Zvuk brzd při brždění

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak to teda u? vubec nevim proč je ten zadek sjetej a na předku origo destičky maj je?tě dobře polovinu. :roll:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jirko a neni mozne ze by ti brzdil blbe predek a tudiz zadek brzil vice?
Obrázek
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Auto pocitově brzdí dobře, ale je mi divný ?e zadní čelisti jsou sjeté a přední destičky jsou tak v půlce.
Vět?inou co mám vyzkou?ené tak na autech pře?ijí brzdové čelisti vzadu dvoje destičky v předu.
A je?tě mě ?tve ?e začal týct jeden brzdoví váleček co? se mi zdá v tehlech 38500km docela dost brzo na starý Regatě jsem je daval tak po 100tis. km.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

To já měl při 80 000 Km sjeté předky a? na kov a zadky ty byly docela v poho....Musel jsem si pohrát se seřízením ruční brzdy aby nedrhla...Třeba to u? z výroby ?patně na?telovali...ale to je asi blbost ?e..Je?tě ne? jsem komplet brzdy měnil tak jsem se podíval pod plast u ruční brzdy a ty lanka nebyly stejnoměrné tak jsem je srovnal
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak vyře?eno, zadní oblo?ení jsem dal FRI-TECH cena 1092kč a do válečků koupil gumičky ceny na jedno kolo 101kč.
Tak jsem zvědav kolik vydr?í tyhle.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
cotton
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 23, 2010 11:16

vrzani

Příspěvek od cotton »

Davids píše:me zase dela od zadni napravy kdyz seslapnu brzdu tak jak ji poustim tak to vrze :-)
Ahoj. Presne tohle dela i me ted po zime (rucni nebo nozni brzda). Bohuzel v servisu na nic neprisli, protoze bylo po desti a to brzdy ani nevrznou. Prisel uz nekdo na to, kde to tak muze vrzat (pri pousteni brzdy)?
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: vrzani

Příspěvek od Jirka »

cotton píše:
Davids píše:me zase dela od zadni napravy kdyz seslapnu brzdu tak jak ji poustim tak to vrze :-)
Ahoj. Presne tohle dela i me ted po zime (rucni nebo nozni brzda). Bohuzel v servisu na nic neprisli, protoze bylo po desti a to brzdy ani nevrznou. Prisel uz nekdo na to, kde to tak muze vrzat (pri pousteni brzdy)?
Jak jsou zadní čelisti přitisklé na brzdový ?tít přes takové výstupky tak je potřeba je trochu máznout vazelínou a je po vrzání při odbr?dování.
Samozřejmě musí? sundat brzdové bubny a pak to uvidí?.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
cotton
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 23, 2010 11:16

Re: vrzani

Příspěvek od cotton »

Jirka píše:
cotton píše:
Davids píše:me zase dela od zadni napravy kdyz seslapnu brzdu tak jak ji poustim tak to vrze :-)
Ahoj. Presne tohle dela i me ted po zime (rucni nebo nozni brzda). Bohuzel v servisu na nic neprisli, protoze bylo po desti a to brzdy ani nevrznou. Prisel uz nekdo na to, kde to tak muze vrzat (pri pousteni brzdy)?
Jak jsou zadní čelisti přitisklé na brzdový ?tít přes takové výstupky tak je potřeba je trochu máznout vazelínou a je po vrzání při odbr?dování.
Samozřejmě musí? sundat brzdové bubny a pak to uvidí?.
OK, diky!
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Asi pred 2 tyzdnami som zapocul cudny zvuk pri brzdeni. Take huuuucanie. Ked boli silne mrazy tak nic a teraz ked sa oteplilo tak to zacalo. Pokles ucinku brzd som nezaznamenal, brzdia rovnako dobre. Myslim ze brzdy neostali vysiet, nebrzdia pocas jazdy. Rucnu brzdu nezatahujem. Mam taky pocit ze to bude v prednych brzdach. Na poslednej pravidelnej servisnej prehliadke zistili nefunkcny jeden zadny bubon, lebo bol zaneseny od brzdovecho prachu. Ked vycistili, vyskusali, boli vsetky brzdy OK. Neviete nahodou co by to mohlo byt? Najazdene 28 000 km, takze predpokladam ze zjazdene dosticky nebudu. Alebo bude vsetko zanesene od brzdoveho prachu?
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pokud jsi nejezdil, bude to koroze na kotoučích, kterou po pár br?dění obrousí? a je to OK
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Tak se taky přidám. Přední brzdy mi taky pískají při lehkém brzdění, kdy? ?lápnu více na pedál brzdy pískání přestane. Dělala to i Panda, ale GP píská víc. Podle mne to dělá prach a nečistoty na destičkách resp. kotoučích. Kdy? se hodně brzdí, tak to nedělá.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Brzdy mi piskali na starem Puntu(2003) delalo to jak to bylo nove,po prvni vymene desticek uz bylo vse ok. Evo mi zatim ani nepisklo(najeto 12500)
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

vět?inou to píská kdy? se často jemně dobrzďuje, údajně ten povrch destiček "zesklovatí", ale stačí párkrát probrzdit pořádně a přestane to :wink:
GP 1,4 16V SPORT
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Macek píše:vět?inou to píská kdy? se často jemně dobrzďuje, údajně ten povrch destiček "zesklovatí", ale stačí párkrát probrzdit pořádně a přestane to :wink:
No to dělám já...brzdím hlavně motorem a jenom jemně brzdím třeba před kruháčem. Asi budu muset jednou za čas to projet systémem brzda - plyn :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Musí? jeníku jezdit brzda plyn :D A nic ti pískat nebude :D Motorem brzdí autobusáci :roll: Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Odpovědět