Chod motoru

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
martykiter
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 18, 2009 11:47

Chod motoru

Příspěvek od martykiter »

Ahoj uz nejakou dobu mam problem s nepravidelnym chodem motoru hned po startu, dela to cca 2 krat tydne ale take treba vubec... vzdy jen rano po nocnim stani v garazi. Nastartuju a motor se zacne jako dusit klepat ale po 2 vterinach se zvisi otacky na 1700 a hned to prestane a je po problemu jinak behem dne to uz nikdy nedela...svicky mam nove a vzd.filtr take. jinak ma 1.2 jeden z prvnich modelu
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: nepravidelny chod motoru

Příspěvek od Jarouš »

martykiter píše:Ahoj uz nejakou dobu mam problem s nepravidelnym chodem motoru hned po startu, dela to cca 2 krat tydne ale take treba vubec... vzdy jen rano po nocnim stani v garazi. Nastartuju a motor se zacne jako dusit klepat ale po 2 vterinach se zvisi otacky na 1700 a hned to prestane a je po problemu jinak behem dne to uz nikdy nedela...svicky mam nove a vzd.filtr take. jinak ma 1.2 jeden z prvnich modelu
:arrow: Fiat service :arrow: diagnostika (bude to nějaké z čidel)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
martykiter
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 18, 2009 11:47

Příspěvek od martykiter »

jasny no...mam kamose diagnostika ale v mercedesu a ten rikal ze se tam nejspis nic neukaze ze by to museli mit napojene pri tom startu, ale kdyz to vzdycky prestane tak se mi nechce platit fiatu...v zaruce to uz nemam :?
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

martykiter píše:jasny no...mam kamose diagnostika ale v mercedesu a ten rikal ze se tam nejspis nic neukaze ze by to museli mit napojene pri tom startu, ale kdyz to vzdycky prestane tak se mi nechce platit fiatu...v zaruce to uz nemam :?
..kdy? se ti nechce platit a v?dycky to přestane, tak v čem je problém??? :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
martykiter
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 18, 2009 11:47

Příspěvek od martykiter »

no asi v nicem kdyz se to bude zhorsovat tak tam hned pujdu...jen mam trochu strach abych neco nezanedbal a pak nezaplatil 3krat vic :? ale kdyz to jede tak to asi nic nebude :)
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

martykiter píše:no asi v nicem kdyz se to bude zhorsovat tak tam hned pujdu...jen mam trochu strach abych neco nezanedbal a pak nezaplatil 3krat vic :? ale kdyz to jede tak to asi nic nebude :)
Bol si to nejako riesit v servise? Zacalo to totiz robit aj mne. Este k tomu mi zacalo aj nejako povrzgavat, resp. vibrovat ked otacam volantom. Nestava sa to len ked stojim ale aj pocas pomalej jazdy.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

matus píše:
martykiter píše:no asi v nicem kdyz se to bude zhorsovat tak tam hned pujdu...jen mam trochu strach abych neco nezanedbal a pak nezaplatil 3krat vic :? ale kdyz to jede tak to asi nic nebude :)
Bol si to nejako riesit v servise? Zacalo to totiz robit aj mne. Este k tomu mi zacalo aj nejako povrzgavat, resp. vibrovat ked otacam volantom. Nestava sa to len ked stojim ale aj pocas pomalej jazdy.
Tak to povrzávání ve volantu znám bude se to zhor?ovat a řízení se stane přeposilovaným.
V servisu na?těstí je?tě v záruce mi měnili celý posilovač řízení pod volantem.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Jirka píše:
matus píše:
martykiter píše:no asi v nicem kdyz se to bude zhorsovat tak tam hned pujdu...jen mam trochu strach abych neco nezanedbal a pak nezaplatil 3krat vic :? ale kdyz to jede tak to asi nic nebude :)
Bol si to nejako riesit v servise? Zacalo to totiz robit aj mne. Este k tomu mi zacalo aj nejako povrzgavat, resp. vibrovat ked otacam volantom. Nestava sa to len ked stojim ale aj pocas pomalej jazdy.
Tak to povrzávání ve volantu znám bude se to zhor?ovat a řízení se stane přeposilovaným.
V servisu na?těstí je?tě v záruce mi měnili celý posilovač řízení pod volantem.
Je známo, ?e první série měly problém se sloupkem řízení, byla to výrobní vada. Neví?, do kdy ten problém přetrvával, ne? to začali odstraňovat u? ve fabrice?
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Tak to povrzávání ve volantu znám bude se to zhor?ovat a řízení se stane přeposilovaným.
V servisu na?těstí je?tě v záruce mi měnili celý posilovač řízení pod volantem.
To ani nesranduj s tou vymenou posilovaca. Auto uz nieje v zaruke a predpokladam cenu opravy tak 830?. To aby som zacal setrit. :cry:
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ten vadný sloupek jak se ptá? nemá s povrzávánim posilovače řízení nic společného, vadný sloupek vydával jen kovová klapnutí kdy? se přecházelo z jednoho rejdu do druhého, někde na foru byli fota.
Jen tak mimochodem ten posilovač řízení stoji 25tis. kč :cry:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
martykiter
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 18, 2009 11:47

Příspěvek od martykiter »

2 jirka ahoj nic sem v servise neresil...v zaruce to nemam tak budu doufat ze se to nebude zhorsovat :?
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Re: nepravidelny chod motoru

Příspěvek od dony »

martykiter píše:Ahoj uz nejakou dobu mam problem s nepravidelnym chodem motoru hned po startu, dela to cca 2 krat tydne ale take treba vubec... vzdy jen rano po nocnim stani v garazi. Nastartuju a motor se zacne jako dusit klepat ale po 2 vterinach se zvisi otacky na 1700 a hned to prestane a je po problemu jinak behem dne to uz nikdy nedela...svicky mam nove a vzd.filtr take. jinak ma 1.2 jeden z prvnich modelu

... tohle znám - změň benzinku a bude klid :arrow:
Obrázek
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny chod motoru

Příspěvek od matus »

dony píše: ... tohle znám - změň benzinku a bude klid :arrow:
No neviem, predposlednu nadrz som tankoval na Lukoil. Vtedy to zacalo pokial si dobre pamatam. Poslednu na Shell a aj tak mi to spravilo 2x. Uvidime ako sa to bude dalej spravat, zajtra dam zasa Shell.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

nechapem preco vela ludi si doslova NASTI do nadrze a potom sa cuduje ze im to nejde uz som to sem pisal x krat ale ludia su nepoucitelny radsej si natankuje plnu nadrz o 8 korun lacnejsie a do..be auto ... ale sak to je kazdeho osobna vec ze...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Panove jak vam to startuje ted v tech mrazech? Moje 1.2 pri -13°C vetsinou az na druhy pokus, kdyz treba auto stoji 12 hodin.
Obrázek
Odpovědět