Zimní pneumatiky

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
fik
Návštěvník
Příspěvky: 110
Registrován: ned bře 29, 2009 10:03
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fik »

milhaus píše:To já právě předtím měl Barum Polaris 2 a byl jsem s nima spokojený.Byly tiché oproti těm SAVAm.
Zdravím,
souhlasím :) Barum Polaris 2, dobrá pneu v poměru cena/kvalita. Mám jí a zatím nejvy??í spokojenost. :wink:
Fiat Grande Punto 3Dv. 1,2 Racing, bíla ambient
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Chlapy nic proti, ale je vidět ?e jste nevyzkou?eli nic lep?ího co se týká značky pneu.
Na na ?em slu?ebním Fiatu Scudo jsme měli Michelin Alpin 3zimy a byli super ted tam máme právě ty polaris 2 a je to hrůza klou?e to jak blázen (stačí jenom mokro) a budem rádi kdy? pře?ijou tuhle zimu, za ty u?etřené peníze co se týká nákupní ceny to teda nestojí.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:Chlapy nic proti, ale je vidět ?e jste nevyzkou?eli nic lep?ího co se týká značky pneu.
Na na ?em slu?ebním Fiatu Scudo jsme měli Michelin Alpin 3zimy a byli super ted tam máme právě ty polaris 2 a je to hrůza klou?e to jak blázen (stačí jenom mokro) a budem rádi kdy? pře?ijou tuhle zimu, za ty u?etřené peníze co se týká nákupní ceny to teda nestojí.
Přesně tak, kdo nezkusil nějakou gumu z prémiových značek, tak na Barumku nenadává. Ale z vlastní zku?enosti mů?u říct, ?e s ohledem na poměr cena/výkon je ta guma katastrofa. Matadory jsou stejný shit, ní? se pohybují snad jen různé LIDLovky a Čína.

Ale zase na druhou stranu, i ve "značkách" se najdou nepodařené kousky. Mě třeba zklamaly Dunlop M3 na plné čáře, první zimu pohoda, na sněhu nejlep?í, břečka průměr, ov?em mokrá cesta nic moc. Hlučné. Druhou zimu letěly pryč, proto?e se s nima nejzdilo dobře u? ani na tom sněhu.

GP jsem obul do Dunlop 3D, třetí sezonu a spokojenost.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

?éf měl na Oktávce taky Dunlopy a hučelo to jak "sviňa".Právě uva?uju ?e tuhle simu zůstanu na SAVAch a pak je asi střelím a ?el bych do Yokohamy nebo tak něco
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... II. sezóna na dunlop 3D wintersport a spokojenost a to i na suchu :wink:
Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já mám pneu značky Nokian, letos jsem je doporučil kamarádovi a je s nima nad míru spokojen. Předváděl jsem je i kamarádce, která jim moc nevěřila a rázem změnila názor. Holt finové zimní neumatiky umí no.. :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

milhaus píše:To já právě předtím měl Barum Polaris 2 a byl jsem s nima spokojený.Byly tiché oproti těm SAVAm.
no neviem,ja som porovnaval polaris 2 a ultra grip7 a rozdiel tam je dost velky.... savy som nemal... :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Jezdím u? 3. zimu Goodyear UltraGrip 7+ a spokojenost, zatím jsem v?echno vyjel a ze silnice nesjel :)
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

opakuji znovu a znovu Firestone Winterhawk2....sníh/led super,břečka Dobrý,sucho vynikající
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

to Jarou?: Dunlopy M3 jsem měl naprosto nové obuté na slu?ebním autě, kdy? jsem boural, tak?e jsem proti nim teď zaujatý :lol:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Nedám dopustit na Continental ts 810 hlavně díky tomu, ?e to s nima člověk mů?e pěkně rozparádit na dálnici..neprotestují, jsou jisté a tiché. Ujetý sníh, břečka parádní. Na ledu za extrémních podmínek trochu ztrácí trakci ale mo?ná je to taky tim ?e nemám v noze asr..
Zrovna teďka nedávno večer 29.12. jsem u Lipenský přehrady hrabal na čtyřku při 40km/h (motor bez úprav :D ) ale to bylo vá?ně 100% zrcadlo..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pepa B. píše:to Jarou?: Dunlopy M3 jsem měl naprosto nové obuté na slu?ebním autě, kdy? jsem boural, tak?e jsem proti nim teď zaujatý :lol:
..v?ak taky pí?u, ?e to byly ?mejdy :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Pánové moje kratičké zhodnocení,

co se týče gum Sava nebo Barum, tak to je tak pro lidi co ujedou v zimě málo km. Jejich směsi za moc nestojí, na mokru a sněhu jak? tak?, ale chování na suchu, to je tragédie. U Barumů mám dlouhodobou zku?enost, ?e se na nich často tvoří boule a nejdou moc vyvá?it. Barum a Sava jsou totální lowendy.

Já měl na původním GP Sport Pneumanty PN150 Wintec, co? je taky ekonomická pneu, ale ze zku?eností na GP fungovaly velmi dobře. Sníh, břečka, mokro i sucho. Oproti Bridgestonům v létě byly ti??í a byla s nima i ni??í spotřeba. Jedinej rozdíl byl vy??í profil a tím měkčí boky, tak?e v zatáčkách se nejdřív auto lehce zhoupne, ale pak seděly výborně.

Momentálně na Abarthu mám Nokian WR2 ve stejném rozměru jako letní P Zera Nera. Zimáky jsou opět ti??í, zkou?ky na sněhu, břečce i mokru a suchu byly v pohodě. De facto při 90% jízdních situací se chovají jako letňáky, neznatelný rozdíl (mokro, sucho).
Naposledy upravil(a) Honzus dne ned led 17, 2010 21:38, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

Continental

Příspěvek od Mellow »

Honza° píše:Nedám dopustit na Continental ts 810 hlavně díky tomu, ?e to s nima člověk mů?e pěkně rozparádit na dálnici..neprotestují, jsou jisté a tiché. Ujetý sníh, břečka parádní. Na ledu za extrémních podmínek trochu ztrácí trakci ale mo?ná je to taky tim ?e nemám v noze asr..
Zrovna teďka nedávno večer 29.12. jsem u Lipenský přehrady hrabal na čtyřku při 40km/h (motor bez úprav :D ) ale to bylo vá?ně 100% zrcadlo..
potvrzuji; spokojenost :wink:
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Honzus píše:Momentálně na Abarthu mám Nokian WR2 ve stejném rozměru jako letní P Zera Nera. Zimáky jsou opět ti??í, zkou?ky na sněhu, břečce i mokru a suchu byly v pohodě. De facto při 90% jízdních situací se chovají jako letňáky, neznatelný rozdíl (mokro, sucho).
S tím se nedá, ne? souhlasit. Mám sice jen WR, ale jsou výborné. Teprve kdy? auto sedělo na bři?e na sněho, začali hrabat..
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět