Tlumiče pérování

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Tlumiče pérování

Příspěvek od stofo »

Zdravím Vás

Mám taký problém s mojimi tlmičmi hlavne teraz v zime sa to prejavuje velmi často - ked prechádzam cez nejaké nerovnosti alebo hoci len po zasnezenej ceste ozyva sa buchajuci zvuk - pri dosadani tlmicov..

da sa stým niečo robit? sú nejaké kvalitnejsie tlmiče aby mi to nebuchalo pri dosadani?

alebo mam s tým ist do servisu?

dik
GP white 1,2 Racing 5d :)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

kolko mas najazdene? a neni to len vrzganie take tupe zozadu?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

Ahoj mam najazdene cca 14 500KM a počut to hlavne spredu a je to dost oničom je to podla mna problem s dosadaním tlmičov
GP white 1,2 Racing 5d :)
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

a vis jiste ze sou to tlumice?muzou to bejt klidne vycvachtli stabilizacni tycky... tlumice mi obcas dou taky na doraz to je normalni proto tam ty dorazy sou aby to neslo uplne natvrdo...pri velky dire to je normalni...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

no praveze to neviem či to sú tlmice a tie stabilizacne tyče by mali dačo vydrzat - ved mam cca 14500km najazdených

mám zást do servisu nech sa nato pozrú???
GP white 1,2 Racing 5d :)
tomisoft
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 08, 2009 13:36
Bydliště: ?urany

Příspěvek od tomisoft »

ja som si u seba vsimol to iste. mne to ide od zadnych kolies. a mam najazdene cca 26 000km. ale zatial som to nejako neriesil
Grande Punto Dynamic 5D 1,2 Red Bolero
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ńo ono jeste muze bejt jedna takova zaludna vec byl sem na horach a jak bylo na 0 byla brecka cely auto zachlistany,pak prituhlo a az doposud byl mraz furt me neco bouchalo v zadu i vepredu u kol rikam to nejni mozny pak sem rozebrel podbehy a jak tam byla nacakana ta sracka a zmrzlo to tak mi to tam furt bouchalo ale taky sem nejdriv myslel ze je to uz v riti jak vepredu tak vzadu jako silace a tycky ...a nebylo ted uz je to opet v norme :?
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

stofo: u tebe je to mozne s tema stabilizatorama tlumice neco podobneho jdem mel ja byl to prave stabilizator. Vymenen v zaruce.

tomisoft: v tvem pripade na 99% je ze nemas uplne utazenou matku na zadnichn tlumicich. Ja jsem si to nechal skontrolovat na garancni prohlidne a mechanik je vytah matku sundal dal tam podlozku a matku spatky utahl. Podlozku tam daval protoze udajne nekdy neni na tom tlumici vyrezany zavit az do konce a pak i pri max dotazeni matky to nestaci a tlumic tluce.
Obrázek
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

tomisoft píše:ja som si u seba vsimol to iste. mne to ide od zadnych kolies. a mam najazdene cca 26 000km. ale zatial som to nejako neriesil
sakris tomi ty si ma v kilometroch normalne predbehol :-) a jo to tukanie je tym co pise tedy staci to kuknut ked bude pekne.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

OK skusim to kuknut ked bude pekne a dik za rady aspon viem ze ked to neprestane tak sup sup do servisu...

:D
GP white 1,2 Racing 5d :)
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Mám to aj ja ... niekde som to u? písal, nie sme sami, len hžadaj na fóre ... začne to v?dy v zime. Minulú zimu mi u? menili vrchné ulo?enie tlmičov. Kým je e?te záruka sa to chystám zrie?i? e?te raz ...
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... tento nepříjemný problém mi byl ře?en v záruce výměnou horního ulo?ení tlumiče za jiný typ,od té doby klídeček (dá li se to o tlumení nerovností v gp říct) :wink:
Obrázek
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

dony píše:... tento nepříjemný problém mi byl ře?en v záruce výměnou horního ulo?ení tlumiče za jiný typ,od té doby klídeček (dá li se to o tlumení nerovností v gp říct) :wink:

tak ja zajdem do servisu nech sa nato pozrú... :wink:

dik chalani dam potom vediet ako to dopadne
GP white 1,2 Racing 5d :)
lukin
Štamgast
Příspěvky: 479
Registrován: čtv dub 02, 2009 1:20
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukin »

ja to mel taky je to neco s tlumici,byl jsem stim v servisu a prej otom Fiat vi tak to opravyli ani nerekli presne co to je a stejne to dela znova :evil:
Fiat Grande Punto 1.2 - Dynamic,cerna crossover
Bývalé_Golf III tuning
Skoda120 tuning
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... repete servis,já musel čekat a? problém vyře?í taliání,výměna tlumičů před tím mi pomohla jen na chvilku,pak to tálo?i začali ře?it ve velkém,proto?e nás bylo víc a u? s tím ?ádný problém nemám,byly to dost nepříjemné rázy od přední nápravy,hlavně na sportech :roll:
Obrázek
Odpovědět