Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

SpiritWolker píše: úte bře 06, 2018 22:28 Ved som nič nepísal ohľadne tvojho štartéra .) reagoval som na ostatne predošle problémy s naštartovaním auta.
Písal som všeobecne pre všetkých akú som mal práve skúsenosť s problémom naštartovať auto.
A ako pochodil zákazník po ostatných servisoch.
Jo takhle, já myslel, že to je reakce k tomu pastorku :)
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Lach-T193
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 16, 2018 21:12

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Lach-T193 »

Chlapi zdravim Vas. Koupil jsem si puntika 1,9 JTD Multijet 88kw a bohuzel auto nestartuje jak ma.prodejce tvrdil ze to dela od vycisteni motoru (dnes uz vim ze kecal). Ve Fiatu v Havirove napsala diagnostika ze je spatne cidlo otacek klikove hridele-vymeneno/nestartuje, potom doporucena vymena zhavicek-vymeneno/nestartuje. Problem je takovy ze na nazhaveni a otoceni auto za studena nechytne, za tepla obcas ano. Kdyz ovsem nazhavim treba 5-6x chytne prakticky na brnk ( pri zhaveni vzdy problikne kontrolka zhaveni a pak az zhasne). Dalsi vec kterou auto dela (nevim jestli je tam spojitost), na jakykoliv rychlostni stupen presne ve 2000 otacek pri “lechtani plynu” zacuka a cca 2100 otacek jiz je vse ok. Kdyz ovsem pridavam plyn razantneji, po skubnuti ani pamatky. Nevim zda tam nemuze byt spojitost ze auto bylo bourano na pp cast (nic brutal). Diagnostika nyni pise ze auto je naprosto bez chyb presto nestartuje. Dokaze mi nekdo poradit co to muze byt? Spousta lidi mi rika spoustu nazoru pres vstriky v haji, pres starter az po podavaci cerpadlo paliva a pad nafty. Resil uz nekdo z vas stejnou zavadu? Dekuji moc moc moc za reakce.
Fiat Grande Punto 1,9 JTD Multijet 88 kW
Škoda Superb III 2,0 TDi 110 kW - služební
Ex Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 110 kW
Ex spousta služebních Škodovek

TDI - Ten Dým Ingnoruj
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od SpiritWolker »

Podla mna si prečisti spoje na ukostrovacich kabloch v motorovom priestore. to rado blbne.
rozsvietuje sa ti aj immo na palubke? auto s kladkou
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

Ahoj, mám gp 1,4 8v. Jednou za čas mi startér točil jakoby přes zuby, nebyl čas to řešit hned, tak jsem to odkládal na celozávodku, ale do té doby už nevydržel a přestal fungovat. Startér se vyměnil za nový, vyčistili se zuby na setrvačníku a myslel jsem, že mám klid, ale dnes, cca 2 týdny po výměně mi to udělalo znova... Nesetkal se někdo z vás s tímto problémem také? Mě už napadá jenom vyměnit setrvání, ale kdyby byl ve špatném stavu věřím, že by ho známý vyměnil rovnou. Máte někdo nějaké nápady, co by to mohlo být?
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

ked sa znicia zuby na startery samozrejme sa znicia zuby aj na startery takze sa musi menit aj prstenec na zotrvacniku alebo cely zotrvacnik. ked si to nemenil tak mozes to vymenit obidve este raz poriadne....
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Duffy
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: čtv zář 28, 2017 12:54

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Duffy »

On teda startér nedosloužil kvůli zničenému pastorku, ale určitě zuby poničené byly, to bez debat.. takže to vypadá jen na ty vymleté zuby setrvačníku, i když to přes zuby točí jen občas?
Fiat Grande Punto 1.4 8v
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

proste ked sa znicia zuby na startery zakonite musia byt znicene aj na zotrvacniku vymena iba jedneho nic nepomoze. to je take ste ako kef na motorke mas vytahanu retaz a vymenis iba retiazku ale ozubene kolesa nechas tak.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Kubatt
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte srp 11, 2015 11:30

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kubatt »

Také mě postihl problém se startováním. Koncem léta, když už nebylo takové teplo postupně auto hůř a hůř startovalo. Nyní naskočí třeba na 5 - 6 pokus. Potom běží úplně krásně. Měl jsem to teď v servisu na větší opravu - rozvody, olej, filtry, svíčky a na nic nepřišli. Diagnostika je čistá, map sensor byl prohlédnutý, ale bez jakéhokoliv pokroku. Servisák tvrdí že to může být palivo - žena naposled tankovala u Unicornu. Nicméně problémy byly už dříve. Dostal jsem přípravek na pročištění palivové soustavy a pak mám znovu dojet. Nenapadá někoho ještě něco? Motor 1.2 benzín, rok 2009.
Díky za odpovědi
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od pEvo »

Keď boli problémy aj pred tankovaním "zlého" paliva, tak to v palive imho nebude.
Čo batéria, je nová či pôvodná? Ja som na ročníku 2009 menil minulý rok...
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Uživatelský avatar
Kubatt
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte srp 11, 2015 11:30

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kubatt »

Baterka je nová asi 2 roky. Zkoušel jsem ji i dobít a bez jakékoliv změny. Já se přikláním k tomu špatnému map senzoru.
Ještě takový poznatek, docela se zvedla spotřeba. Běžně jezdíme tak za 6-7 a teď je tam 9
Uživatelský avatar
Kubatt
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte srp 11, 2015 11:30

Re: Startér a startování (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kubatt »

Map senzor vyměněn a bez jediné změny. Při startu v garáži cca 15°, 1 start točí na prázdno, 2 start točí na prázdno, 3 start začne chytat nepravidelně a zdechne, 4 start začne chytat nepravidelně a po 1vteřině už běží jak má na 1200 a postupně snižuje. Čím větší zima, tím se to prodlužuje až na cca 7x nebo 8x.
Toto platí pro studený motor, po 5 min jízdy a zahřátí už startuje jak má.
Odpovědět