Rezervní kolo

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od jeník1 »

Jarouši nazdar. Chci používat kolo se zimní pneumatikou jako rezervu, ale ona má naznačený směr otáčení. Kdybych náhodou kolo měnil na opačné straně o kolo s pneu bych tam musel dát opačně než je směr rotace,mohl bych s tím dojet?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od 1nekros1 »

jasne da sa ale na mokrej vozovke si musis davat pozor lebo to nevytlaca vodu spod kolies ale naopak ju tam praveze hromadi.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Foligno »

Ahojte. Vzhledem k uvažovanému lpg mně tohle téma taky zajímá-na makrele jsem měl 14ku dojezdovku, v gépéčku je 15ka plnohodnotná.A teď. kolik bude vyčuhovat nádrž plynu nad podlahu kufru?půjde tam pak nějak rozumně to dojezdové uložit?Právě chci ještě kouknout na nějaká další témata, ať mně admin nevyhodí, zajímalo by mně ještě to plato(náhradní podlaha do kufru, ať je rovná(pořadač???uvažuju i o samovýrobě sololitové desky, dřevotřískové příčky.)A A mám zákl výbavu tzn. nedělená zadní sedadla- myslíte si, že na vrakáči seženu, a dám to tam normálně???
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od 1nekros1 »

tazko na vrakaci zozenies ten box (poradac). lebo to si si musel extra doobjednat.
podalsie ked si das tu najvecsiu nadrz(tusim 44litrova alebo tak dajak vojde sa don 40litrou lpg presne)
tak ta nadrz trci cca 5-7cm nemeral som to len odhad.
mam tam dojazdovku plus hever vsetko ostatne je okolo nadrze. mozem vam to odfotit.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Foligno »

Ahoj- jsem normální člověk kdokoliv na mně mluví (píše slušně) může mi klidně tykat :roll: . fotku bych uvítal nood nákladové hrany kufru do dna je pěkně hluboko těch 5 cm nebo kolik mně nezabije, já tam vozím v krabici od bot hasičák lékárničku svítilnu, mám tam i klín pod kolo,Ale nějak mi nesedí- i to dojezdové se musí položit na tu nádrž, tak široké auto to není.A rád bych to schoval pod nějakým pěkným víkem, abych měl v kufru rovnou podlahu a po otevření to nějak vypadalo- dělat to ale budu až koncem května kdy mám stk.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od 1nekros1 »

pozri do mojho denicka o chvylku to tam bude...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Mara87 »

Chci se zeptat,
mám namontováno LPG a na minelé STK mě borec buzeroval že nevozím rezervu že jí musím mít, ale po delším dohadováním s ním mě tu STK stejně dal. Tak teď na novou STK hodím do kufru rezervu. Jen mě zajimá jestli mě nevyhodí zato když ta rezerva nebude pevně uchycená? Než tam dělat úchyt na plnohodnotnou rezervu tam udělám radši úchyt na dojezdovku, přeci jenom má menčí rozměry, ale jelikož STK mám 2/2014 tak to nestihnu namontovat.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Mara87 »

nedaří se mě nikde sehnat ta dojezdovka co by pasovala na GP.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Foligno »

No taky mám lpg a chlapík v Kuníně mně namontoval kolo dozadu.Dá se to, do dna jsem dal start kabely lékárničku zvedák apod. přikryl dekou a jde to fakt je, že je to tam pěkně natěsno185/65/15- nemám dělenou zadní sedačku ani opěrák, kolo je přichyceno šroubem a matkou. mám obavu co by se stalo, kdyby do mně někdo vrazil zezadu zrovna když někoho povezu za sebou(řidičem).Sprej vozím taky, ale když jsem při přezouvání viděl co udělá vrut s pneu- nešlo to ani knotem ani záplatou zevnitř, tak rezerva je rezerva.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od jeník1 »

