Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Přední náprava

Příspěvek od mosto »

Snoopy píše:Me to klepe přesně pod nohy řidiče. Jak kdyby bylo něco volneho a bouchalo o sebe...Když byly mrazy cca -10 C tak bouchání přestalo. Když vemu za poloosu tak je vůle a slyšet boucháni ale na pravé straně je vůle taky ale tam to nebouchá. Vazeliná byla vyházena z manžety ale manžeta po prozkoumáni je celá a drži kde má vubec nechapu jak se dostala ven. Jinak to klepe na nerovnostech rychlost nemá vliv. A pouze když jedu rovně. Jinak žadne lupaní krupaní rejt nic je ticho... Ale jedu rovne jak s rychlosti nebo na neutrál tak to klepe...Jen mi nejde do hlavy když byla zima že byl klid.... Furt verim tomu ze doplnim vazelinu a bude klid =)
ja mam ten isty problem,ale opacne,mne nieco klepe,ale len ked je zima...teraz som to dal mechanikovi,nech mi to pozrie,tak ma sokoval,ze ci viem,ze mam obe predne struny prasknute.Vymenil struny,klepot pokracoval,tak vymenil aj tycky stabilizatora,no klepot neprestava...ubezpecil ma,ze vsetko vyzera byt v poriadku,capy bez vole aj horne ulozenie tlmicov ze vyzera ok,tak uz neviem,kde moze byt problem...tak som mu volal,nech mi pozrie este aj homoklby,tak som zvedavy,ci nieco zisti...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

Tak ja měl levou poloosu dole část vazeliny se dostala ven přes povolenou sponku na manžetě.Homokloub je v pohodě. Takže pokračovalo zjišťování co tedy bouchá.A nakonec to na 90% vypada na Silenblok stabilizátoru. Tak se chci zeptat má už někdo zkušenost s výměnou? Nepodařilo se mi ho na netu nikde najít abych si udělal představu kolik stojí a kde ho sehnat. Co říkal mechanik tak výměna vypada na slušný peklo. Naprava dolu. Kdyby někdo měl nějaký info kolik by to mohlo stát kolik těch silenbloku tam je. A nebo to někdo už měnil tak za každou radu budu vděčnej ;)
jediný co vim tak že jsou 2 průměry 16 mm a 18mm a na 1.3 jtd 66kw mam ten 18mm.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od jeník1 »

Moje Punto stabilizátory nemá již od výroby a je klid. Odstraň je a máš pokoj.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

Tak taky to je řešení ale tímhle směrem se zrovna dát nechci.Kdybych vyhazoval vsechno co odejde to bych za par let měl jen kastli. :)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od 1nekros1 »

stabilizacna ticka stoji 7 eur par. a jedna guma 6 eur. gumu som este nekupoval ale tycky nato ze su PL uz ich mam 94000km ale uz ich treba vymenit. a vymenu gum je na dlhsie pretoze to musis dostat do tych drziakov. a mal si jedno koleso vo vzduchu alebo cely predok na zdvihaku? je v tom dost rozdiel ..
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

Celý auto bylo na heveru.Zrovna jsme predelavali vnitřní manzetu a poloosa venku takže přístup tam byl.A nic co by mohlo bouchat v tomto místě snad není.A před týdnem jsem byl na STK a jak byla celá náprava na tresakach tak to nebouchalo.Musí to být ty gumy.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od 1nekros1 »

ked mas cele auto hore s rukou nesmies vediet alebo len velmi tazko otocit stabilizacnu tycku. a ked ich odmontujes obe od stabilizatora tak az potom skontroluj volu.
ale malo by sa to dat vymenit tak ze to len povolis staru stiahnes alebo odrezes a novu tam das pomocou vazelinky. nerobil som to ale s videnia asi tolko.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Re: Přední náprava

Příspěvek od Snoopy »

Tak můj problém vyřešen můj dojem byl že tlučou tyčky stabilizátoru. Výděl to jeden mechanik (nejčistčí mechanik co jsem kdy viděl) rada zněla že neví ať to necham dýl a pak se uvidí chěl po mě 200,- za nic už tam nikdy nejedu. Druhej mechanik cca 4měsíce potom tyčky to nejsou budete to uloženi stabilizátoru 2X silenblok 700,- práce prý cca 8hod 8x300,- + geometrie oprava cca 3500,-
To se mi nezdálo. Bohužel jsem se přestěhoval cca 80km a najít dobrýho mechanika se rovná koukam zázraku. Nakonec jedu rači 80 km ke kámošoj ,cestou do servisu že to vypada podle zvuku stejně na tyčku auto na hever. Že si mám silenbolky strčit do prdele že to je určitě tyčka. Tak jsem scháněl tyčky sehnal origo fiat nějaký zesílený kus 450,- práce kamošoj 200,- a startky. A je klid konečně TICHO! Takže poučení zní jasně rači si zajed za dobrým opravářem něž zkoušet nejaký patlaly. Ušetřil jsem 2500,- Kč nápravu venku a stejně by to bouchalo. Jinak měl jsem tam tyčky už měněny a odešly obě po roce a 3měsících značka MOOG jezdim teda na origo 17 v letě ale stejně mě to přijde brzy cca 20tis km. Dolu nešly jak byly zarezlý takže autogen a flexa. Origo jsem sundal po 3letech a 60 tis na hevirku.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Přední náprava

Příspěvek od Viktor »

Ahoj kluci nevíte co stím nebo je to Vážné?
Muže to ovlivnit auto že to táhne do prava?

