Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
MartinBystre
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 15:49
Kontaktovat uživatele:

Přední náprava

Příspěvek od MartinBystre »

Zdravím pánové, chtěl jsem se zeptat na tuto věc, jeliko? jsem zde pročítal star?í příspěvky, ale jednoznačnou odpověď jsem nena?el. Jde o to ?e při rozjezdu něco v nápravě křupne a při zabr?dění to jakoby loupne zpátky.Podobný zvuk se ozývá kdy? při stojícím autě (nastartováno) otočím volantem plný rejd doprava - křup, a poté plný rejd doleva a u konce - křup. Taky při přejezdu díry levým kolem (občas) něco zaklepe jako svislák (ale svislák to není). Nemá to něco společného s nějakou tou řídicí tyčí ?Kde ji najít pro případnou kontrolu? Proto?e mám dojem ?e v servise si s tím taky neví nějak rady. Jak přesně se Vám tato závada projevovala a hlavně na kolik ta sranda vyjde? Mám GP/1.4/5dv r.v.2006 - (někdy kolem května podle VIN) a v záruce u? bohu?el není. Díky moc za v?echny info.
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Re: Přední náprava - řízení (ozývají se rány)

Příspěvek od tirosk »

Mne to tiez obcas puklo pri rozjazde alebo pri cuvani, tak som siel do servisu a bola to len povolena skrutka riadenie.
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

To, ?e ti to dělá při zatáčení tak by to mohlo bejt horní ulo?ení pru?iny je tam axialní lo?isko a to by mohlo bejt zarezlé a potom to při zatáčení přeskakuje.
Pozná? to kdy? bude? stát na místě a někdo druhý ti bude točit volantem, dá? ruku na pru?inu a musí se plynule točit a ne přeskakovat to přeskakování potom zpusobuje ty rány do řízení.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Mě to začalo taky dělat při otáčení nebo rozjezdu něco křupalo.Byl jsem s tím v pondělí v servisu a vyměnili mi horní ulo?ení tlumiče.Cenu nevím bylo to v záruce
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jo to je přesně ono koukal jsem na ePer tak to horní ulo?ení je kolem 1tis.kč
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
MartinBystre
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 15:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinBystre »

Díky, mrknu na to a zítra dám vědět.
Grande Punto 1.4/8V Dynamic 5D
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Mám ten samej problém - čekám a? zavolají z Fiatu abych přijel na opravu
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
MartinBystre
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 01, 2008 15:49
Kontaktovat uživatele:

Já mám vyře?eno

Příspěvek od MartinBystre »

Tak jsem přijel ze servisu, byl to povolený zadní ?roubek na ramenu.
Grande Punto 1.4/8V Dynamic 5D
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

libor píše:Mě to začalo taky dělat při otáčení nebo rozjezdu něco křupalo.Byl jsem s tím v pondělí v servisu a vyměnili mi horní ulo?ení tlumiče.Cenu nevím bylo to v záruce
Tak mi se to taky dneska projevilo. :( Zitra zajedu do servisu at se na to mrknou.

Libore musel jsi cekat na to ulozeni tlumicu nebo ti to udelali hned. Myslim jestli to museli objednavat nebo jestli to meli na sklade?
Obrázek
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

Klapnutí od přední nápravy spí?e v levo sly?ím při přejetí příčných nerovností,u? jsem s tím podruhé v servisu,výměna stabilizátorů (řekl bych spí? na oko :-( ),no a podruhé výměna levého tlumiče s ulo?ením,po kterém se to o dost zlep?ilo,jen?e po pár kilometrech to rámusí skoro stejně jak před tím.Při?el na to přípis od fiat.čr,prý nejsem jediný,kdo ře?í hluk od přední nápravy,tak teď čekaj,co k tomu řeknou z Prahy,jak se to bude ře?it dál a já musím jezdit pomalu ve sluchátkách :lol: ach jo,to u? mám po 4000km lo?isko,vrzání od zadních tlumičů,vrzání klíňáku,vrzání ventilátoru,neseřízená světla,abych pravdu řekl,začínám se bát,jak se z toho po.... a? mi skončí záruka.Nemám moc důvěru k autu,kde mění díly je?tě před první garančkou,kde mám jistotu,?e po opravě,nevydr?í díly zase tak trapně krátkou dobu .... nemít to auto rád,tak přemý?lím,jak jim ho otřepat o hlavu :? Ale jinak se stále dobře bavím jízdou v puň?ovi,tak se nebojte,?e bych na sraz přijel fóbií :lol:
Obrázek
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

U? som to tu písal. Mne tie? začalo niečo klepa? v prednej náprave pri prechodoch nerovností. Bolo to na pravej aj žavej strane. Prvá náv?teva servisu bola taká ?e sme sa i?li previes? a potom pozreli celé auto a v?etko bolo OK. V?etko na náprave bolo utiahnuté na 100 per a aj skú?ka tlmičov bola OK. Len krútili hlavou čo to mô?e by?. Nakoniec ma objednali na výmenu vrchného ulo?enia tlmičov. Po výmene vrchného ulo?enia som zistil ?e mi vymenili celé tlmiče aj pru?iny- len nie za ?portové :D . U? je to omnoho lep?ie. Musí by? na ceste poriadna diera a ja musím do nej vletie? aby to kleplo. Teraz to tlmí ako keď som ukrajoval prvé metre po kúpe auta. A cena celého toho? Neviem, bolo to v?etko v záruke.
to dony: Keď sa objaví nejaká závada tak aj mne napadajú my?lienky ako im to auto otrepa? o hlavu. Ale keď sa na neho pozriem a sadnem si a jazdím tak hneď na v?etko zlé zabudnem. Ute?ujem sa ?e z 3 reklamácií čo som mal 2 nemuseli vôbec by? keby si pri skladaní auta dali viac zále?a?.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Takze po dnesni navsteve servisu mi taky objednali horni ulozeni tlumicu. Na vymenu jdu v utery.
Obrázek
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

Ve FIAT ČR mi řekli,?e to vrchní ulo?ení tlumičů bude z jiného materiálu,či jinak provedené a ty staré kusy co mají bě?ně skladem u? nemají v servisu na auta montovat,má se čekat dokud nepřijdou ty nové.Tak stále čekám a jízdou se samozřejmě stále vrchovatě bavím,to spí? stav vozovek mi dělá vrásky,to jsou díry jak na mamuty :?
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tak u? se mi taky začalo trochu ozývat levé kolo. Je poznat při otáčení volantem na místě a příčina je horní ulo?ení tlumiče. 24.3. jedu měnit.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

taky mi v řízení při velkém rejdu občas lupne..no v dubnu jdu na garančku ta to sfouknu naráz..alespon jim budu umět poradit. :)
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Odpovědět