Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

ano na tom plaste je hrdo napisane made in poland :-) to ma ani nenapadlo ze to je taky HOVNOPLAST.
kazdopadne potrebujem novy.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

no co pani nikto nic? vo fiate to stoji 180 euro skoro som na ryt padol ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
radek brno
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 25, 2013 12:17

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od radek brno »

nanytuj nerez a celej spodek airboxu napatlej motorovym lepidlem od soudalu me to tak funguje uz nekolik let a supr
radek brno
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 25, 2013 12:17

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od radek brno »

GASKET SEAL TMEL NA MOTORY
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

pani mam problem a chcem sa vas spytat ze co by ste poradili. po vymene tesnenia pod hlavou sa mi objavuje stale problem s tym ze auto ide ako traktor a pise misfire a chybu na valci 3. p0300 a p0303.
ked autu dvihnem otacky nad 2000 auto ide krasne plynule bez zachvevu ci trhnutia. sviecky sa davali nove. predtym tiez auto islo bez tejto chyby. jazdim teraz iba cisto na benzin.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

zdar, asi bych zacal kompresnim testem zda neco nepodelali pri rozborce motoru. Pak prohazet civky / vstrikovace mezi valcema, jestli mas v supliku starej map (mam levnej map facet kterej stoji za prd, ale na vylucovani problemu s mapem se hodi paradne), tak ho tam taky skusit strcit a tim vyloucit ze rizeni motoru je nacnute. Koukni se po vacum leaku u valce 3 - priruba sani na motoru a okrouzek vstrikovace / lpg tryska.
Navic pokud to nedelal fiat servis, tak mohli i podelat casovani rozvodu, overil bych to po nich. Do motoru staci hodit stejne dlouhe trny a nastavit valce do roviny a pak je potreba pripravky na vacky, idealne mit sadu... viz obrazky jak to vypada

btw jakej byl dovod ze to menili?
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

no fuha vyskusam to poprehadzovat na zaciatok. na ostatnenemam veci.kompresia je na chlp rovnaka. map blbne niekedy som objednal noby lebo ked som to kukal minuly tyzden tak bolo -18 v sacom potrubi
daval som to robit koli tomu ze olej tlacilo do vody.

no vymenil som cievky odpojil zapojil bateriu kaslalo kaslalo par krat zdochlo a teraz ked sa zohrialo to ide na pocudovanie. uvidim
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od vodopadek »

zdravim vsechny, jsem tu novej. Koukal jsem ze tu moc aktivnich neni tak se zeptam tady: koupil jsem grande punto 1.4 8V, chtel jsem se kouknout na olejove vicko, ale jaksi mi nejde vysroubovat. pri toceni na obe strany, jenom cvaka a drzi jak pribity, je citit zevnitr jakoby odpor nejaky pruzinky.. poradi nekdo jak ho dostat ven? koupim pripadne nove ale rad bych vyndal to stare :-) Diky za informace pripadne i pres SZ.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

odtahuje sa to dolava a vnom nieje ziadna pohybliva vec je to len cisto zatka nasrobivana.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od vodopadek »

hm tak to mam nejaky spesl vicko :-) ja kdyz sroubuju doleva tak tocim jen vrsek a ten cvaka, jako to delaji nektery vicka nadrzi kdyz dotahnes, tak pak cvakaji abys se nepretocil zavit tak presne to mi dela vicko.. co jsem koukal po netu na obrazky ta vypada stejne jako to co se prodava (cerne se zlutymi symboly oleje a merky ve vane).. zatim nemam sajn jak to dostat ven :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik--- vsetko co si pisal som poprehadzoval a nic sa nestalo stale rovnaky problem. sere ma na tom to ze nie vzdy to robi. nekedy to ide krasne 1, 2 dni a nekedy to robi tu chybu aj 3 dni po sebe. nechapem co to je. stale to robi na rovnakom valci kompresia aj za studena aj za tepla rovnaka s ostatnimi valcami. aj ten snimac map som vymenil.keby bolo zle to casovanie ventilou tak by to robiloo stale nie iba obcas?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

netusim jak se chova motor s rozjebanyma rozvodama, nikdy sem to tak nepodelal :) Ale pokud to fungovalo, pak nekdo sundaval hlavu a pak uz to nefungovalo, tak bych je podezrival, zvlast kdyz nevis jak to delali.
Ono zalezi jak je zrovna teplo kdyz to startujes, pokazde to muze byt trochu jinak. Co jsi psal, tak vypada, ze jsi vyradil vse ostatni...
Tuhle sadu jsem poridil, s tou to jde nastavit / zkontrolovat
http://www.mojedilna.cz/Aretace-motoru- ... V-d674.htm
Jeste tam je jeden spek, na remenici rozvodoveho remene na klice je aretacni pin pro remenici alternatoru se zoubkama pro snimac klikovky (ckp senzor)... tenhle pin jsem strihnul a to ma vliv na predstih, mel jsem problemy pri startovani... snizi se predstih o 4 stupne jak se to tam protoci a to na tjetu bylo moc :( Zkontroluj zda tam ten pin mas, je fakt snadne ho strihnout a pak se rozhodi casovani predstihu.

Nemuze to delat jako blbost typu pul roku stary benzin (nebo jinak spatny) v nadrzi? Ja jsem ho tam jednou vozil takhle dlouho, protoze jsem neprozirave natankoval plnou a po pul roce to zaclo zlobit...

Edit:
Jeste ten vacum leak, pokud v servisu nedali novy tesneni pod sani, muze si to prisavat u jednoho valce a ten to pak muze jedinej delat misfire.. zkontroluj fuel trimy pri volnobehu zda jsou kolem 0, tam se vacum leak projevi nejvic. Tohle je prave naprd kdyz nevis co tam delali, tak se spatne odhaduje co tam podelali :(
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

spozoroval som ze predstih skace s plusu do minusu stale. a kde je ten pin na ten predstih?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

to, ze skace je OK, udrzuje se tim volnobeh. Jde o to, ze kdyz se ta remenice protoci, ECU motoru si mysli ze ma predstih 10 stupnu a v realu ma treba jen 6. Nezda se to, ale je to dost, kolem -5 stupnu zacina hranice kdy motor neudrzi otacky a chcipne.
Diky ekologii se hned po startu jede s predstihem dolu co to jde - ohrava se tim katalyzator.

To je ta remenice s pinem
Obrázek

Pin tam priblizne takhle kouka kdyz je to komplet s remenici na prislusenstvi
Obrázek
GP 1.4 Tjet
Petazxr
kolemjdoucí
Příspěvky: 25
Registrován: pát zář 11, 2015 17:27

Re: Motor 1,4 16V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Petazxr »

Delal jste nekdo repas variatoru vacky?zaclo me obcas pri startu auto vydavat chrcivej zvuk kterej po chvili ustane,tak mam podezreni na variator.diky
Odpovědět