ABS

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Jarouši, ten debil to není schopen objednat ani podle toho čísla.Už jsem to s ním řešil, když jsem reklamoval ten spínač. :( Už tam nejedu, seru na ně.Až se dostanu do Mladé Boleslavi, tak to pořeším s Mirkem.Nebo může Dušan ? :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: ABS

Příspěvek od FRIMICO »

Zdendo,já myslel že stádo blbců žije jenom tady u nás,ale jak tak koukám.........
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: ABS

Příspěvek od lukynen »

Zdenda píše:Jarouši, ten debil to není schopen objednat ani podle toho čísla.Už jsem to s ním řešil, když jsem reklamoval ten spínač. :( Už tam nejedu, seru na ně.Až se dostanu do Mladé Boleslavi, tak to pořeším s Mirkem.Nebo může Dušan ? :)

Ahoj kolego jestli chceš je možno objednat u nás a poslat poštou ?
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Jardo je smutný,že Fiat LB neumí ani podle vin kodu objednat správný díl :( Už po3 jsem měl s nima problém,kdybych tak dělal jako živnosník, tak již dávno nemám do čeho píchnout. Ještě byl pán arogantní což byla poslední kapka, doufám že skončí brzo na pracáku.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
bisto89
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 11, 2012 12:47

Re: ABS

Příspěvek od bisto89 »

Chlapci potrebujem poradit ako demontujem ten abs snimac na kolese ked vymontujem ten srobik da sa to nejako dostat von? Ci treba rozobrat nieco dalsie? Dakujem
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: ABS

Příspěvek od lukynen »

Jen ten zajišťovací šroubek ,jen to bude v těhlici zakouslé -rez a zub času ,takže pokud máš jiný -nový ,tak stará vymlátit důlčíkem, nebo odvrtat ;)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

bisto89 píše:Chlapci potrebujem poradit ako demontujem ten abs snimac na kolese ked vymontujem ten srobik da sa to nejako dostat von? Ci treba rozobrat nieco dalsie? Dakujem
Ide to nastriekaj tam neaky kontox alebo nieco co zere hrdzu a nechaj to chvilku a potom zober blicky(klieste) a pomaly to rozhybavaj doprava dolava pritom tam stale striekaj ten kontox sprej mne sa to tak podarilo na oboch prednych snimacoch.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
bisto89
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 11, 2012 12:47

Re: ABS

Příspěvek od bisto89 »

Nekros prosim ta na palubovke mi vyhadzuje abs chybu a dnes po vytiahnuti toho snimaca je na tej palicke na tej ploske akokeby prasklinka myslis ze to moze sposobovat tu chybu?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

Musis to dat na diag. To co ti ukazuje na palubke je vseobecna chyba(nejaka) abs. Ja som mal napr iba roztrhnuty kablik ku snimacu snimac fungoval. A tiez mi praskol ked som ho vytahoval a doteraz funguje uz 70000km. :wink:
Odkial si?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
bisto89
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 11, 2012 12:47

Re: ABS

Příspěvek od bisto89 »

Žilina kamosko a na diag ukazovalo akesi ozub. koliesko
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

bisto89 píše:Žilina kamosko a na diag ukazovalo akesi ozub. koliesko
tak ti mohol prasknut (alebo je spinavy)(nemenil si nahodou kolesa alebo menil skrutky na kolesach?) magneticky kotuc ktory snima ABS nie samotny snimac. v predu to je na naboji co je tazko dostupne a vzadu staci povolit matku a vytiahnut cely naboj.vpredu to je na rozborku. skontroluj si to cez tu malu dierku ci sa mu nic nestalo.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
foxXx
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 05, 2015 23:48

Re: ABS

Příspěvek od foxXx »

Ahojte. Som tu nový takže sa tiež chcem spýtať ohľadom tohto. Boli mi menené ložiská vpredu. Odpájal sa pritom snímač abs samozrejme a po nahodení nových ložísk a starých snímačov mi vyhadzuje závadu ABS, ESP, EBD, hill hollder a vypne sa mi servo, tachometer padne na nulu a vypne sa ukazovanie teploty vzduchu. Preto by ma zaujímalo či sa mohol poškodiť senzor abs a práve on je zodpovedný za všetky tieto neduhy ? Auto mám 2006 GP 1.9MJET 96kw
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

ano ke poskodeny bud snimac alebo kabel a skratuje to na kostru.alebo je preruseny.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
foxXx
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 05, 2015 23:48

Re: ABS

Příspěvek od foxXx »

Takže dnes vymenil oba senzory a problém pretrváva. Ložiská sú od Meyle a tam sa píše že sú obojstranné. A ako to je naozaj? lebo už ma nič nenapáda jedine to mohli byť senzory alebo ložíská zalisované naopak ale neviem či sa robia špeciálne nalavo a napravo. Magnetický prúžok tam je lebo vykazuje rýchlosť. Bol s tým na diagnostike u elektrikárov a tam vykázalo rozdiel v rýchlostiach preto sa vraj ABS odpája ale nič konkrétne :(
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: ABS

Příspěvek od tkupilik »

treba poskodili ty loziska pri instalaci, ten magnetickej prouzek urcite nesnese moc tepla.... pro zajimavost me pri koupi NOVEHO auta nefungovala abs a spol a skoncilo to vymenou loziska
GP 1.4 Tjet
Odpovědět