Kryt sání motoru

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ty vole tak keby som nevedel ze to je 3rocne auto tak typujem ze to je hadicka tak s favorita alebo 120tky
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
prepo
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 28, 2009 10:18

Příspěvek od prepo »

Dnes som sa pýtal na cenu - 18Eur v Pre?ove aj v Ko?iciach. :x
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Kdo zvás namontoval KIT sání na 1,2i??? Chtěl bych sly?et reakce a nějaké fotky by bylo dobré sem dát.
Děkuji
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Na 1,2 motor to nema smysl,se na to vy..r :shock:
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

ani tak nejde o výkon. Ale abych rekl pravdu tak to mam chipnuty a nejaky rozdil tam porad byl. A hlavne melo by to lepsi zvuk s KITem. A motorovej prostor bude vypadat lepe.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Hele jestli to chipnes a das sani tak si schopen se dostat na narst nejakych 10 koní max. No a zvuk to bude mít lep?í to je jasné. Jinak ne 1.2 se to delá stejne jako na 1.4 8v, tak?e kouni na jarousovo auto.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

co tu pisete o tej mensej hadicke (hrubej jak prst) ktora ide na 1,2ke zozadu niekde pod kryt sania (pozerane od vodicovej strany) aky ma vnutorny priemer ? cca
ja som si to vsimol az teraz, samozrejme to uz tak musi byt strasne dlho (asi od vyroby)
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

milos79 píše:co tu pisete o tej mensej hadicke (hrubej jak prst) ktora ide na 1,2ke zozadu niekde pod kryt sania (pozerane od vodicovej strany) aky ma vnutorny priemer ? cca
ja som si to vsimol az teraz, samozrejme to uz tak musi byt strasne dlho (asi od vyroby)
myslim,ze od 1,7 do 2cm..ja som ju musel menit po roku :( kupil som ju v autotechne,ale nie original,ale na metraz...cena asi 4? za 1m ale je podstatne hrubsia,nez ta original...znacka semperit :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od kuta33 »

Po dlouhé době jsem otevřel kapotu (při výměně oleje) a našel toto:

Obrázek

Dát na odvětrání motoru do sání, kde je podtlak hadičku s tak tenkou stěnou a bez výztuže beru od Taliánu jako sabotáž :|

Koupil jsem běžnou hadici průměr 16 mm, délka 30 cm s výpletem uvnitř včetně dvou šroubovacích spon a za čtvrt hodinky nebylo co řešit.
Sedí tam perfektně, na plynulý ohyb hadice je místa dost.
Celkové náklady 35,-Kč :wink:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od Mara87 »

kuta33 píše:Po dlouhé době jsem otevřel kapotu (při výměně oleje) a našel toto:

Obrázek

Dát na odvětrání motoru do sání, kde je podtlak hadičku s tak tenkou stěnou a bez výztuže beru od Taliánu jako sabotáž :|

Koupil jsem běžnou hadici průměr 16 mm, délka 30 cm s výpletem uvnitř včetně dvou šroubovacích spon a za čtvrt hodinky nebylo co řešit.
Sedí tam perfektně, na plynulý ohyb hadice je místa dost.
Celkové náklady 35,-Kč :wink:
To já jsem koupil na favorita podobně tvarovanou hadici. Problém je v tom že hadici když budeš takhlen znásilňovat tak ti za nějaký čas rychle rupne. Tak radši kup podobně tvarovanou.

Jinak ta moje vypadala po 3 letech úplně stejně. Ještě si skontroluj tu tenkou hadičku co jde zespoda od motora na hrdlo vzduchového sání. Tu jsem měl po 3 letech taky v háji.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od kuta33 »

Znásilňovat jsem ji nemusel :> , mám ji delší s větším plynulým obloukem. Tu tenkou mám samozřejmě taky zpuchřelou.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od Kolacok »

Ahojte

Skusal niekto demontovat sanie, ktorej je priamo na motore vzadu? na 1.3JTD.
Uz som to skusal cistit sprejom, ale ma to mnozstvo zahybov a dutin a ocistim maximalne 5-6cm na zaciatku a ostatne sacie kanaly su zanesene.
Po 270tis. km je tam nanos zhruba 3-4mm hruby a mam pocit, ze to obmedzuje tah motora. Aj sacie ventily asi budu spinave od karbonu.

Ma dakto predstavu, ako sa ten plastovy modul demontuje?
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

tu
viewtopic.php?f=17&t=502&start=210
to jeden daval dole ale na tjet. az myslis to co uz je priamo na hlave motora. a si myslim ze to bude dobra otrava to robit. dobre vycistit to ale ide s LOCTITE 7063 a kefou na flasky :-) som to davno robil na otcovom 1,9jtd punto 2. a zistil som ze tie hadice su popraskane a netlacilo to tam kam ma. ale za skrtiacku klapku som to necistil.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od Kolacok »

Mam velmi podobny pripravok Loctite 7023, cistic karburatorov :)
Ano, myslim ten deklik vedla hlavy motora. Nevidno na to dobre, ale ked som to cistil zo strany privodnej hadice, je tam velmi slusny nanos. Neviem, ci to pojde kefkou, lebo su tam zahyby.
Tu je moje video, ako to vyzera https://youtu.be/YdFO3S4knRo Je tam nejaka tycka, ktora neviem co robi a dostat sa dnu da len o cca 6cm, dalej v tej trubke je akasi priecka a kanaly idu smerom dole; zrejme kvoli zachovaniu priblizne rovnakej dlzky sacich kanalov.

Myslim, ze vycistenim toho sania by mi prestal motor zatrhavat, ked ma volnobezne otacky (a tesne nad, do cca 1200) a ide bez plynu; motor akoby sa zakaslaval. Ked trosku pridam, uz ide hladko.

Hadice skontrolujem detailnejsie tiez,ale zhora su vizualne v poriadku a vsetky suche.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Kryt sání motoru

Příspěvek od tkupilik »

To jsem byl ja, ale protoze nemam vubec zadnou predstavu jak to vypada na mjetu, tak jsem byl sticha :). Je to pridelane na osmi sroubech k hlave, na tjetu se muselo schodit vstrikovani a odpojit hadici privodu vzduchu od mezichladice.. jinak nic zakerneho, jen povolovani lepe ci hure pristupnych sroubu :) Dobre si predtim sehnat sadu tesneni, u fiata za to chteli ~350 penez.
GP 1.4 Tjet
Odpovědět