Chod motoru

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Jo měl jsem stejny problem, taky jsem musel onu hadičku vyměnít. Ale prodává se to jenom v sáčku s dal?íma vecma a stálo to asi 800 kč. HRůzná cena.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Kriss píše:Jo měl jsem stejny problem, taky jsem musel onu hadičku vyměnít. Ale prodává se to jenom v sáčku s dal?íma vecma a stálo to asi 800 kč. HRůzná cena.
Viděl jsem i levněj?í hadičky :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

kontrolka by mela casem zhasnout sama, pripadne jde vyresetovat odpojenim baterky. Vyhozeny penize kvuly tomu chodit do servisu.
GP 1.4 Tjet
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

tkupilik píše:kontrolka by mela casem zhasnout sama, pripadne jde vyresetovat odpojenim baterky. Vyhozeny penize kvuly tomu chodit do servisu.
baterka bola odpojena cca 20 min a nepomohlo...dnes idem objednat tu hadicku tak pojdem puntikom a vyskusam...ak neide v nudzovom rezime, tak este pockam nejaky cas ci nezhasne a snad do vtedy rozchodim aj ecuscan a zmazem doma :lol:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

Kriss píše:Jo měl jsem stejny problem, taky jsem musel onu hadičku vyměnít. Ale prodává se to jenom v sáčku s dal?íma vecma a stálo to asi 800 kč. HRůzná cena.
Tak mal si pravdu...bol som vo fiate a ta hadicka sa samostatne nepredava, len v nejako sete, v ktorom su 2 plastove spony na kable a nejake skrutky, ktore s danou hadickou nemaju absolutne nic spolocne a cena bola 28? ... tak som sa na to vykaslal...mam doma speciallnu hlinikovu pasku na vzduchotechniku, tak nou obalim ti hadicku a ked znova praskne tak ju znova olepim... za tyh 28? som si radsej objednal nove sviecky :D
PS: tkupilik mal tiez pravdu...sice odpojenie baterie nepomohlo, ale ked som puntika trosku prevetral po vypadovke, ta po dalsom nastartovani uz kontrolka zhasla a vsetko je tak ako ma bit...vsetkym dik za rady :wink:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
CUBE
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:39

Otáčky a pískanie

Příspěvek od CUBE »

Ahojte.Mám následovny problém a potreboval by som radu.Dnes som si všimol, že pri vyradení z hociktorého prevodového stupňa mi otáčkomer padne na 900 otáčok následne skočí na 1500 a potom zasa padne na 900...to je vec ktorá by ma možno ani tak netrápila, ale dnes pri podradení z 3ky na 2ku a následovno akcelerovaní mi začalo niečo pískať tak som sa zlakol a ihneď ubral plyn a zvuk ako keby spadal zarovno otáčok až to prestalo :( Zaujimavé je to že potom ke´d som motor skúsil vytočiť tak do cca 3000 až 5000 otáčok to už nerobilo.Pravda je aj tá že nenakladám tomu motoru a točím ho maximálne do nejakých 3000 vždy...nie viac.Mám 1.4 16v Starjet...neviete niekto čo by to mohlo byť za problém ? Ďakujem moc.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky a pískanie

Příspěvek od 1nekros1 »

Tie otacky to je normalne
Piska to furt? Nech ti niekto popridava plyn ci to robi aj na volnobehu.bez prevodoveho
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
CUBE
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:39

Re: Chod motoru

Příspěvek od CUBE »

To pískanie je počuť skôr vždy keď pustím plyn, alebo keď sa motor pohybuje pri rýchlosti v rozmedzí 30-40 km pri otáčkach 2500...ale možno je to len banalita, ale keď ja som hrozne na všetko citlivý a je to moje prvé auto no :wink:
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

Odkial si mozme to porovnat
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od Kolacok »

To, ze otacky padnu dole nasledne hore a hned dole znamena, ze riadiaca jednotka sa snazi zabranit zdochnutiu motora. Tzn. najcastejsia pricina moze byt zanesena vaha vzduchu, tu treba zacat, dalsi bod je napojit na diagnostiku a pozriet, ci RJ neobsahuje nejake chybove kody a tiez pozriet, ake hodnoty davaju snimace na volnobehu a pri otackach.
Niektore snimace o konci svojej pute nedavaju jasny signal, ale da sa to vycitat, pokial generuju signal odchyleny od normalu. Sposobuju tym chaoticky chod motora.
Piskanie bude najskor asi klinovy remen. Treba otvorit kapotu a niekto prida plyn a treba pozerat. Nie je tam viacmenej nic ine, co by mohlo piskat, jedine este niektora kladka. Jedine este diera na privode vzduchu (prasknuta hadica sania a pod.)
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

Mal som 2 16v grande punta a obe robili to iste s tymi volnobeznymi otackami od novoty. Takze to je ok na tomto mne to robi uz 150000km a no problem s tym.to chyba nieje. Robi to aj pezot tiez aj citron.

Ked mi napise odkial je a budem mat cestu okolo mu to mozem na diag. dat.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
CUBE
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:39

Re: Chod motoru

Příspěvek od CUBE »

Som z Ilavy...TN okres...no na dagnostike som to nemal, ale asi by to nebolo odveci skusit.Dakujem za rady.... ;-)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

CUBE píše:Som z Ilavy...TN okres...no na dagnostike som to nemal, ale asi by to nebolo odveci skusit.Dakujem za rady.... ;-)
no tam teraz nemam naplane ist ... asi ale do piestan alebo v tt ak by si bol ..
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od Kolacok »

Take spravanie mi pride divne. Robi to nasa Marea, rovnako aj s inymi srandickami s otackami, ale tam je problem so svieckami/zapalovacimi kablami, ktore to sposobuju, nehovoriac o zlom tesneni hlavy motora, kde som naposledy nasiel uz aj problem s vodou v oleji (pena).
Benzinova Astra 1.4 take nieco nerobi, ani ine benzinaky, ktore som soferoval.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

Pojazdi na euro 4 a 5 a variabilnu vacku. A proste 208 aj starjet to robia
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět