Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

Ked je pricna poloha doprava dolava tak tusim 3.
Jeden lanovod sa da stelovat sme to riesili v 2009. A tusim to bola ta 3jka. Ten ma na starosti paku doprava dolava.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Wolfgang4466
kolemjdoucí
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 17, 2013 16:51
Bydliště: Praha, CZ

Prevodovka

Příspěvek od Wolfgang4466 »

Dobry den panove a damy,

Takze mam takovej problem odesla mi prevodovka na 2006 GP 1.9 jtdm 96kw.

Tohle auto v CR je docela vzacne takze najit prevodovku je jak hledat jehlu v kupce sena.

Otazka je M32 type prevodovky ktery pouziva fiat je i na dalsi autech jako opel a alfa. Je tato prevodovka stejna, a jestli ji koupim budu muset blbnout s ostatnima soucastkama abych se tam ubec napasovala.

Sem pohej ucetni a moje znalosti v tomto sou minimalni, vymenim olej brzdy atd. nemuzu najit nic na googlu o nikom kdo bych vymenoval prevodovku.

Prosim o pomoc
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka

Příspěvek od jeník1 »

Tohle bych vůbec neřešil, dal to do autorizovaného servisu Fiat. Tam mají akci, že čím starší auto tím je oprava levnější. Takže od 5 let stáří vozu něco přes 300 korun na hodinu.
Nebo to děllá autoservis Bašar ve Vodňanech, ten má dokonce vrakoviště speciálně na Fiaty, kde seženeš všechno. Nemá svoje www stránky ale přes google na něj kontakt seženěš.
Naposledy upravil(a) jeník1 dne stř led 21, 2015 21:41, celkem upraveno 2 x.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
jufa
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 09, 2014 21:30
Bydliště: Náměšt nad Oslavou

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jufa »

Autorizáku bych se v případě výměny převodovky vyhnul. Mě odelša na mém 1.3 Multijet 6-ti kvaltová M20 (totálně rosypaný ložiska) . A Ve fiatu mi výměnu nacenili na 20.000,- (montáž dodané převodovky + cena nové spojky ) Nakonec mi to udělal známej za zlomek ceny i s novou spojkovou sadou (bez setrváku, byl OK).

Je pravda, že sehnat v ČR převodovku M20/M32 je docela problém. Jezdí tu těch aut relativně málo a díky tomu se ty převodovky špatně shání a když jsou, tak stojí balík. Zkusil bych Allegro, občas se tam nějaká objeví za celkem rozumný peníze. A nebo se dají sehnat za celkem slušnej peníz opravný sady. Já měl s tou svojí celkem kliku. Našel jsem jednu v SK za 200€. A po montáži funguje výborně. Jink samozřejmě M32 z Alfy a nebo Opelu bude do GP sedět. Jsou tam stejné.
Grande Punto 1,3 MultiJet Sport r.v.2008
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Kolik máš najeto že jsi měnil převodovku?
A jak se závada převodovky projevovala?
A nebylo by lepší tu převodovku opravit? aspon bych věděl co jsem si do ní dal.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
jufa
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 09, 2014 21:30
Bydliště: Náměšt nad Oslavou

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jufa »

Najeto to má 160.000 km. Kupoval jsem to auto loni v létě a mělo 148.000. (snad) Ta převodovka se v podstatě rozpadla. Skončilo to dírou v plášti převodovky. Rosypalo se ložisko na stálým převodu a když se to rozebralo, tak i ložiska na diferenciálu byly těsně před smrtí.... Takže oprava nebyla reálná.
Co se projevů týče, tak cca 1000 km před tím, než to kleklo v ní začalo v určitých jízdních režimech lehce klepat. A byla poměrně hlučná na vyšších kvaltech. Upřímě jsem nečekal, že se rozloží až tak...... a hlavně tak rychle.
Grande Punto 1,3 MultiJet Sport r.v.2008
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Dík za odpověď.
Co se týká tý opravný sady jak píšeš, tu dodává fiat? a co obsahuje a kolik za ní.
Ptám s z toho důvodu, že tuhle převodovku mám taky, tak kdyby mi začala pištět abych věděl co mě čeká.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jarouš »

