Rezervní kolo

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

no jo - tak se pořád nechval :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Já tam mám kompresor a obří jugoslávskou vlajku na který se budu válet a? budu někde plnit to rozpáraný kolo :D Je pravda ?e teď v cizině člověk občas trnul ale postupem času zapomínám a zapomínám a u? mě ten kompresor tak nenervuje...ale a? bude nějakej defekt tak si to vy?eru..
Jinak ta 17" bych nevěřil ?e se tam takhle dobře vleze, super ře?ení.
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... jo a pro zajímavost, průměr té 15"185/65 je téměř zcela identický se 17"205/45
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

dony píše:... jo a pro zajímavost, průměr té 15"185/65 je téměř zcela identický se 17"205/45
Samosřejmě :wink: Musí, kvůli kalibrace tachometru. Z profilového čísla a ?ířky to jde jednodu?e propočítat.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
RP72
Štamgast
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 01, 2011 18:51
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek od RP72 »

Mira píše:
libor píše:Mám taky kompresor a lepicí sadu a taky uva?uju o nějaké rezervě a zvedáku.Nedovedu si představit ?e bych někde tu gumu prorazil to by bylo tak na odtahovku.
Mám taky kompresor v GP a nevím proč z toho mít strach. Kdy jsi měl naposledy defekt? Jinak zkou?el jsem výkon toho kompresoru a tlakuje fakt dobře.
Já si říkal to samé a jak jsem za celých 21 let řidičské praxe neprovalil gumu ani ráfek tak se mi to podařilo 150km od domova při zpáteční cestě z dovolené a lepicí sada mi byla úplně naprd - pomohl jen kompresor, proto?e jsem si mohl opakovaným dofukováním kola cca po kilometru zdolat celých 14km do města Ru?omberok a pak od půlnoci čekal a? do 9hoduiny ranní a? otevřou pneuservis a doufal, ?e si budou vědět rady - na?těstí věděli a na 17palcové nízkoprofilové kolo mi nacpali pod plá?? du?i z 15ky a já dojel omezenou rychlostí dom. Ale poučil jsem se a dam tam na léto jednu ze sady zimních kol a v zimě naopak jednu z letní sady - na dojetí bohatě stačí, myslím. Více o nehodě viz MŮJ DENÍČEK.
Radek:
Grande Punto 1,9 MultiJet Sport (130k) r.v.2007
Pirelli PZero Nero 205/45 R17 88 W XL Letní
Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE II 185/65 R15 88 T ECO Zimní
Barva:Carribean orange
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

RP72 píše:
Mira píše:
libor píše:Mám taky kompresor a lepicí sadu a taky uva?uju o nějaké rezervě a zvedáku.Nedovedu si představit ?e bych někde tu gumu prorazil to by bylo tak na odtahovku.
Mám taky kompresor v GP a nevím proč z toho mít strach. Kdy jsi měl naposledy defekt? Jinak zkou?el jsem výkon toho kompresoru a tlakuje fakt dobře.
Já si říkal to samé a jak jsem za celých 21 let řidičské praxe neprovalil gumu ani ráfek tak se mi to podařilo 150km od domova při zpáteční cestě z dovolené a lepicí sada mi byla úplně naprd - pomohl jen kompresor, proto?e jsem si mohl opakovaným dofukováním kola cca po kilometru zdolat celých 14km do města Ru?omberok a pak od půlnoci čekal a? do 9hoduiny ranní a? otevřou pneuservis a doufal, ?e si budou vědět rady - na?těstí věděli a na 17palcové nízkoprofilové kolo mi nacpali pod plá?? du?i z 15ky a já dojel omezenou rychlostí dom. Ale poučil jsem se a dam tam na léto jednu ze sady zimních kol a v zimě naopak jednu z letní sady - na dojetí bohatě stačí, myslím. Více o nehodě viz MŮJ DENÍČEK.
Tak jsem sehnal dojezdové kolo přímo určené pro Grande Punto. Tak?e mám jak kompresor tak i rezervu. Sehnal jsem na ní pěkný obal v jedné firmě ve Strakonicích kde montují LPG a dávají zákazníkům obaly na rezervy. Bez rezervy jsem byl jaksi nesvůj po jednom zá?itku kousek od Olomouce, kdy mi praskla bočnice na Pandě a nemít rezervu tak volám asistenci, jiné ře?ení nebylo mo?né. Předtím jsem najel na nějakou ostrou hranu, proto?e tam frézovali vozovku a v?ude samé ostré kameny. Je i mo?né, ?e mě jí někdo nařízl.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

taky mam jen kompresor,kde jsi sehnal to kolo(je to tedy jen dojezdovy,to tenky? a za kolik? a ten obal na kolo je z ceho? Diky :-)
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Grande EVO píše:taky mam jen kompresor,kde jsi sehnal to kolo(je to tedy jen dojezdovy,to tenky? a za kolik? a ten obal na kolo je z ceho? Diky :-)
Rezervu jsem sehnal na www.prima-disky.cz a je to ta červená úzká. Tady je foto: http://karolina.kvalitne.cz/rezerva.jpg
Ráfek i s rezervou jsem koupil za 90O korun. Ale rozhodně nekupuj jenom ráfek bez pneu. Ta pneu o rozměrech 125/85/R15 se nedá sehnat a kdy? tak stojí 2500 korun. Rozteč ?roubů je 4X100 a jde to i na vozy Opel.

