Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od 1nekros1 »

ja tam mam tie noname za 7eur par na vase za neakych 210kc a neni s nimi ziadny problem uz 60000km
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

Naďa píše:
Kolacok píše: Vsetky predne tlmice na Punto od GP hore maju montazne ocko na uchytenie stabilizacnych tyciek. Na kazde Punto sa zaroven predava tycka ako nahradny diel. Samotny stabilizator druhovyroba nerobi, od Fiatu stoji 75€ po znamosti.
Začly mi taky ťukat stabilizátory, tak jsem si je nechala vyměnit. Cena za oba 600.- Kč (ze známosti), zn. MOOG. :clap Fiat to má nějaké předražené. :evil:
http://www.e-cat.cz/c-80_1_50_143647_79 ... prava.html
MOOG je dobrá volba, je vidět, že se vyznáš 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Zdenda »

JJ ze známosti, ale mojí, Nada by tam nechala dát tak vařečky :D :D :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od tkupilik »

Vcera jsem na dalnici trefil podstavec od znacky a neco jsem na prave naprave ohnul, auto ted tahne doprava a uz podle oka ma velkou rozbihavost. Ma nekdo zkusenot co je na te naprave nejslabsi misto a na co bych se mel zamerit? Sundal jsem kolo a okem jsem tam nic nevidel, nejvic podezrivam cep rizeni... je to ono a nebo jsem spis ohnul ulozeni ramena do karoserie?
GP 1.4 Tjet
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Daj na geometriu, nech to skusia najprv nastavit a myslim, ze oni budu mudrejsi, kde je chyba.
Poskodit sa moze spodne rameno(je plechove a trha sa najskor pri uchyteni silentbloku na napravnicu), tycka riadenia, spodny cap, resp. aj disk.

Inak riesenie problemov s napravami je vymena dielov 'pokus-omyl'. Ja riesim kmitanie auta pod plynom a uz som vymenil pravu hnaciu hriadel, na lavej hriadeli vonkajsi klb a stale to trasie. Este mam na vyber loziska a celu lavu hnaciu hriadel, ale nemam na vyber peniaze :lol:
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Vcera jsem na dalnici trefil podstavec od znacky a neco jsem na prave naprave ohnul, auto ted tahne doprava a uz podle oka ma velkou rozbihavost. Ma nekdo zkusenot co je na te naprave nejslabsi misto a na co bych se mel zamerit? Sundal jsem kolo a okem jsem tam nic nevidel, nejvic podezrivam cep rizeni... je to ono a nebo jsem spis ohnul ulozeni ramena do karoserie?
Čep řízení hned tak neohneš, to spíš jeho oko na těhlici. Ale taky bych to tipoval na natržené oko plechového ramena nebo - hůř - hnutý pomocný rám, na kterém rameno drží. Případně - nejhůř - kombinace obojího jmenovaného.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od tkupilik »

Vlez jsem pod auto se suplerou a pomeroval jsem to s levou stranou a vypada to na ten cep rizeni. Rameno/naboj vuci kastli byly stejne na obou stranach, ale zrovna cep rizeni byl na prave (trefena) strane o pul centimetru (na 5 cm vzdalenosti) bliz brzdovemu kotouci nez na leve. Oko na tehlici bylo od kotouce stejne daleko na obou stranach, tak to vypada na ten cep.
Ma cenu menit cep i na druhe strane kdyz ma nalitano 130k nebo maj vetsi zivotnost (kzdyz uz to pak pujde na geometrii)?
GP 1.4 Tjet
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Přední náprava

Příspěvek od Dušan »

Ještě jsem nezažil nikoho, kdo by měnil součástku pouze na jedné straně nápravy ... :boze
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Zalezi na cene, ked to bude drahe, vymen iba jednu :D

Mozu sa menit aj po jednej, napr. mi minule zacala hrkat stabilizacna tycka. Je zbytocne menit aj druhu, ked nehrka. To iste pri hornych ulozeniach tlmicov. Ak hrka jeden, zbytocne menit dobry.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Vlez jsem pod auto se suplerou a pomeroval jsem to s levou stranou a vypada to na ten cep rizeni. Rameno/naboj vuci kastli byly stejne na obou stranach, ale zrovna cep rizeni byl na prave (trefena) strane o pul centimetru (na 5 cm vzdalenosti) bliz brzdovemu kotouci nez na leve. Oko na tehlici bylo od kotouce stejne daleko na obou stranach, tak to vypada na ten cep.
Ma cenu menit cep i na druhe strane kdyz ma nalitano 130k nebo maj vetsi zivotnost (kzdyz uz to pak pujde na geometrii)?
Vyměň oba, je to pár korun a svoje už mají beztak za sebou. Na GP je kulák levý a pravý. Ještě bych kouknul na řídicí tyč, na které je našroubován. Možná to schytala ona.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od tkupilik »

