Kryt sání motoru

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Kryt sání motoru

Příspěvek od Davids »

Tak dneska jsem byl vyhrabat autko ze snehu a zkontrolovat co se deje s olejem atd atd...vse OK ale zdalo se mi, ze je ropak trosku vice hlasitejsi pricital jsem to tomu, ze je zima a dlouho stal...ale kdyz jsem se vratil z vyjizdky a motor byl 100% zahraty porad se ozyvalo stejne klepani, oprel jsem se teda o kryt sani motoru jak je vzduchovy filtr atd a k memu prekvapeni se hlasitost snizila cca 1/3 coz je dost. Ten kryt slo i dost pritlacit ale zase se vratil zpatky...da se nejak dotahnout, nebo s tim neco udelat? mam strach aby mi to tam treba nekde pozdeji nepodsavalo, diky za kazdy napad.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak?e kdy? chce? ten kryt vyndat tak musí? nejdřív vyndat 2 ?roubky na 10klíček co jsou u váhy vzduchu.
Potom ten kryt vytrhne? směrem nahoru, je jenom na 2 čepech a vzadu ho vyndá? z oka co je na sání motoru.
Ten hluk způsobuje vůle toho krytu v tom oku co je na sání motoru.
Ře?ení je ten čep co jde do toho oka namotat páskou a v?e poskládat nazpět.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

nejak nevim, kde jsou sroubky co to drzi u vahy vzduchu a to tam drzi jenom na tech dvou sroubech???cely ten plast velky se vzduchovym filtrem?

nebo myslis povolit 2 sroubky a odpojit tu hadici s vahou vzduchu? ono to je vlastne jedno az to budu delat tak to snad poznam :-) ale drzi to teda na dvou 10 sroubech jo?
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

2 ?estky ?roubky na 10klíček to nemu?e? přehlídnout a pak je tam je?tě takoví sací koleno z toho boxu dopředu a to dr?í 1 ?robkem na kří?ovej ?roubovák.
Potom u? to dr?í jenom nara?ený na 2čepech a zastrčený vzadu na tom sání.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:2 ?estky ?roubky na 10klíček to nemu?e? přehlídnout a pak je tam je?tě takoví sací koleno z toho boxu dopředu a to dr?í 1 ?robkem na kří?ovej ?roubovák.
Potom u? to dr?í jenom nara?ený na 2čepech a zastrčený vzadu na tom sání.
jo tak jsem to myslel ty srouby :-) diky moc za info no snad se mi povede to pak narazit zpatky :-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

No zpátky to jde dobře tí? to jde vyndat, taky se někdy stane ?e ti zustanou takoví gumičky na těch trnech co na nich dr?í ten dekl tak je musí? stahnout a nasadit do toho boxu sání a potom narazit zpět, kdy? tak to trochu mázni olejem nebo vazelinou aby to ?lo lehko zpět.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

takze se nemam bat za to poradne skubnout ju? :-) snad tam nic neurvu...
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

neurve?, nejdřiv rovně nahoru a potom k sobě volně vytáhnout z toho zedního oka
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

Tak ja som dnes zistil jeden problem.
Auto mám 2r a 5dní...(po záruke) a dnes som zistil ked som čistil filter vzduchu ?e hadička na odvetranie motora je fest dopraskaná (po 2rokoch!!!!!). Tak som volal do servisu a nova stojí cca 13?..to len tak pre zaujmavos?.
Odporučam si tuto hadičku prekontrolova?!!!
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

mikkes1 píše:Tak ja som dnes zistil jeden problem.
Auto mám 2r a 5dní...(po záruke) a dnes som zistil ked som čistil filter vzduchu ?e hadička na odvetranie motora je fest dopraskaná (po 2rokoch!!!!!). Tak som volal do servisu a nova stojí cca 13?..to len tak pre zaujmavos?.
Odporučam si tuto hadičku prekontrolova?!!!
Sice nevím, jak hadička vypadá, ale nena?la by se odpovídající levněj?í náhrada?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

Skú?al som tu hadičku zohna? v rôznych autodieloch a bohu?ial som nepochodil, vraj tieto hadičky je mo?ne zakupit len originál...
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Peter TT
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 19, 2010 17:47
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Peter TT »

bud najdi odpovedajucu nahradu,ale tak z 13 eur by som nezufal...a asi je popraskana len na povrchu by som to ani velmi nerisil :-)
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

o cenu sa nejedna a? tak...je popraskaná riadne, po celej dĺ?ke,,, ked ju budem meni? tak ak bude zaujem hodim sem foto... a ete uvidím či ich neukecam na zaruku prípadne zlavu...lebo evidentne nepraskla hned po záruke, len moja chyba ?e som to zistil neskoro.
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
mikkes1 píše:Tak ja som dnes zistil jeden problem.
Auto mám 2r a 5dní...(po záruke) a dnes som zistil ked som čistil filter vzduchu ?e hadička na odvetranie motora je fest dopraskaná (po 2rokoch!!!!!). Tak som volal do servisu a nova stojí cca 13?..to len tak pre zaujmavos?.
Odporučam si tuto hadičku prekontrolova?!!!
Sice nevím, jak hadička vypadá, ale nena?la by se odpovídající levněj?í náhrada?
..hadice k vyhřívání ovládání sytiče u ? Favorit (karburátor) - jsou tam 2, jedna je vhodně tvarovaná, stačí uříznout potřebnou část. Cena: 48,- kč ND ?koda.

U? jsem tady na tento problém upozorňoval kdysi, včetně fotek - asi to zaniklo někde v archivu.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

super... dakujem ti,,idem to skusi? nájs?...alebo ak to najde niekto skôr tak mi dajte link..dakujem
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Odpovědět