Obal jsem sehnal u firmy http://www.lpg-autogascentrum.cz/ Je to pěkný plátěný obal na zip. Max. velikost kola 16 palců. Dal jsem mu na pivo. Oni to dávají zadarmo jenom kdy? si u nich nechá? udělat LPG.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

jj diky to kolo uz jsem tam nenasel,asi meli jedno a to jsi koupil ty :-) skocim tady na fiat vrakac jestli nemaj nejakej dojezdovej sperk,ten obal je dobrej,taky zakoupim
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Grande EVO píše:jj diky to kolo uz jsem tam nenasel,asi meli jedno a to jsi koupil ty :-) skocim tady na fiat vrakac jestli nemaj nejakej dojezdovej sperk,ten obal je dobrej,taky zakoupim
Jo měli jenom jedno na GP.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

jeník1 píše:
Grande EVO píše:jj diky to kolo uz jsem tam nenasel,asi meli jedno a to jsi koupil ty :-) skocim tady na fiat vrakac jestli nemaj nejakej dojezdovej sperk,ten obal je dobrej,taky zakoupim
Jo měli jenom jedno na GP.

Prosim nevi nekdo? Sehnall jsem dojezdovy kolo 115/70 R 15 samozrejme 4 100 ,bude to stacit na to dojeti do servisu? Jde mi o to aby to nebylo moc nizko ci necemu nevadilo. Normal kola mam 175/65 letni i zimni DIKY
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Grande EVO píše:
jeník1 píše:
Grande EVO píše:jj diky to kolo uz jsem tam nenasel,asi meli jedno a to jsi koupil ty :-) skocim tady na fiat vrakac jestli nemaj nejakej dojezdovej sperk,ten obal je dobrej,taky zakoupim
Jo měli jenom jedno na GP.

Prosim nevi nekdo? Sehnall jsem dojezdovy kolo 115/70 R 15 samozrejme 4 100 ,bude to stacit na to dojeti do servisu? Jde mi o to aby to nebylo moc nizko ci necemu nevadilo. Normal kola mam 175/65 letni i zimni DIKY
No to zas není takový rozdíl. Dal bych ho ale jenom na zadní. Kdy? píchne? přední, dá? tam zdraví ze zadního a na zadní tu rezervu. U předku je ta olejová vana..zadek je je vý?.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Grande EVO píše:
jeník1 píše: Jo měli jenom jedno na GP.

Prosim nevi nekdo? Sehnall jsem dojezdovy kolo 115/70 R 15 samozrejme 4 100 ,bude to stacit na to dojeti do servisu? Jde mi o to aby to nebylo moc nizko ci necemu nevadilo. Normal kola mam 175/65 letni i zimni DIKY
No to zas není takový rozdíl. Dal bych ho ale jenom na zadní. Kdy? píchne? přední, dá? tam zdraví ze zadního a na zadní tu rezervu. U předku je ta olejová vana..zadek je je vý?.
Fakt "elegantní" ře?ení :lol: Někde na frekventované cestě (v hor?ím případě za tmy a hnusného počasí) bude heverovat nouzovým zvedákem (z výbavy auta) nadvakrát a lítat okolo s dojezdovkou a druhým kolem.

To Grande EVO: ser na nějaké dojezdovky, kup 5-té plnohodnotné kolo (disk třeba vrakáč, guma nějaká ucházející) a má? po strarostech.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jarou? píše:
jeník1 píše:
Grande EVO píše:
Prosim nevi nekdo? Sehnall jsem dojezdovy kolo 115/70 R 15 samozrejme 4 100 ,bude to stacit na to dojeti do servisu? Jde mi o to aby to nebylo moc nizko ci necemu nevadilo. Normal kola mam 175/65 letni i zimni DIKY
No to zas není takový rozdíl. Dal bych ho ale jenom na zadní. Kdy? píchne? přední, dá? tam zdraví ze zadního a na zadní tu rezervu. U předku je ta olejová vana..zadek je je vý?.
Fakt "elegantní" ře?ení :lol: Někde na frekventované cestě (v hor?ím případě za tmy a hnusného počasí) bude heverovat nouzovým zvedákem (z výbavy auta) nadvakrát a lítat okolo s dojezdovkou a druhým kolem.

To Grande EVO: ser na nějaké dojezdovky, kup 5-té plnohodnotné kolo (disk třeba vrakáč, guma nějaká ucházející) a má? po strarostech.
To je nouzové ře?ení, které se třeba taky nikdy nestane.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jarou? píše:
jeník1 píše: No to zas není takový rozdíl. Dal bych ho ale jenom na zadní. Kdy? píchne? přední, dá? tam zdraví ze zadního a na zadní tu rezervu. U předku je ta olejová vana..zadek je je vý?.
Fakt "elegantní" ře?ení :lol: Někde na frekventované cestě (v hor?ím případě za tmy a hnusného počasí) bude heverovat nouzovým zvedákem (z výbavy auta) nadvakrát a lítat okolo s dojezdovkou a druhým kolem.

To Grande EVO: ser na nějaké dojezdovky, kup 5-té plnohodnotné kolo (disk třeba vrakáč, guma nějaká ucházející) a má? po strarostech.
To je nouzové ře?ení, které se třeba taky nikdy nestane.


Na nouzové ře?ení, které "třeba nikdy nenastane" mu stačí lepící sada....
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět