Brzdová kapalina

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

zemehranol
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 18, 2009 21:04
Bydliště: matička stově?atá

Brzdová kapalina

Příspěvek od zemehranol »

Dneska jsem zjistil, ?e mám hladinu brzdové kapaliny v nádr?ce zhruba jeden centimetr pod značkou min. GP má najeto cca 14tis. km, stáří rok a čtvrt, v dubnu jsem byl na servisní prohlídce. Ke sní?ení objemu muselo dojít během cca 14 dní, co jsem s autem na dovolené jezdil více ne? normálně (za 14 ujeto cca 2 tis. km).

Omlouvám se za laický dotaz, ale bude stačit normálně dolít kapalinu, nebo s tím musím do servisu? Údr?bě auta rozumím jenom tak, ?e vím kam se leje benzin a náplň do ostřikovačů :-(
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Úbytek brzdové kapaliny

Příspěvek od mosto »

zemehranol píše:Dneska jsem zjistil, ?e mám hladinu brzdové kapaliny v nádr?ce zhruba jeden centimetr pod značkou min. GP má najeto cca 14tis. km, stáří rok a čtvrt, v dubnu jsem byl na servisní prohlídce. Ke sní?ení objemu muselo dojít během cca 14 dní, co jsem s autem na dovolené jezdil více ne? normálně (za 14 ujeto cca 2 tis. km).

Omlouvám se za laický dotaz, ale bude stačit normálně dolít kapalinu, nebo s tím musím do servisu? Údr?bě auta rozumím jenom tak, ?e vím kam se leje benzin a náplň do ostřikovačů :-(
ja by som dolial kvapalinu a pojazdil by som a zase kontrola stavu...keby zase hladina klesla,potom by som hladal odkial ti to uniká...alebo za?iel do servisu,ak je auto v záruke...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Úbytek brzdové kapaliny

Příspěvek od Jarouš »

zemehranol píše:Dneska jsem zjistil, ?e mám hladinu brzdové kapaliny v nádr?ce zhruba jeden centimetr pod značkou min. GP má najeto cca 14tis. km, stáří rok a čtvrt, v dubnu jsem byl na servisní prohlídce. Ke sní?ení objemu muselo dojít během cca 14 dní, co jsem s autem na dovolené jezdil více ne? normálně (za 14 ujeto cca 2 tis. km).

Omlouvám se za laický dotaz, ale bude stačit normálně dolít kapalinu, nebo s tím musím do servisu? Údr?bě auta rozumím jenom tak, ?e vím kam se leje benzin a náplň do ostřikovačů :-(
Být tebou, jel bych na servis. Pokud opravdu hladina tak spadla během 14 dní, někde to teče. Nádobka je společná pro hydrulický okruh spojky a brzd. Jako nejpravděpodobněj?í bych viděl netěsnost právě v okruhu spojky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

hlavne ked chces doliat tu kvapalinu tak nam neslahni tu najlacnejsiu pretoze ta neni urcena do ABS
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
zemehranol
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 18, 2009 21:04
Bydliště: matička stově?atá

Příspěvek od zemehranol »

Dolil jstem to originální Tutelou a uvidím, jestli zase ubyde nebo ne. Díky za rady.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Bez zjevné příčiny (úniku) nemů?e brzdovka "zmiznout" :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

mne tiekol brzdovy valcek na zadnom kolese... bolo tam poskodene jedno "tesnenie" ...kupil som opravnu sadu za 4? vymenil a od vtedy je to OK
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Dobrý den v?em,
mám dva dotazy týkající se výměny brzdové kapaliny.
V návodu k obsluze stojí, ?e v brzdové soustavě je 0,5 kg (ne litru, ale kg) brzdové kapaliny, stačí mi k výměně kapaliny 0,5 l kapaliny, nebo raději 1 l ?
Mohu při výměně pou?ít místo originální Tutely Top 4 kapalinu Syntol HD 265 Plus? Je také ?lutá, splňující specifikaci DOT4.
Předem díky za odpovědi.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

0.5l te stacit nebude, je to tak na naplneni nadrzky a potrebujes jeste s rezervou odpustit z kazdeho kola, takze ten litr. Ja tam mam noname kapalinu starline.
GP 1.4 Tjet
vlaTTko
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 22, 2008 22:34

Příspěvek od vlaTTko »

Mozes dat hoci aku ak splna normu DOT4

Menil som minuly tyzden a stacilo 0.5 l
__________________________
GP 1.2 Dynamic, 5d, Crossover
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

vlaTTko píše:Mozes dat hoci aku ak splna normu DOT4

Menil som minuly tyzden a stacilo 0.5 l
Tak mmě jednou měnili brzdovou kapalinu v Pandě v autorizovaném servisu Fiat v Třeboni (u? s Fiaty skončili) a naúčtovali si dva litry brzdové kapaliny. Tak to mne asi okradli :o
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Dobrý den v?em,
mám dotazy ohledně výměny brzdové kapaliny. Lze při výměně kapalinu úplně vy?lapat a pak teprve dolít novou a odvzdu?nit kola + spojku? Jedná se mi hlavně o to, zda se nějak nemů?e zavzdu?nit ABS čerpadlo, u vozidla pouze s ABS (bez ASR, ESP atd.) by tento klasický postup výměny snad neměl vadit, je to tak? Předem díky za odpovědi.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

pokial to nezavzdusnis tak pohoda osobne vytiahnem nadrzku dam novu kvapalinu a prepumpujem system. nevypustam len to normalne prepumpujem nic nezavzdusnis nic nepokazis
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Jedná se mi právě o to, zda lze kapalinu vy?lapat a? do dna, a? si to z nádobky nasaje vzduch, pak bych dolil novou kapalinu a klasicky odvzdu?nil v?echny kola + spojku.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Do dna to nevyslapes pretoze su tam prepazky keby nahodou bola neaka porucha aby si dobrzdil.
A ani to nevyslap lebo tam mas rozdelovac ucinku a ten ti bude zabranovat to odvzdusnit. Len vytiahni nadobku cez hadicku a striekacku a nalej new a potom to pretlac trocha cez odvzdusnovak
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět