Geometrie a odklon kol

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Geometrie a odklon kol

Příspěvek od Snoopy »

Ahoj minuly tyden jsem objevil ze se mi LP kolo sjizdi vyrazne vic z venku ostatni jsou na tom dobre...Tak jsem hned volal na geometrii objednali me az na dalsi tyden=(.Osobne si myslim ze to bude odklon kola V minulosti to byl mirne bouchly ale na druhou stranu tak si myslim ze se panove se na nejakou geometrii vyprdli jak je v nasich koncinach dobrym zvykem hlavne ze je auto prodany...Tak se chci zeptat jestli uz nekdo s timto ma nejaky zkusenosti jestli to jde rovnat nejak v pohode a jak se to vubec dela nemam nejak predstavu nerad bych abych mel pulku auta ven a platil nejaky zavratny sumy.Tak kdyby se s tim uz nekdo setkal tak napiste jak to slo..Dik za rady.
Naposledy upravil(a) Snoopy dne úte zář 28, 2010 13:35, celkem upraveno 1 x.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Odklon kola

Příspěvek od Jarouš »

Snoopy píše:Ahoj minuly tyden jsem objevil ze se mi PP kolo sjizdi vyrazne vic z venku ostatni jsou na tom dobre...Tak jsem hned volal na geometrii objednali me az na dalsi tyden=(.Osobne si myslim ze to bude odklo kola V minulosti to byl mirne bouchly do tohoto mista tak si myslim ze se panove na to nejak vyprdli jak je v nasich koncinach dobrym zvykem hlavne ze je auto prodany...Tak se chci zeptat jestli uz nekdo s timto ma nejaky zkusenosti jestli to jde rovnat nejak v pohode a jak se to vubec dela nemam nejak predstavu nerad bych abych mel pulku auta ven a platil nejaky zavratny sumy.Tak kdyby se s tim uz nekdo setkal tak napiste jak to slo..Dik za rady.
Odklon kola se u GP seřizovat nedá, v podstatě je geometrie kola dána napevno konstrukcí zavě?ení. Jediné co seřizovat lze, je sbíhavost předních kol. (tak jako u vět?iny aut).

Pokus se sjí?dí nepravidelně pouze jedno kolo a je to ?patným odklonem (např. po ráně), tak se mění spodní rameno, v horřím případě se rovná nebo mění i pomocný rám přední nápravy, ve kterém je zavě?ení (rameno) uchyceno.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Příspěvek od Snoopy »

Sjizdi se mi jen to LP kolo jiny jsou fakt dobry navic to bylo bouchly na pravy kolo...kde to asi odnesla asi i tyc rizeni...Ale to levy dopadlo dobre...Tak co navrhujes udelat geometrii a pak se uvidi ale kdyby byla v pytli geometrie tak by spis byli v pytli asi obe kola ne ? Vbec nevim co s tim teda delat =( chjo :cry:
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Příspěvek od Snoopy »

Tak nakonec to bude mozna vsechno jinak tak uvidime teda aspon doufam protoze si me celkem vystrasil...No v sobotu jedu na geometrii tak uvidime jak dopadnu a pak dam vedet ...Ale zatim dik za zkazenej vikend tady to je samej nositel super zprav =)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Snoopy píše:Tak nakonec to bude mozna vsechno jinak tak uvidime teda aspon doufam protoze si me celkem vystrasil...No v sobotu jedu na geometrii tak uvidime jak dopadnu a pak dam vedet ...Ale zatim dik za zkazenej vikend tady to je samej nositel super zprav =)
Jakej víkend??? dneska je úterý, zítra, tu?ím středa :lol:

PS: pokud má? strach z odpovědí, tak se rad?i neptej :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... lep?í vědět hned co je v (_._) ... tak a? dobře dopadne? :wink:
Obrázek
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Četl jsem článek o Fiatu Stilo, ?e kdy? se dělá geometrie je třeba seřídit taky posilovač přes počítač....je to nutné i u na?ich aut?Byl jsem na "geomce " a zdá se mi ?e mám pořád volant nakřívo... :?
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

milhaus píše:Četl jsem článek o Fiatu Stilo, ?e kdy? se dělá geometrie je třeba seřídit taky posilovač přes počítač....je to nutné i u na?ich aut?Byl jsem na "geomce " a zdá se mi ?e mám pořád volant nakřívo... :?
nevím jak je to ře?ené u Stila, ale u GP je to při správném seřízení geometrie blbost. Prostě odchylka od předepsané hodnoty se musí rozdělit napůl a ka?dou polovinu seřídit na jedné straně. Pak zůstane volant správně. Pokud má? příčku volantu nakřivo, tak se na to vysrali a odchylku se?tělovali celou na jednom kole.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Jo tak to se mi zdá ?e to "?teloval" jen na jednom kole s tím ?e to druhé je dobré...Volant sice nastavil do roviny ale jak jsem vyjel tak to bylo to samé...... :?
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

Zdrar chalani kolko stojí orientačne geometria?

dakujem
GP white 1,2 Racing 5d :)
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

stofo píše:Zdrar chalani kolko stojí orientačne geometria?

dakujem
Tisíc korun
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

stofo píše:Zdrar chalani kolko stojí orientačne geometria?

dakujem
v ČR se dá sehnat i za 500,- ... třeba se koukni na nějaká slevomaty, tam občas mají servisy i nějaké ty akce za levnějc :)
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Příspěvek od FRIMICO »

Tehle tejden byl kámo? v Rumburku s Fábkou a prej platil 300kč.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
kumi
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 14, 2012 14:39
Bydliště: BA okolie

Re:

Příspěvek od kumi »

stofo píše:Zdrar chalani kolko stojí orientačne geometria?

dakujem
20 - 25 €
Grande Punto 1,2 Dynamic 3D, 2006
Psychedelic azuro aka Obláčik ;)
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Geometrie a odklon kol

Příspěvek od Viktor »

Zdarec ..problém geometrie..Tak můj mechanik mě dělal geometrii už dvakrát a stále to táhne mírně do prava....Ted si vymyslel že to je sjetým pneu.. :lol: no chvylku to jelo rovně ale zase mě to ujíždí směr příkopa... Fakt už nevím co stím ..přední náprava je vpořádku.. Kola vyvážené .. :clap Fiat není komunista no... :mrgreen: Co stíííííííííííííííííímmmmmmmmmm už mě to se....reeeeee
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Odpovědět