Náboj kola

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

no předtím sem se díval jen co je tady velkosklad s ND (http://www.pop-art.cz/AhxPagFltPrd.aspx ... &ArtRc=654) tak tam mají ceny kolem 1500kč akorát skladem jen nějaké jiné značky tak nevím jestli počkat a? bude SKF za 1663kč skladem...otázka jak dlouho je?tě vydr?í vcelku :)
GP 1,4 16V SPORT
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

kdyby to někoho třeba zajímalo tak nakonec náboj 1890kč/ks, práce 2h tj. 980kč oba.
GP 1,4 16V SPORT
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ja sem kupoval SKFko naboj za 1800,- a prace na pul hodky kdys to de bez komplikaci...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Náboj kola

Příspěvek od Viktor »

Zdar kde sehnat levné ložisko s nábojem zadního kola ?SKF v autokelly nenakupuju :X
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Náboj kola

Příspěvek od Jarouš »

radši SKF z kelly než levný šit někde z netu. Takže .... google.cz
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Náboj kola

Příspěvek od tkupilik »

V sade SNR je SKF lozisko a je to docela levne. Nakupovat v auto kelly je financni sebevrazda, druhovyroba tam vyjde draz nez origo u fiatu.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboj kola

Příspěvek od 1nekros1 »

Viktor píše:Zdar kde sehnat levné ložisko s nábojem zadního kola ?SKF v autokelly nenakupuju :X
Unas stoji cca 50 eur skf alebo fag
Nakupujem u gafa autodiely urcite neco podobne je aj v cz
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Náboj kola

Příspěvek od Viktor »

Ted jsem kupoval z netu docela dobře brzdové deštičky i kotouče TWR je to kvalita a dokonce když se mrknete tak TWR je vlastně Bosch welcome Kotouče i destičky 1990CZK ..
Při rozebírání jsem zjistil že náboj kola je v hájí myslím ložisko ostal jsem jak opařený, že to nešlo ani poznat při jizdě a drželo to jen na čelistích brzd.. No nevím kdy by mě to kolo uletělo :X
A než jsem došel na to jak fungují brzdové pístky stihl jsem jeden asi pořádně proklepat kladivem a svorkou na železo a protočit sním pravou a levou stranu asi 6 hodin:mrgreen: Ted zas budu repasovat :clap

Takže nejlepší bude asi když mě pošlete www.stránky prodejce...
Díky moc
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Náboj kola

Příspěvek od tkupilik »

nakupuju tady http://www.granex.cz, velky vyber dilu na fiata a fajn ceny. U tech zadnich pistku je zrada ze se zatlacujou rotaci snad proti smeru rucicek, snazil jsem se tocit po smeru jak to prijde prirozeny a neslo to. Az me prislo divny, ze si z odvzdusnovaku kapalinu nacucava misto aby ji tam tlacil... :)
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboj kola

Příspěvek od Buchtič »

Kupoval jsem SFK na automedik.cz a cenově velmi příznivé.
Fiat Punto 60 SX Cult 5DV black -> Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 5DV black
Osobní blog o IT
Obrázek
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Náboj kola

Příspěvek od Viktor »

Hm našel jsem myslím to co hledám myslíte že je to rozumná cena a kvalita dobrá?
http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/s ... r-r158-59/

Nevíte jak je dostat ven a repasovat když objednám opravné sady nebo jak asi dlouho trvá servisu oprava?
Naposledy upravil(a) Viktor dne čtv črc 14, 2016 15:38, celkem upraveno 2 x.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Náboj kola

Příspěvek od Jarouš »

Záleží, co jsi zprasil na pístcích. Opravná sada většinou obsahuje jen těsnění a prachovky, někdy i píst. Demontáž a montáž je celkem jednoduchá, jen musíš vědět jak na to. Vytlačení pístku stlačeným vzduchem přes díru na brzdovou hadici a zavřený odvzdušňbovák. Na zpětnou montáž jsou nejlepší další ruce - pístek do třmenu po troškách tlačíš stahovákem a pomocník siko kleštěma otáčí rantlem pístku, aby zalezl. Nevím jak u Punta (tam mám vzadu bubny), ale na Stilu se myslím točí obě strany doprava, na Brachettě je to třeba každá na opačnou stranu. Např. na Mondeu taky zatlačuješ otáčením po směru hodinových ručiček.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Náboj kola

Příspěvek od Viktor »

Jen sem točil opačně a párkrát to cosi přeskočilo a cvakalo..Asi pul hodiny bouchání kladivem do pístku a ohnutí kovovou svěrkou jinak nic moc sem sním nedělal :mrgreen: :mrgreen:
Zas přeháním asi třikrát sem do něho praštil ale bojím se o to cvakání to asi byl uplně venku a něco ho drželo aby nevypadl.

-(
Tak nebyl nikde návod na opravu člověk pak neví co stím a myslí si že je to škodovka welcome
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboj kola

Příspěvek od Zdenda »

jestli jsi to sprasil tak nový třmen dozadu, jelikož Fiat má od Bosche atyp stojí přez Lukáše který byl na srazu vloni 3800 kč.Replika se nedělá :(
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Náboj kola

Příspěvek od tkupilik »

Pistek jde rozebrat i bez vzduchu, proste se to sunda z kotouce a zabrzdi se. Na zatlaceni pouzivam velky orisek, asi 30mm do ktereho jsem strcil dreveny spalicek a do protilehlich vrcholu sestihranu se zatlucou urizle hrebiky. Pak se to nasadi na racnu a proste se to tam jen v ruce zasroubuje, jde to krasne. Bez druhych rukou, sverek, klesti a nasili.
GP 1.4 Tjet
Odpovědět