ABS

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

Ja som tam daval fag a urcite sa loziska nenahrievaju sak idu dovnutra. Skor by som povedal ze jedno poskodili.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: ABS

Příspěvek od Jarouš »

Tak jsou to magoři, protože nové ložiska se montují tak, že namazané ložisko hodíš do mražáku a těhlici nahřeješ horkovzduškou. Pak většinou stačí jen volně vhodit ložisko do díry a zajistit segrovkou.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Luxton
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 27, 2015 11:06

Re: ABS

Příspěvek od Luxton »

foxXx píše:Ahojte. Som tu nový takže sa tiež chcem spýtať ohľadom tohto. Boli mi menené ložiská vpredu. Odpájal sa pritom snímač abs samozrejme a po nahodení nových ložísk a starých snímačov mi vyhadzuje závadu ABS, ESP, EBD, hill hollder a vypne sa mi servo, tachometer padne na nulu a vypne sa ukazovanie teploty vzduchu. Preto by ma zaujímalo či sa mohol poškodiť senzor abs a práve on je zodpovedný za všetky tieto neduhy ? Auto mám 2006 GP 1.9MJET 96kw
ahooj zdravim vsechny mam stejny problem navic se mi nepodarilo ani napojit na ridici jednotku. Vymena lozisek a cidel probehla bez problemu mam tez 1.9 mjet 96 kw 2006 prosim o rady sem z toho na palici!
Uživatelský avatar
foxXx
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 05, 2015 23:48

Re: ABS

Příspěvek od foxXx »

Ahoj takze problem vyriešený ...ložiska boli na moje auto ale niečim premeral ten magneticky prúžok a mal 27 zubov ci tých prerušení alebo ako sa to vola a original v mojom aute ma mat 29 tak objednal druhé a aj tie mali 27 az tretie mali 29 ...v sklade uznali zámenu a ložiska mi vymenili kus za kus a to tam mam teraz este drahšie ...problem bol v tom ze predok ukazoval 50 km/h a zadok ktory som nemenil 55km/h a ABS to nevedelo vyhodnotiť kedze tam bol stale rozdiel co ma ale prekvapilo ze tato chyba vypínala aj servo a tak isto bola zaznamenaná aj v chybovým výpise serva takze pravdepodobne mas tiež zly ten magneticky prúžok a treba vymenit ložiska
Luxton
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 27, 2015 11:06

Re: ABS

Příspěvek od Luxton »

Ahoj dik za radu loziska sem jim omlatil o hlavu jen pro info jaka znacku lozisek dela spravny pocet zoubku mam obednany jiny tak snad se trefim ale kdyby nahodou tak abych do tretice sel na jistotu. Pride mi ze vyrobci sazej na to ze se menej vsechny ctyri ve skutecnosti se meni casto predek zadek zvlast neboj je zbytecny menit vsechny kdyz zadek je ok v pondeli snad vyjedu jeste jednou dik.
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Výměna zadních ložisek, proběhla bez problémů :) Pro srovnání :) http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... 0QJm8getA= Od Lukáše to samé ložisko za 990 kč :shock: Chudáci zákazníci kteří jezdí do servisu, kteří berou díly v autokelly :(
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som zatial daval na predok len jedno lozisko SKF a bez problemou
vzadu som po 47000 km a 86000km menil loziska za FAG a v bez problemou. teraz mam 190000 a loziska FAG drzia stale.

zdenda mas pravdu vzdy sa da nieco lacnejsie zohnat. a autokelly je otrasny obchod. predrazeny. a vlastne vela takych obchodou je.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Tak zase nefunguje abs esp :( preventivně vyměněn pedálový spínač,a chvilku dobrý a pak zase vánoční stromeček na palubce :shock: Teť probíhá nabíjení baterky, a pak se uvidí.Je pravda že poslední měsíc a půl jsem vozil Naďu do práce, nákupy samé krátké trasy a starty,tak baterka dostala zabrat :( Mám doma nevyužitý noťas,tak koupím kabel,seženu soft a budu si moct závady diagnostikovat sám + mazat chyby v registru závad,už kvůli STK :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: ABS

Příspěvek od tkupilik »

Diagnostika se na flotilu jako mas ty urcite hodi :)
Tjet jako jedinej benzin (a nove 1.4 16V) pouziva ECU od bosche, ostatni maj magneti mareli. No a bosch nevypada, ze by byl tak citlivej na baterku jako ostatni... tak bych tomu moc nedaval.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Po neděli k nám dorazí 1nekros1 :clap Tak mi auto napíchne a poradí co vše potřebuju :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

dufam ze to nezabudnem zobrat :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Zdenda »

Jestli vám přestane fungovat ABS, tak nezoufejte. Je to jen načnutý drátek v podběhu :( Diagnostika mi ukázala chybu čidla pravého kola, tak jsem ho vyměnil a po pár kilometrech se znovu objevila.Tak jsem se dnes do toho pustil a našel jeden drát napůl přerušený. Tak jsem zaletoval, zaizoloval a po zapnutí klíčku už nesvítí kontrolka.Je zajímavý, na fotce od inekrose je přesné místo kde jsem to měl prodřené i já :shock: Potom už jsem mohl smazat chybu :)
Přílohy
X0qAnUkaWrYjmw10gJaKQmGid99Vsou0fvUCcZSmA3Z7pTevxEJYsJ4N4BeqmeyjhyX4L_E.jpg
X0qAnUkaWrYjmw10gJaKQmGid99Vsou0fvUCcZSmA3Z7pTevxEJYsJ4N4BeqmeyjhyX4L_E.jpg (66.79 KiB) Zobrazeno 8581 x
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od 1nekros1 »

ked si to kuknes blyzsie tak je tam skrabnuta izolacia od niecoho od vyrobi po celej dlzke a tym padom potom sol na ceste spapa med a je to :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: ABS

Příspěvek od Jirka »

Tohle znám z autobusů, tyhle husí krky to je největší problém.
Pokud je kabeláš v místě kde se to chvěje tak ten husí krk to pěkně proklepe.
Potom stačí trochu slaný mlhoviny a je hotovo.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: ABS

Příspěvek od Fido162 »

Čauky chci se zeptat jednou za půl roku se mi rozsvítí kontrolka abs společně s kontrolkou ruční brzdy a nezhasne po startu ani jedna. Pokud auto vypnu a nastartuji znova tak zhasnou normálně. Stalo se někomu něco podobného? A ještě dodám že dnes snežilo a tál sníh když to udělalo naposled tak pršelo jak z konve. Nějaký nápad?
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Odpovědět