Ruční brzda

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

tak hodne stesti kamo
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Mino
kolemjdoucí
Příspěvky: 45
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:13
Kontaktovat uživatele:

Pripajam sa

Příspěvek od Mino »

mee too :)
GP Orange Merengue. 1,4 8V - 3dv
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Kolacok píše:
Obcas mam dojem, ze idem s rucnou brzdou, resp. mi to dnes aj auto urobilo, asi primrzla (vonku je -7) Na krizovatke do kopca som sa dokonca nepohol, lebo presmykovali predne kolesa :-D (skusal som to este potiahnut a uvolnit a to bola chyba)
Nevím sice jestli patří? mezi ně, ale obdivuju řidiče, kteří jakmile zastaví kdekoliv, ihned zatáhnou ruční brzdu.
Já ji zatahuju pouze v kopci, jinak parkuju jen se zařazenou zpátečkou
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Nie, praveze som parkoval na kopci a prevod by asi nestacil. Ked som sa pohol, 5km cez mesto to brzdilo a nevedel som co s tym, tak som to na krizovatke zatiahol este viac.... a uz som sa nepohol :D ale po chvili sa to ako tak uvolnilo, aby som sa mohol pohnut par metrov dalej, po dalsich 3km a 10min statia sa to uvolnilo.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Du?an píše:Nevím sice jestli patří? mezi ně, ale obdivuju řidiče, kteří jakmile zastaví kdekoliv, ihned zatáhnou ruční brzdu.
Já ji zatahuju pouze v kopci, jinak parkuju jen se zařazenou zpátečkou
a co je na tom ?patného? :shock:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Ja tam hodím jednotku.
A čo je lep?ie - ručná alebo jednotka alebo spiatočka?
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Urcite je najsilnejsia normalne fungujuca rucna, mne po zatiahnuti iba presmykovali kolesa a nepohol som sa :D Len v zime sa velmi nedoporucuje kvoli zamrzaniu. Spiatocka je asi tazsi prevod ako jednotka, mal by byt kratsi, ale nie je to pravidlo. Na GP sa mi zda jednotka dost kratka tak to asi vyhrava.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

zpatecka je delsi prevod nez jednicka ...jinak v zime rucku netaham pokud stojim na delsi dobu nez den.u bubnu je pravdepodobnejsi zamrznuti nez u kotoucu...ale zase jinak rucka by se pouzivat mela aby se lana a mechanismus pohyboval aby nezarez casem...pokud nekde stojim z kopce stocim kola do rejdu dam zpatecku pac ji zamylkam a rucku na prvni zub a nemuze to odjed...jinak na rovince ji nepouzivam jen kdys driftuju ale to moc nejde s tou podelanou elektronikou :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

g-lobby píše:
Du?an píše:Nevím sice jestli patří? mezi ně, ale obdivuju řidiče, kteří jakmile zastaví kdekoliv, ihned zatáhnou ruční brzdu.
Já ji zatahuju pouze v kopci, jinak parkuju jen se zařazenou zpátečkou
a co je na tom ?patného? :shock:
Je to zbytečné.
Vět?inou ten kdo je na pou?ívání ruční brzdy na rovině zvyklý ji zatahuje i v zimě a hrozí přimrznutí.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Du?an píše:Je to zbytečné.
Vět?inou ten kdo je na pou?ívání ruční brzdy na rovině zvyklý ji zatahuje i v zimě a hrozí přimrznutí.
tak?e bych měl dojít na parkovi?tě a místo ručky tam hodit za 1... :?

a? pří?tě... a budu doufat ?e to u? nezamrzlo :oops: (a mimochodem, kdyby to u? zamrzlo tak co s tím?) :oops:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

g-lobby píše:
Du?an píše:Je to zbytečné.
Vět?inou ten kdo je na pou?ívání ruční brzdy na rovině zvyklý ji zatahuje i v zimě a hrozí přimrznutí.
tak?e bych měl dojít na parkovi?tě a místo ručky tam hodit za 1... :?

a? pří?tě... a budu doufat ?e to u? nezamrzlo :oops: (a mimochodem, kdyby to u? zamrzlo tak co s tím?) :oops:
Mě v?dycky pomohlo dozadu posadit lidi a rozjet se.. :D
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Honza° píše:
g-lobby píše:
Du?an píše:Je to zbytečné.
Vět?inou ten kdo je na pou?ívání ruční brzdy na rovině zvyklý ji zatahuje i v zimě a hrozí přimrznutí.
tak?e bych měl dojít na parkovi?tě a místo ručky tam hodit za 1... :?

a? pří?tě... a budu doufat ?e to u? nezamrzlo :oops: (a mimochodem, kdyby to u? zamrzlo tak co s tím?) :oops:
Mě v?dycky pomohlo dozadu posadit lidi a rozjet se.. :D
a co kdyby tam náhodou na tom celém parkovi?ti byla silná vrstva ledu? :roll:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

g-lobby píše:
Honza° píše:
g-lobby píše: tak?e bych měl dojít na parkovi?tě a místo ručky tam hodit za 1... :?

a? pří?tě... a budu doufat ?e to u? nezamrzlo :oops: (a mimochodem, kdyby to u? zamrzlo tak co s tím?) :oops:
Mě v?dycky pomohlo dozadu posadit lidi a rozjet se.. :D
a co kdyby tam náhodou na tom celém parkovi?ti byla silná vrstva ledu? :roll:
tak to odklouzes az na asfalt-tam probrzdis zadni gumi takze ses v pr... tak i tak :D
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

tak sa aj ja pochvalim mojim pribehom zamrznutej rucnej brzdy este na skode 105 :lol:
stal som rano v kopci,vonku -17 jasne ze som nenastartoval... :lol:tak som volal znamemu nech ma pride roztiahnut,ma Mitsubishi Pajero...myslim si-bude to hracka,zapojil ma zacal ma tahat po cistom lade na parkovisku...jasne,ze sa kolesa smykali a ked sme sa dostali na asfalt,myslel som,ze sa kolesa rozbehnu....zrazu som pocul hrozny piskot gumy, ked som videl dym za autom,vedel som ze je zle,uz som sa ani nepokusal hodit 2ku,aby mi to nastartovalo,len som tlacit brzdu az k podlahe ale tahal ma ako zapalkovu skatulku :shock: trubit som nemohol,aby chlap zastal-nesiel mi klakson,blikal som ale ocividne si to nevsimol...este ma tahal dakych 100m po prvu krizovatku,nastastie musel dat prednost-zastali sme.Vtedy som zatiahol rucnu,noha na brzde a dufal som,ze ma uz nepotiahne...pohol sa a lano sa nastastie roztrhlo :boze zastal,otvoril dvere a radio mu hralo snad na plne pecky...skoro ma roztrhlo od zlosti :evil: prisiel som ku kolesu,co ostalo zablokovane a guma bola zodrata az ne droty...tak ma len odtiahol na kraj cesty a poobede som uz aj nastartoval a aj koleso uz islo normalne... :wink:
tak moja rada,ak vam primrzne rucna tak ako mne...cakat,kym sa vam neopre do auta slniecko :lol: predtym by som nepovedal,ze to moze az tak prituhnut,ale....
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

k benjovu dotazu ktere dusan prave zamkl...
taky sem mel vytahane lanka a prave kolo brzdilo dokonce o 50% mene tak mi oba lanka vymenili (1ks 418kc a prace 458kc). Pry uz to ani sestelovat neslo tak dali nove :)
GP 1,4 16V SPORT
Odpovědět