Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

no nieje to picovina lebo keby si s tym isiel dlhsie alebo pri vyzsich otackach tak by ti ho rozjebalo. taktiez keby si isiel na nom dlho tak tiez sa znici.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Tak jsem dneska vezl auto do léčebny, stalo se mi, že nechtělo naskočit. Po otočení klíčkem bylo úplné ticho, kontrolky, co svítí před nastartováním zůstaly svítit a nic se nedělo. Tak jsem si četl tady na fóru čím by to mohlo být a dneska, když jsem ho vezl do servisu, tak se projevila další hromada závad, co jsem tady pročítal :D Auto cukalo, ručička ukazatele rychlosti si cestovala, jak se jí zalíbilo, občas mi problikla kontrolka volantu a rozsvítila se mi kontrolka motoru. Pak dám vědět, na co přišli. Snad to bude ukostření.
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Zdravím, mám problém se startováním. Přišly mrazy a v pondělí jsem nenastartoval, koupil jsem novou baterku (byla tam bazarová v kdoví jaké kondici, po dvou dnech stání jsem nenastartoval). Vyměnil jsem ji, zkusil nastartovat a v pohodě. Druhý den ráno jsem ale zase nenastartoval, startér točil ale motor nenaskočil, tak jsem ji dal přes noc nabít, ráno vyndal že sklepa, namontoval a nic, startér točil, párkrát se i stalo, že zhasla kontrolka motoru, začla stoupat ručička otáčkoměru, ale motor nechytl. Nevíte, kde by mohl být problém? Baterka by měla být v pohodě, vzal jsem o malinko silnější, než byla ta předchozí a byla ráno plně nabitá. Za případné odpovědi předem díky.
Fiat Grande Punto 1.4 8v
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jeník1 »

Velký přechodový odpor na ukostření...snad. Jeden silný vodič vede přímo a startér, druhý pól je kostra. Rozebrat spoj, vyčistit drátěným kartáčem a pak namazat měděnou vazelínou. Takto to mám ošetřený již 7 let, včetně pochopitelně vývodů z baterie. Při startovacím proudu několik set ampér stačí přechodový odpor 0,5 ohmu a nenastartuješ.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Díky moc za odpověď. Byl jsem se hned podívat, ale není tam úplně nejlepší přístup, tak to zkusím udělat až v neděli, kdy už má být relativně tepleji. Možná to bude debilní dotaz, ale je přechodový odpor závislý na okolní teplotě? Že by při vyšší teplotě nebyl tak velký a naskočilo to, nebo kdyby to byl tento problém, tak to nechytne ani třeba při 0°C?
Fiat Grande Punto 1.4 8v
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jeník1 »

Jestli ta porucha je tím, tak teplota okolí na špinavý kontakt nemá žádný vliv. Ale jen tak mimochodem. Odpor vodiče při nízkých teplotách se snižuje a naopak. To ovšem v tomto případě nehraje žádnou roli.
Naposledy upravil(a) jeník1 dne stř úno 28, 2018 18:05, celkem upraveno 1 x.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Jasně, na to, jak je zaprasený kontakt to mít nebude, jen jsem myslel, že by se mohla teplotou měnit velikost odporu. Snad to bude tím, nebo to bude jen nějaká maličkost a nic velkého. Ještě jednou díky!
Fiat Grande Punto 1.4 8v
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jeník1 »

Teď jsem si ten tvůj přízpěvek přečetl pozorně. Ovšem jestli startér normálně rychle točí s motorem, tak to přechodovým odporem rozhodně nebude.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Jo, startér točí normálně, jak jsem psal, párkrát to už i vypadalo, že to naskočí, ale nic. Kdybych tam ráno nedával nabitou baterku, tak bych si myslel, že jen není úplně nabitá. Napadl mě rozdělovač nebo cívky, ale když to po výměně naskočilo, tak to asi taky nebude ono. Pořád doufám, že to je jen těma teplotama okolo -15°C a je tam něco "ztuhlého", zkusím to v tu neděli nakopnout, to už se má razantně oteplit.
Fiat Grande Punto 1.4 8v
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jeník1 »

Tohle mi loni v zimě dělalo taky, že při velkých mrazech nešlo nastartovat. Možná to dělá MAP senzor. Ten je vlevo přišroubován na sání motoru. Už se to tady mnohokrát řešilo. Do řídící jednotky posílá udaj o teplotě nasávaného vzduchu a když je vadný, posílá do řídící jednotky údaj o teplotě okolí +80, ale ve skutečnosti je -18. Ovšem já měl tento MAP senzor pouze uvolněný. Drží v sání takovým divným šroubem na 4 imbus. Ten byl povolený a celý MAP senzor se hýbal. Po utažení už vše startuje OK. Bylo to asi tím, že unikal tlak ze sacího potrubí.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Dneska jsem to zkoušel a už to startuje v pohodě, snad tam jen něco zamrzlo a už to bude v pohodě. Nicméně občasný problém, kdy se mi při startování ozve kovový zvuk, jako kdyby pastorek nezaskočil do věnce přetrvává, doufal jsem, že to bylo špatnou baterií, jak to někdo psal hodně dávno v tomhle vlákně, ale bohužel to můj případ nebyl.
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od SpiritWolker »

Ted jsme u kamoše v servisu davali doporiadku Punto Grande 1,3 M.jet ktore už bolo v piatich serrvisoch a aj v autorizaku
štarter točil ale motor odmietal naskočit, v každom servise povedali že su zle vstreky.
Ja ked som prisiel k autu som hned povedal že je zla kostra nech to mechanik pozrie.
To už medzi tym stihli vymenit zapečene vstreky za druhe otestovane a stale to bolo rovnake.
Takže mechanik sa pustil do rozoberania všetkxch kostier a ich kontrol.
A čuduj sa svete mal som pravdu .) jedna kostra vysela na par tenkych drotikov.
Preto auto ešte žilo ale nepodarilo sa nikdy naštartovať .)
Auto je prekostrene a už štartuje ako zamlada .)
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Né že bych tomu rozuměl, ale kostra podle mě vliv na to, že mi semtam nevyjede pastorek, mít nebude ne?
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od SpiritWolker »

Ved som nič nepísal ohľadne tvojho štartéra .) reagoval som na ostatne predošle problémy s naštartovaním auta.
Písal som všeobecne pre všetkých akú som mal práve skúsenosť s problémom naštartovať auto.
A ako pochodil zákazník po ostatných servisoch.
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
metamor
kolemjdoucí
Příspěvky: 26
Registrován: čtv dub 20, 2017 16:56

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od metamor »

nebudem zakladt novu temu... Nestretol sa niekto s tym ze na GP 1.4 16v pri startovani nieco na krato 1 max 2 sekundy ako keby zaskripoce a potom je ticho. Inak auto startuje normalne.
Odpovědět