Mara87 píše:Chci se zeptat,
mám namontováno LPG a na minelé STK mě borec buzeroval že nevozím rezervu že jí musím mít, ale po delším dohadováním s ním mě tu STK stejně dal. Tak teď na novou STK hodím do kufru rezervu. Jen mě zajimá jestli mě nevyhodí zato když ta rezerva nebude pevně uchycená? Než tam dělat úchyt na plnohodnotnou rezervu tam udělám radši úchyt na dojezdovku, přeci jenom má menčí rozměry, ale jelikož STK mám 2/2014 tak to nestihnu namontovat.
No rezerva se již podle zákona vozit nemusí. Stačí tzv. Sada na rychlou opravu pneu. S tím když prijdeš na STK, tak by neměl být problém. A když se bojíš vyjet s autem bez rezervy, tak jednou za 2 roky bych se toho nebál :lol:
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od tkupilik »

Protoze me ceka prvni technicka s LPG a s tou rezervou se to nedoresilo, tak me zajimaji dve veci, vi to nekdo?
- neprijemne zjisteni, ze opravna sada (co byla ve sportu od zacatku) ma trvanlivost par let a uz asi 4 roky ji mam proslou. Tzn z hlediska zakona to asi nebude v poradku. Nepovedlo se me na webu / ebayi najit nahradni napln do origo fiat kompresoru, co s tim? Je plnohodnotna nahrada z hlediska legislativy treba tenhle kram (neni potreba aby to fungovalo)? http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... n-cdo90499
- vadi rezerva co je hozena v kufru bez zajisteni a co se pripadne tim zajistenim mysli.
Predpokladam ze je 100% v poradku mit v kufru volne hozene kolo ktere z hlediska zakona neni rezerva a timpadem nemusi byt zajistena. Plus k tomu mit opravnou sadu ktera pozadavek vyhlasky na rezervu uspokoji.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som uz 2x bol na stk a kukali to a nic nepovedal. nosim ten kompresor aj 15stku dojazdovku. zaistena je tak ze sa jednou stranou opiera o sedacky druhou stranou o pravy bok kufra a zpredu to mam podoprete heverom ktory trosku otvoris aby to zaistil.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od Sibstr »

Vytiskni si papírový štítek s novým datem a nalep ho přes ten původní. Takhle to dělá spousta lidí, hlavně u originálně zabalené lékárničky...
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od g-lobby »

jeník1 píše:
Mara87 píše:Chci se zeptat,
mám namontováno LPG a na minelé STK mě borec buzeroval že nevozím rezervu že jí musím mít, ale po delším dohadováním s ním mě tu STK stejně dal. Tak teď na novou STK hodím do kufru rezervu. Jen mě zajimá jestli mě nevyhodí zato když ta rezerva nebude pevně uchycená? Než tam dělat úchyt na plnohodnotnou rezervu tam udělám radši úchyt na dojezdovku, přeci jenom má menčí rozměry, ale jelikož STK mám 2/2014 tak to nestihnu namontovat.
No rezerva se již podle zákona vozit nemusí. Stačí tzv. Sada na rychlou opravu pneu. S tím když prijdeš na STK, tak by neměl být problém. A když se bojíš vyjet s autem bez rezervy, tak jednou za 2 roky bych se toho nebál :lol:
zde bych doporučil prostudování přílohy číslo 12 k vyhlášce č. 341/2014 Sb., zvláště pka její část B) kde se hovoří o povinné výbavě a za jakých podmínek nemusíte mít rezervu a co musíte splnit abyste mohli vozit sadu pro bezmontážní opravu pneumatik (kontrola tlaku v pneumatikách a další) a dále nezapomínejte, že tyto sady musí být buď homologovány (ěčko v kroužku) nebo schváleny (ATEST 8SD xxxx).
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Re: Rezervní kolo

Příspěvek od J.B. »

Ahoj.Prosím prosím mohl byste mě někdo vyfotit a hodit sem original hever?Myslím jeho fotku :> Konečně jsem si koupil plecháč a dávám dohromady rezervu.Tak abych věděl jaký mám shánět.DĚKUJU J.B.
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Odpovědět