Vibrace při jízdě

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Ano, je bez rezervy.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
gabo74
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 07, 2010 16:29
Bydliště: SK

Problém s vibráciami GP

Příspěvek od gabo74 »

Ahojte zdravím v?etkých u?ivatežov tohto fóra. Mám podobný problém s vibráciami a to od rýchlosti cca 120 km/hod. Pneumatiky sú OK, poloosi vymenené, silenbloky motora vymenené ... nepomohlo. Auto má 4 roky a ani vrámci záruky sa uvedená vec nevyrie?ila. Odpoveď technika " to je vozovkou" bola be?ná. Vyzerá to akoby sa uvedené vibrácie objavili pri pritlačení od rýchlosti 120, keď je auto v zábere a po uvožnení plynu sa podstatne zjemnia. Nevie mi prosím poradi?? Vozidlo je GP 1,4 16V 95, 6 speed.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vibráciami GP

Příspěvek od 1nekros1 »

gabo74 píše:Ahojte zdravím v?etkých u?ivatežov tohto fóra. Mám podobný problém s vibráciami a to od rýchlosti cca 120 km/hod. Pneumatiky sú OK, poloosi vymenené, silenbloky motora vymenené ... nepomohlo. Auto má 4 roky a ani vrámci záruky sa uvedená vec nevyrie?ila. Odpoveď technika " to je vozovkou" bola be?ná. Vyzerá to akoby sa uvedené vibrácie objavili pri pritlačení od rýchlosti 120, keď je auto v zábere a po uvožnení plynu sa podstatne zjemnia. Nevie mi prosím poradi?? Vozidlo je GP 1,4 16V 95, 6 speed.
presne toto mi to robilo ked som mal ohnuty elektron. alebo ked nemas vymedzovacie kruzky na kolesach.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

a de o vybrace volantu nebo celyho auta? a dela to od 120 vejs furt nebo to ustane ve vetsi rychlosti ?
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Nejde jenom oto jak jsou kola vyvá?ená, taky je potřeba kontrola házivosti pneu. a disků, některé pneu. maj takovou házivost ?e je sice vyvá?í? ale stejně klepou a? celým autem. Vým o čem mluvim tohle nám dělali třeba Matadory.
Tohle klepání jak popisuje? musí dělat něco co se točí, je?tě mě napadlo geometrii jste dělali? Mohl by to způsobovat malý záklon rejdových čepů, vím ?e se to nedá ?telovat a co třeba havárie?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Jirka píše:Nejde jenom oto jak jsou kola vyvá?ená, taky je potřeba kontrola házivosti pneu. a disků, některé pneu. maj takovou házivost ?e je sice vyvá?í? ale stejně klepou a? celým autem. Vým o čem mluvim tohle nám dělali třeba Matadory.
Tohle klepání jak popisuje? musí dělat něco co se točí, je?tě mě napadlo geometrii jste dělali? Mohl by to způsobovat malý záklon rejdových čepů, vím ?e se to nedá ?telovat a co třeba havárie?
sohlas matador hrozna guma-snima sou furt problemy,uplynou 4 roky a ... :lol: jinak geometrie to delat muze,bud zaklon jak rikas nebo rozbihavost -kola se hrnou a tim predek poskakuje ale to by delalo podle me uz i v mensich rychlostech ... a muze to delat klidne i zadni pneu...bud pneu-disky-geometrie... zaklad pak bych sel jinam ...nejmin bolestnej pokus , hod tam zimaky a uvidis ...pokud to bude delat dal postupuj cestou dalsi...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Tak i ja mam novinku, usadil sa mi na naprave nejaky vibrator>

Vibruje mi lave predne koleso az tak, ze to je vidiet v interieri a to LEN pri rychlosti niekde medzi 50-65kmh a LEN pri pridani plynu. Ked idem kontinualne, tak netrasie nic, ani pri brzdeni a nerobi to ani vo vyssich rychlostiach :roll:
Tak budte mudri.

V servise som s tym este nebol, vyvazenim to nie je, lebo gumy su nove, boli nahodene na hlinikace a dobre vyvazene.

Celemu tomu predchadzala udalost, ze to iste koleso vibrovalo prave pri nie velmi silnom BRZDENI. Teraz to uz pri brzdeni nerobi.
S tym som bol aj v servise, nenasli tam nic, co by to mohlo robit.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Kolacok píše:Tak i ja mam novinku, usadil sa mi na naprave nejaky vibrator>

Vibruje mi lave predne koleso az tak, ze to je vidiet v interieri a to LEN pri rychlosti niekde medzi 50-65kmh a LEN pri pridani plynu. Ked idem kontinualne, tak netrasie nic, ani pri brzdeni a nerobi to ani vo vyssich rychlostiach :roll:
Tak budte mudri.

V servise som s tym este nebol, vyvazenim to nie je, lebo gumy su nove, boli nahodene na hlinikace a dobre vyvazene.

Celemu tomu predchadzala udalost, ze to iste koleso vibrovalo prave pri nie velmi silnom BRZDENI. Teraz to uz pri brzdeni nerobi.
S tym som bol aj v servise, nenasli tam nic, co by to mohlo robit.
A neni to kolo kople?
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Kolacok píše:Tak i ja mam novinku, usadil sa mi na naprave nejaky vibrator>

Vibruje mi lave predne koleso az tak, ze to je vidiet v interieri a to LEN pri rychlosti niekde medzi 50-65kmh a LEN pri pridani plynu. Ked idem kontinualne, tak netrasie nic, ani pri brzdeni a nerobi to ani vo vyssich rychlostiach :roll:
Tak budte mudri.

V servise som s tym este nebol, vyvazenim to nie je, lebo gumy su nove, boli nahodene na hlinikace a dobre vyvazene.