Navíc poradtě kde mohu auto podepřít cihlama nebo zdvyhat heverama ..Tím origo je to šílené.
Přílohy
Spodní rameno ohnutý držák
Spodní rameno ohnutý držák
fiat podvozek 004.JPG (70.11 KiB) Zobrazeno 7451 x
Ohnutý držák ramena
Ohnutý držák ramena
fiat podvozek 002.JPG (92.06 KiB) Zobrazeno 7451 x
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

Vcelku nepodstatné (pár dobře mířených ran kladivem to opraví). Spíš je jednak zvláštní, jak se toto někomu povedlo (bez požkození ramena), ale hlavně jestli se nehnul celý pomocný rám oproti uchycení v kastli. jen ten ohnutý kus plechu není určitě příčinou toho, že ti ti táhne do strany.


PS: v jakém stavu a kde jsi to auto koupil? To musela být naleštěná bída.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od tkupilik »

podpery davam pod ram predni napravy prave do mista kde je to chycene do kastle a auto zvedam bud tam kde to je pro origo hever nebo jsou kousek od tech mist takove kulate diry v spodnich krytech pro velky hever a nebo kdyz potrebuju cely predek tak to heveruju za ram predni napravy v miste kde je do ni chyceny silentblok motoru/prevodovky (vedle vede vyfuk, priblizne uprostred).
GP 1.4 Tjet
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Přední náprava

Příspěvek od Viktor »

Jarouš píše:Vcelku nepodstatné (pár dobře mířených ran kladivem to opraví). Spíš je jednak zvláštní, jak se toto někomu povedlo (bez požkození ramena), ale hlavně jestli se nehnul celý pomocný rám oproti uchycení v kastli. jen ten ohnutý kus plechu není určitě příčinou toho, že ti ti táhne do strany.


PS: v jakém stavu a kde jsi to auto koupil? To musela být naleštěná bída.
Bylo to bourané věděl jsem to při koupi ale pozval jsem si toho nejmenovaného mechanika a jasně řekl že auto je vpořádku at ho vezmu... tak táhne to mírně do prava s nizkoprofilovkama ,ale když přezuju na zimní je to ok.. :?
Ale dnes jsem to zkoumal blíž a zdá se mě že volant je mirně do prava a navíc od palubovky je vychýlený ..když řídím tak mám mám pocit jedna ruka delší levá a kratší pravá..foto přikládám. kdyby jen přeci měl pravdu je to velký průser????????

Měnil jsem stabil spěry všimnul jsem si ,že hlavní stabilizační tyč je trochu vysunutá na pravé kolo... tak nevím asi mám vidiny. Nekdo říká ojeté pneu nebo ráfky ..hm..
Mechanik tady mě dělal geometrii dvakrát a podle mě stojí za *****..Dělal mě dvakrát těsnění pod havou na felicii a pokaždé to zkurvil tak vím svoje !!




Jestli se nehnul celý pomocný rám oproti uchycení v kastli? Moc me strašíš ale poznají to kluci když se na to mrknou v servisu nebo je to na dlouho? :( :( :( :( :(
Přílohy
Voland se mě zdá mírně šikmo ..pravou ruku mám kratší a levou delší při řízení a táhne to doprava
Voland se mě zdá mírně šikmo ..pravou ruku mám kratší a levou delší při řízení a táhne to doprava
volant 001.JPG (97.9 KiB) Zobrazeno 7415 x
Naposledy upravil(a) Viktor dne sob čer 28, 2014 16:12, celkem upraveno 3 x.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

Tak na pomocném rámu máš chycené celé řízení a jeho přesná poloha vůči kastli je rozhodující pro celou geometrii přední nápravy. Volant s řízením pevně spojený není, je tam teleskopická hřídel kvůli seřizování volantu k/od řidiče. S tím táhnutím do strany je to těžké, znám pár případů, kdy i při správné geometrii dělalo na jedněch gumách a na jiných zase ne. Takže pokud ti zimáky netahaj nikam a geometrie jde seřídit, tak to neřeš.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Přední náprava

Příspěvek od Viktor »

Jarouš píše:Tak na pomocném rámu máš chycené celé řízení a jeho přesná poloha vůči kastli je rozhodující pro celou geometrii přední nápravy. Volant s řízením pevně spojený není, je tam teleskopická hřídel kvůli seřizování volantu k/od řidiče. S tím táhnutím do strany je to těžké, znám pár případů, kdy i při správné geometrii dělalo na jedněch gumách a na jiných zase ne. Takže pokud ti zimáky netahaj nikam a geometrie jde seřídit, tak to neřeš.
Pneumatiky se mi nesjiždí vůbec je mě to divné. Ale když točím do leva cítím menší odpor do prava je to v klidu..A když jsem se na toto zaměřil zjistil jsem že mám i voland vychýlený s osou..
Jarku jednoduše to prosímtě.

Takže je to neopravitelné ?
Jde voland narovnat do správé osy nebo by to byla drahá oprava?
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jarouš »

Volant mimo osu je příčinou špatně udělané geometrie (volant má na hřídeli řízení jen jednu polohu, je tam vyseknutý zub). Prostě ten, co to seřizoval, nerozdělil naměřený rozdíl (oproti předepsané míře) mezi obě kola a šrouboval to jen na jedné straně (nebo na jedné straně víc). Tím je geometrie sice v pořádku, ale v rovném směru je nakřivo volant.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět