Podvozek

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Podvozek

Příspěvek od Ondraaaaa »

Cau lidi jelikoz jsem tu nikde nena?el nic o stavitelnem podvozku zalo?il jsem toto tema. Mate nekdo zku?enosti? hrozne by se mi libilo mit auto v lete uplne dole a v zime Ho zvednout. Na internetu jsem koukal ze se pohybuji od 12000 do 40 000. Jaky je v nich rozdil jak dlouho myslite ze vydrzi?
GP racing. RSW ,,16,,
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

zalezi na firme a hlavne jsou stavitelny jen bud vejskove nebo stavitelny vejskove a i tuhost tam je rozdil rekneme tech deset klacku a jinak vydrzi dlouho cca 150tis...bezproblemu... jelikoz sou rozebiratelny tak se da vymenit vsechno natom, O krouzky,ventilky i olej takze pokud ho neskurvis mechanicky tak se vzdy da stim neco delat....
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

a ty obyc bez nastaveni tuhosti jsou jak tvrdy?
GP racing. RSW ,,16,,
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

na?el jsem si třeba weitec za 17 000, nebo v maxx 12 000, HR 25 000 a ubec nevim proč jsou tam takový cenový rozdíli jsou to stejné podvozky bez ?telování tuhosti.
GP racing. RSW ,,16,,
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

No to je jednoduche V maxx a Veitec jsou levnejsi znacky. Vydrzi min kilometru. Je to jako s pruzinama V-maxx i Veitec za nejakou dobu olezou a zacnou rezivet.
H&R a KW by meli vydrzet dele, podvozek nemam ale pruziny mam dost dlouho a neni na nich moc velka znamka pouziti a to maji 45000km.

Urcite bude i rozdil ve zpracovani a materialu ktery byl pouzity na vnitrni dily.

jako je to o tom kolik mas penez a na co to pouzijes. Jestli bude s jezdit jenom po cestach nebo se semtam podivas i na okrsky a polnacky.

Podle me ti i veitec vydrzi, V-maxx nema treba v britanii dobre hodnoceni. Ale ja osobne kdyz uz jit do podvozku tak jit do takoveho aby se dala stelovat tuhost i svetla vyska.

Ale ja bych si to na GP nekoupil protoze to nevyuzijes, podle me koupit si pruziny na leto treba 35mm dolu a na zimu si nechat normalni.
Jde o to, ze stelovat se to musi stejne na zvedaku a zabere to skoro stejne casu jako vymena pruzin. Ale za 1/3 penez

Snad sem pomohl
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Kriss píše:No to je jednoduche V maxx a Veitec jsou levnejsi znacky. Vydrzi min kilometru. Je to jako s pruzinama V-maxx i Veitec za nejakou dobu olezou a zacnou rezivet.
H&R a KW by meli vydrzet dele, podvozek nemam ale pruziny mam dost dlouho a neni na nich moc velka znamka pouziti a to maji 45000km.

Urcite bude i rozdil ve zpracovani a materialu ktery byl pouzity na vnitrni dily.

jako je to o tom kolik mas penez a na co to pouzijes. Jestli bude s jezdit jenom po cestach nebo se semtam podivas i na okrsky a polnacky.

Podle me ti i veitec vydrzi, V-maxx nema treba v britanii dobre hodnoceni. Ale ja osobne kdyz uz jit do podvozku tak jit do takoveho aby se dala stelovat tuhost i svetla vyska.

Ale ja bych si to na GP nekoupil protoze to nevyuzijes, podle me koupit si pruziny na leto treba 35mm dolu a na zimu si nechat normalni.
Jde o to, ze stelovat se to musi stejne na zvedaku a zabere to skoro stejne casu jako vymena pruzin. Ale za 1/3 penez

Snad sem pomohl
krasne receno... tjn vymena pruzin trva max hodku (rucni prace bez pomoci vzduchovyho nacini )... pri stelovani kitu je to horsi pac musis sladit vsechny kola vcelek nejni to moc jednoduchy a obcas je na nejakejch autech videt jak kulhaj :lol:

podvozek klasickej bez stelovani tuhosti je rekneme o 50% tvrdsi nez klasika takze hodne velkej rozdil... cejtis tam fakt kazdej kaminek a pokud jezdis po horsich cestach je to utrpeni pro auto a i pro ridice ... : )
pruziny nejsou tak tuhy ale je to znat pri prujezdech zatacek ale pri hupech a skocich ve vetsich rychlostech je to furt houpacka-s kompletnim podvozkem je to motokara-jelikoz to ma tuhy tlumice min to propruzi a kola ti to nepusti dolu - coz se ti obcas zda ze letis :
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Stavitelnej podvozek je upřímě řečeno na nic. Nastaví? to jednou a u? s tím nikdy hejbat nebude?. Ten závit je tak jemnej ?e to bude? točit tejden. A tuhost taky nastavovat nebude?. Pochybuju ?e kdy? přijede? k rozbitý silnici tak zastaví? a bude? si ?telovat tuhost. Je lep?í si koupit něco co je odzkou?ený, vyhovuje ti to a nehejbat s tim.