Vím o pár případech, kdy 6q převodovky v naftách klekly na poruchu synchronu 3ky. Ale tom, že by se rozsypala celá almara jsem nikde ani nečetl. Jinak na Stilu byl jeden "rizikový" typ převodovek, kde se uvolnil a vyšrouboval jeden ze šroubů držící kolo stálého převodu na kleci diferáku a pak letěl ze skříně ven nebo rozmydlil vnitřek a kolečka.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
jufa
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 09, 2014 21:30
Bydliště: Náměšt nad Oslavou

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od jufa »

Co se týče opravné sady, nevím jestli ji Fiat má. Já koukal na E-bay.... je jich tam poměrně dost. Většinou obsahují komplet ložiska a gufera. Cena bývá většinou kolem 200 GBP.

Je pravdou, že známej co mi to opravoval říkal, že už dlouho takto oddělanou převodovku neviděl. Je otázkou, kdo s tím jak předemnou jezdil. Když jsem to auto kupoval, tak se nijak neprojevovala...... (dostala novej olej v rámci servisu hned po koupi) Ale to už je hold riziko, když se kupuje ojetina....
Grande Punto 1,3 MultiJet Sport r.v.2008
dubis.dj
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 15, 2011 20:09

Převodovka - Fiat grande punto 1,2 /2007

Příspěvek od dubis.dj »

Ahoj, stala se mi taková nemilá věc, zřejmě mi po 87 tis. /km odesla převodovka.....máte s tím už nekdo zkusenosti ? Za kolik v tom plavu, dá se to opravit nevo mám rovnou schánět jinou. díky Dubis
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka - Fiat grande punto 1,2 /2007

Příspěvek od Zdenda »

Tak to je nemilé Emile :( Když ani nenapíšeš jaký máš auto :shock: Jediná rada hledej nejbližší vrakáč :oops:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Převodovka - Fiat grande punto 1,2 /2007

Příspěvek od Jarouš »

Spíš by to chtělo specifikovat, co znamená, že převodovka je K.O... :?:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
miro1980
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 27, 2015 18:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od miro1980 »

Pozdravujem vás . No,tieto prevodovky sú nevyspytatelné a velmi záleží na štýle jazdy.Ale aj tak je to väčšinou spôsobené konštrukciou samotnej prevodovky.
www.prevodovka-opel-m32.webnode.sk
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

6ti stupňová převodovka místo 5ti stupňové

Příspěvek od Fido162 »

Čauky chci se zeptat zda má někdo zkušenosti s výměnou 5ti stupňové převodovky za 6ti stupňovou? Mám GP 1.4 8v
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

jufa píše:Autorizáku bych se v případě výměny převodovky vyhnul. Mě odelša na mém 1.3 Multijet 6-ti kvaltová M20 (totálně rosypaný ložiska) . A Ve fiatu mi výměnu nacenili na 20.000,- (montáž dodané převodovky + cena nové spojky ) Nakonec mi to udělal známej za zlomek ceny i s novou spojkovou sadou (bez setrváku, byl OK).

Je pravda, že sehnat v ČR převodovku M20/M32 je docela problém. Jezdí tu těch aut relativně málo a díky tomu se ty převodovky špatně shání a když jsou, tak stojí balík. Zkusil bych Allegro, občas se tam nějaká objeví za celkem rozumný peníze. A nebo se dají sehnat za celkem slušnej peníz opravný sady. Já měl s tou svojí celkem kliku. Našel jsem jednu v SK za 200€. A po montáži funguje výborně. Jink samozřejmě M32 z Alfy a nebo Opelu bude do GP sedět. Jsou tam stejné.

Nevíš jakým postupem ti vyndávali převodovku?
V eleaneru píšou jedině s celím motorem a to se mi nějak nezdá, že by se kuli spojce vyndával celej motor.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět