaké ukostření, kam vede ten tenčí minusový kabel? nebo čím by to mohlo být?
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od Davids »

Čistil jsem toto, je tam ještě něco?
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Palubní přístroje (budíky a kontrolky)

Příspěvek od tkupilik »

ahoj, na tohle tema jsem videl video na youtube a duvod byl myslim KO usmernovac na alternatoru - dela to pak zvlnene napeti a to rusi senzory. Chce to osciloskop.
Edit: jeste to chce kontrolu kabelaze senzoru rychlosti, muze byt problem i tam pokud je jinak vse ok. Jakmile se auto 'rozjede', otacky volnobehu se zvednou je to schvalne.
GP 1.4 Tjet
Odpovědět