Pokud má? opravdu tak sportovního ducha kup si tohle

http://www.hpsporting.cz/

vyjde tě to levněji a kvalita je taky někde jinde, a bude? t mít přesně namíru
________________________
Fiat Grande Punto 1.2 racing
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

vsem moc diky ale zeptam se zda to nekdy nekdo mel na aute?
GP racing. RSW ,,16,,
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ja mel krom stelovatelny tuhosti vsechno spoustu pruzin i podvozku...kamarad na ibize ma i tuhost ale jelikoz nato uz dlouho nesahal pac to naladis a uz stim nehne pac je to zarezli : ) jak tady rikaj kolegove....jinak ten zavit je opravdu jemnej a dlouhej jak tejden po case narezne a stejne stim skoro nejde hejbat takze tuhost bych vynechal a koupil jen stavitelnej- tam je tuhost urcite 50% narust oproti klasice budes spokojen-bude to motokara a jinak mel sem HPkomplet na felde na druhy jen pruziny-waitec na golfech sem mel supersport myslim ,na bmw uz nevim co bylo ani na grandeti lowtec a vim ze spoustu lidi rika a kupouje KWčka sou drahy ale prej dost dobry...

jen s pruzinama to je tvrdsi ale rikam furt kdys to auto nalozis nebo jedes rychle a nekde sou hupy furt se to auto rozhoupe,a sedne si dolu-proto sem furt drel v zadu :lol:
pokud mas komplet kit i s tlumicema auto se ti vubec nehne sedi na zemi jak pribity...jeli sme do chorvat nalozeny jak hofado a auto s komplet podvozkem se ani nehlo malo propruzuje a nevadi mu ani plnej kufr :lol: minimalni snizeni pri zatizeni

vic ti ktomu uz nereknu pokud mas prachy zbytecny kup podvozek ,nasteluj ho a vyse... se nato kdys vzime budes pluzit snih coz budes tak pokud te to bude furt bavim prehazovat tak to prehazuj ale pocitej ze ten sportovni podvozek v zime dost bude trpet,po par zimach se zacne loupat...
jeste se dela ze se na nej natahne gumova hadicka krom kraju na ulozeni a do ni se da silikon aby to chranil ...ale to de dobre jen u pruzin pac ty maj stejny proporce jak origo u stavitelnyho je prumer o hodne mensi a zavit pruziny je nasobe dost namacklej ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Stavěl jsem Fiestu na slalom tak?e jsem ji měl na unibalech od HPsporting.
________________________
Fiat Grande Punto 1.2 racing
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

ok, díky moc, ted ho pujdu obednat a snad budu spokojenej jestli ne tak si řeknu ?e jsem čur..a měl jsem vás poslechnout :D ...a? bude hotové dám vědět.
GP racing. RSW ,,16,,
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Přesně takhle to má být :-D a? si kdo chce remcá co chce já si to udělám po svým :lol:
________________________
Fiat Grande Punto 1.2 racing
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Ondraaaaa píše:ok, díky moc, ted ho pujdu obednat a snad budu spokojenej jestli ne tak si řeknu ?e jsem čur..a měl jsem vás poslechnout :D ...a? bude hotové dám vědět.
který si teda nakonec objednal?
GP 1,4 16V SPORT
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

Macek píše:
Ondraaaaa píše:ok, díky moc, ted ho pujdu obednat a snad budu spokojenej jestli ne tak si řeknu ?e jsem čur..a měl jsem vás poslechnout :D ...a? bude hotové dám vědět.
který si teda nakonec objednal?
ty weitec, znamej od ty firmy ma podvozek ( pru?iny a tlumiče) ma to 2 roky a vse prej v pohode, tak budu doufat ze stavitelnej tez..
GP racing. RSW ,,16,,
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

kluci nevim kam to hodit ale zkusim to tady, dela se geometrie i na zadni naprave (treba po vymene pruzin)?
GP 1,4 16V SPORT
Odpovědět