Celemu tomu predchadzala udalost, ze to iste koleso vibrovalo prave pri nie velmi silnom BRZDENI. Teraz to uz pri brzdeni nerobi.
S tym som bol aj v servise, nenasli tam nic, co by to mohlo robit.
Přehoď přední kola mezi sebou a uvidí? jestli se závada přesune na druhou stranu. Pak hledej vadu nejspí? v gumě. Pokud se přehozením kol nic nezmění, tak připadá v úvahu vůle v homokine?áku u kola nebu u převodovky, vůle v lo?isku kola, případně vůle v čepu řízení.

Pak je je?tě mo?ná závada na druhé - del?í (pravé) poloose - vůle v pomocném lo?isku, které je v cca 1/3 poloosy od převodovky a je uchycené k bloku motoru.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Auto som buchol a vytrhlo homoklb, ked to urvalo prave koleso.
Klb bol naspat poskladany, nie vymeneny.
Je mozne, ze je to ono; asi aj to kmitanie pri brzdeni bolo volou v klbe a teraz sa to cele iba nejak posunulo.

I ked nerozumiem celkom spojitosti kmitania pri brzdeni a pri zrychlovani, kam sa to v podstate presunulo.

Celkom sa mi dari chytit nejaku blbost, naposledy som spadol kolesami mimo cesty v zakrute, ked mi vybehol do prorismeru manik a strhol som to viac, nez bolo vhodne a krajnica bola spadnuta.
Zohol som predny aj zadny disk, ktore mi rovnali, skoro praskli gumy (nastastie tie uz potrebovali tak ci tak vymenu), preto su teraz vsetky nove.
Odvtedy mam dojem, ze prestalo kmitat pri brzdeni. Asi to trochu hrklo napravou.
Ked sa dari, tak sa dari. Chudak auto.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Kolacok píše:Auto som buchol a vytrhlo homoklb, ked to urvalo prave koleso.
Klb bol naspat poskladany, nie vymeneny.
Je mozne, ze je to ono; asi aj to kmitanie pri brzdeni bolo volou v klbe a teraz sa to cele iba nejak posunulo.

I ked nerozumiem celkom spojitosti kmitania pri brzdeni a pri zrychlovani, kam sa to v podstate presunulo.

Celkom sa mi dari chytit nejaku blbost, naposledy som spadol kolesami mimo cesty v zakrute, ked mi vybehol do prorismeru manik a strhol som to viac, nez bolo vhodne a krajnica bola spadnuta.
Zohol som predny aj zadny disk, ktore mi rovnali, skoro praskli gumy (nastastie tie uz potrebovali tak ci tak vymenu), preto su teraz vsetky nove.
Odvtedy mam dojem, ze prestalo kmitat pri brzdeni. Asi to trochu hrklo napravou.
Ked sa dari, tak sa dari. Chudak auto.
řekl bych na 99,9% ten homokloub. Pokud to třepe kdy? je motor v záběru, tak jedině poloosy nebo klouby. Jestli si měl vyvrácené kolo a vytrhnutý kloub, tak se mohla mírně ohnout poloosa a časem vymlátila homokine?ák. A na pravé straně je právě ta del?í (nebo dělená) poloosa. Pokud je dělená, tak jsou na ní homoklouby 3. Jeden u převodovky, jeden za domkem s pomocným lo?iskem a jeden u kotouče.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

Ahoj lidi.
Podobná zku?enost.
Auto 26tis najeto- mnou 1000. Zimní pneu. Někdy se ozývá zepředu takové bubnování jakoby od předních kol. Nehá?e to do volantu neděje se to během br?dění. volant mně jde rovně za jízdy i při rozjezdu- netáhne na stranu.
Jen ty zvuky.Zimní pneu byly na tom autě jeté kdy? se tam montovaly vyva?ovaly se.
Zaboha nevím co by to mohlo být- snad a? přezuju- na stejné plechy budu chytřej?í.
Pořád mně vrtá v hlavě nebylo to nakonec nějak bouchlé...ten studený vzduch pod palubkou to vrzání pravých dveří a toto.Červík vrtá vrtá.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Foligno píše:Ahoj lidi.
Podobná zku?enost.
Auto 26tis najeto- mnou 1000. Zimní pneu. Někdy se ozývá zepředu takové bubnování jakoby od předních kol. Nehá?e to do volantu neděje se to během br?dění. volant mně jde rovně za jízdy i při rozjezdu- netáhne na stranu.
Jen ty zvuky.Zimní pneu byly na tom autě jeté kdy? se tam montovaly vyva?ovaly se.
Zaboha nevím co by to mohlo být- snad a? přezuju- na stejné plechy budu chytřej?í.
Pořád mně vrtá v hlavě nebylo to nakonec nějak bouchlé...ten studený vzduch pod palubkou to vrzání pravých dveří a toto.Červík vrtá vrtá.
Není nad nový auto. Nikdy neví? jak s tím předchozí majitel zacházel.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

jeník1 píše:Není nad nový auto. Nikdy neví? jak s tím předchozí majitel zacházel.
No a nikdy nevie? čo si to auto za?ije ne? prejde kasna zo zvarovne a? po dilera kde si ho prevezme?... :lol: :lol: :lol:
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Zdravím... u? niekto rie?il podobny problem...

Pri cca 60km/h sa mi rozvibruje cele auto... ako keby nebolo dobre dotiahnuté prave predne koleso.

Nevyva?ene kolesa alebo zvlnene kotuče nerie?te..

Problem je v poloosi asi vybyty triangel alebo vnutorny homokinetak....

Chcem vediet či to niekto u? rie?il..
A čo z toho bolo K.O... či ten homo. klb alebo ta poloos...

Vopred ďakujem.
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Odpovědět