Tak jsi mel Jarousi pravdu, cepy byly v poradku, je ohnute oko na tehlici do vrtule, takze jsem si toho pri promerovani suplerou nevsim. Bohuzel jsem byl moc rychlej a ty cepy jsem koupil. Tak jsem je tam dal a sesteloval geometrii podle klacku, uvidime jestli to bude stacit.
GP 1.4 Tjet
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jirka »

Tak jestli se ti ohnulo oko na těhlici tak jedině pokusit se srovnat,ale aby to bylo 100% tak jedině jinou těhlici.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Tak jsi mel Jarousi pravdu, cepy byly v poradku, je ohnute oko na tehlici do vrtule, takze jsem si toho pri promerovani suplerou nevsim. Bohuzel jsem byl moc rychlej a ty cepy jsem koupil. Tak jsem je tam dal a sesteloval geometrii podle klacku, uvidime jestli to bude stacit.
V klidu, nové čepy už to stejně chtělo a není to žádný ranec. Ta těhlice je smůla, já osobně bych se na rovnání vysral, kde máš jistotu, že to srovnají do normálu a navíc je tam riziko, že praskne. Pořiď jinou těhlici, ať se dá normálně seřídit geo a není nakřivo volant. Komplikace bude s demontáží ložiska, jde to blbě i s pořádným stahovákem a zničit jde celkem lehce. nacpat ho zpět už je brnkačka, jen potřebuješ po ruce troubu a mrazák :-)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Kolacok »

Skuste prosim poradit, co moze robit nasledovne trasenie (co som hore spominal):
- auto po pridani plynu trasie (alebo akejkolvek zatazi, aj pri ceste hore kopcom) medzi rychlostou 50-75kmh, najviac na cca 60-65, do 50kmh netrasie vobec/takmer vobec, nad 75 trasenie pomaly ustupuje, az je pri cca 90kmh malo postrehnutelne.
- netrasie na volnobeh alebo pri kontinualnej pokojnej jazde napr. 55kmh (ked nie je v zatazi).
- trasie na akomkolvek prevodovom stupni, ci 3,4 alebo 5.
- pri maximalnom zrychleni na 3 prevod sa zda, ze trasie trochu menej, ale je to asi len dojem, ze to uz triast nestiha
- auto NEtrasie, ak vytocim volant, cca 20° a viac do hociktorej strany (dolava je to este lepsie). S vacsim vytocenim trasenie ustupuje, az je takmer zanebadatelne, ked je volant cca na 70-90°.
- pri jazde do zakruty pod plynom (najma v kopci je to vyrazne), citit, ze na naprave nieco vibruje, ci uz je rychlost 90 alebo 120.
- jemne trasenie sprevadza jazdu takmer vzdy, aj pri 130 na dialnici a pridani plynu vidiet, ze napr. slabo kmita prevodova paka.
- auto trasie tak, ze sa viditelne trasu napr. nohavice alebo veci v aute.
- do riadenia trasenie nezasahuje, resp. netaha vobec volantom, ani netreba korigovat smer
- trasie aj na zimnych (plech) aj letnych (alu) diskoch, takze to nie je diskami, gumami, ani geometriou, ta bola robena uz 2x.

Menil som uz: - pravu poloos (nie za novu, ale ovela novsiu ako povodna, pouzitu) - trasenie bez zmeny.
- lavy vonkajsi klb (zo starej pravej poloosi), trasenie je trochu menej intenzivne, ale zacina sa opat zvacsovat
- tlmice su nove, stabil. tycky tiez, prave rameno tiez.

Mam dojem, ze mi vdaka traseniu zacina odchadzat domcek uchytenia pravej poloosi, lebo tam zacina nieco nepravidelne hucat.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od tkupilik »

Jj, skusim s tim chvilku jezdit zda to bude ok a uvidi se. Vytocil jsem ten pravej cep o ~3mm a zda se, ze by to mohlo ject rovne, nemuselo by to zkrouceni ani vadit. Bohuzel me kleknul ten nacnutej MAP senzor jak auto tejden stalo, tak ted cekam na novej (kterej nikde nemaj skladem).
GP 1.4 Tjet
Odpovědět