Chod motoru

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Chod motoru

Příspěvek od Jarous1 »

Můj Starjet to nedělá, podle mě to normální není.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Chod motoru

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:Pojazdi na euro 4 a 5 a variabilnu vacku. A proste 208 aj starjet to robia

nevím, co s tím má co dělat euro norma, ale mám další dvě dvouvačkové auta s proměnným časováním + grande, kde je časovač vačky taky a ani jedno to nikdy nedělalo. Normální to určitě není. Je problém asi s ovládáním klapky, případně je zasraná nebo fixluje nějaké čidlo (snímač otáček, polohy kliky nebo vaček). Mazat na diagnostiku, pak můžeme rozumovat. 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

Mal som fungel nove s 0km 3auta a vsetky 3 to robili.
2xgp starjet a 208 1.2vti. A nech to robi mne to niak neprekaza. Nerobi to ziadnu chybu takze u mna ok :-)
Na gp som dal 174000km a robi to furt a co. A pezot detto. Ten mal este aj mobilnu diagnostiku napojenu a bez chyby tiez.
Ked chce nech to riesi ( podla mna to niako nevyriesi)Mne to je jedno pokial mi to tak pojde dalsich 150000 tak ako doteraz.

Jarous1 natoc mi video ako sa rozbehnes 1-2-3-4 chod asi 30sekund na 4 rke a vyrad.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Chod motoru

Příspěvek od Jarouš »

Pokud myslíš, to jak vyskočí otáčky, když s vyřazením dojíždíš (třeba) ke křižovatce, nebo po vyšlápnutí spojky zůstanou někdy "viset", tak to dělá spínač brzdového nebo spojkového pedálu. Taky mi to skoro od novoty občas udělalo a sem tam se na diagnostice objevilo "nesoulad mezi polohou plynového pedálu a brzdy" (nebo tak nějak) a po výměně spínače brzdy je klid.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
CUBE
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:39

Re: Chod motoru

Příspěvek od CUBE »

po dlhom čase som sa tu konečne dostal, lebo akosi nebolo kedy, ale odvtedy som to riešiel aj s nejakými ľuďmi čo majú podobné autá a s nejakými mechanikmi a povedali mi, že aby som sa toho nebál, že po naštartovaní to robí automatický sytič no a tie otáčky pri vyradení môže byť vec elektroniky, ktorá si to kontroluje...nakoľko som totálny laik v autách tak nebudem tu písať čo to robí a že je to toto a hento, lebo viem o tom prd, ale keď budú nejaké zvyšné peniaze, tak skočím na diagnostiku, ale zatiaľ jazdím a nemám s tým problém, takže uvidíme časom....veľa ľudí aj povedalo že motor beží perfektne a že aby som to moc neriešil...keď zistím nejaké ďalšie info či to bola nejaká chyba, alebo nie isto vám dám vedieť :) zatiaľ ďakujem za ohlasy a reakcie ;)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chod motoru

Příspěvek od 1nekros1 »

Vidis vravim. A tu diagno ti spravim ak chves hocijedy ked budes cez vikend v tt alebo inak v nz.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět