Motorový olej

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
tomisoft
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 08, 2009 13:36
Bydliště: ?urany

Motorový olej

Příspěvek od tomisoft »

Cavte. Najazdil som prvych 4000km a vsimol som si ze mi to zhltlo trosku oleja. Potreboval by som trochu doliat ale nerad by som s tym isiel do fiatu (na nete sa da urcite ten olej kupit lacnejsie). V prispevkoch som sa docital ze by to mal byt Selenia K 5w-40. Len som sa nedocital ze aky mal ten chalan co to pisal motor.
Dava sa tento olej do 1,2ky?
Diki
Grande Punto Dynamic 5D 1,2 Red Bolero
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

s tou cenou je to o?emetný...taky jsem si myslel, ?e u?etřím (u dieselu je náplň oleje 5l, tak?e docela dost), ale zjistil jsem, ?e sudovej olej co berou servisy ve velkým je od litru levněj?í. Aleaspoň v mém případě.
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od Teddy86 »

tomisoft píše:Cavte. Najazdil som prvych 4000km a vsimol som si ze mi to zhltlo trosku oleja. Potreboval by som trochu doliat ale nerad by som s tym isiel do fiatu (na nete sa da urcite ten olej kupit lacnejsie). V prispevkoch som sa docital ze by to mal byt Selenia K 5w-40. Len som sa nedocital ze aky mal ten chalan co to pisal motor.
Dava sa tento olej do 1,2ky?
Diki
Jo je to 5w-40 i do 1,2.
Obrázek
Bajtu
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 25, 2008 18:03
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od Bajtu »

tomisoft píše:Cavte. Najazdil som prvych 4000km a vsimol som si ze mi to zhltlo trosku oleja. Potreboval by som trochu doliat ale nerad by som s tym isiel do fiatu (na nete sa da urcite ten olej kupit lacnejsie). V prispevkoch som sa docital ze by to mal byt Selenia K 5w-40. Len som sa nedocital ze aky mal ten chalan co to pisal motor.
Dava sa tento olej do 1,2ky?
Diki
V tomto motoru je origo 2,6l oleje SELENIA K (5W/40) plná syntetika.Na netu se dá koupit 1l za 350,- Kč.Nechal jsem si udělat výměnu ve značkovém servisu (Nordex Havířov) kde mi naúčtovali 500,-Kč za litr a tři litry.Tak ?e i s filtrem a prací 2200,-Kč.Kdy? jedno deci u nich stojí 50,-Kč ,tak mně s přehledem obrali o 200,-Kč,jeliko? mi zaúčtovali tři litry.Tak se vydělává v době krize.Moje rada,objednej po netu a doplň si sám.
Milan, GP - 1.2 Active, Octavia 1.6/74Kw
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od Jarouš »

Bajtu píše:
tomisoft píše:Cavte. Najazdil som prvych 4000km a vsimol som si ze mi to zhltlo trosku oleja. Potreboval by som trochu doliat ale nerad by som s tym isiel do fiatu (na nete sa da urcite ten olej kupit lacnejsie). V prispevkoch som sa docital ze by to mal byt Selenia K 5w-40. Len som sa nedocital ze aky mal ten chalan co to pisal motor.
Dava sa tento olej do 1,2ky?
Diki
V tomto motoru je origo 2,6l oleje SELENIA K (5W/40) plná syntetika.Na netu se dá koupit 1l za 350,- Kč.Nechal jsem si udělat výměnu ve značkovém servisu (Nordex Havířov) kde mi naúčtovali 500,-Kč za litr a tři litry.Tak ?e i s filtrem a prací 2200,-Kč.Kdy? jedno deci u nich stojí 50,-Kč ,tak mně s přehledem obrali o 200,-Kč,jeliko? mi zaúčtovali tři litry.Tak se vydělává v době krize.Moje rada,objednej po netu a doplň si sám.
Moje rada zní: pokud to má? na měrce od poloviny nahoru, tak nedolívej nic. Je to zbytečné. Ka?dý motor má "svou" stálou hladinu oleje a to co dolije? a? po vrch stejně se?ere během chvilky a pak u? dr?í.

Jinak výrazně doporučuju přečíst návod k autu, o oleji tam na 100% pí?ou :wink:

Tommy: LOCK? :)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

a ked uz tak tomy zastav sa u mna ja ho mam doma a momontalne ho nepotrebujem pretoze uz punto neniiiiii
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
vlaTTko
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 22, 2008 22:34

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od vlaTTko »

tomisoft píše:Cavte. Najazdil som prvych 4000km a vsimol som si ze mi to zhltlo trosku oleja. Potreboval by som trochu doliat ale nerad by som s tym isiel do fiatu (na nete sa da urcite ten olej kupit lacnejsie). V prispevkoch som sa docital ze by to mal byt Selenia K 5w-40. Len som sa nedocital ze aky mal ten chalan co to pisal motor.
Dava sa tento olej do 1,2ky?
Diki
V Kosiciach je selenia K 5w40 v AUTO-DOT za 360 SK liter cize 12 ojro

bol som po 2 rokoch na vymenu, vsetok material som mal vlastny, platil som iba za robotu a to konkretne 60 ojro
material olej, brzdova, sviecky, vzdux filter, olej. filter, pelovy filter.

PS: material ma stal priemerne o 50% menej ako v servise
este som nechal [v zaruke] vymenit zadne klucky, vrelo doporucujem, nove su o poznanie lepsie :D
__________________________
GP 1.2 Dynamic, 5d, Crossover
Pajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 40
Registrován: čtv bře 27, 2008 16:14
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od Pajan »

Bajtu píše:
tomisoft píše:Cavte. Najazdil som prvych 4000km a vsimol som si ze mi to zhltlo trosku oleja. Potreboval by som trochu doliat ale nerad by som s tym isiel do fiatu (na nete sa da urcite ten olej kupit lacnejsie). V prispevkoch som sa docital ze by to mal byt Selenia K 5w-40. Len som sa nedocital ze aky mal ten chalan co to pisal motor.
Dava sa tento olej do 1,2ky?
Diki
V tomto motoru je origo 2,6l oleje SELENIA K (5W/40) plná syntetika.Na netu se dá koupit 1l za 350,- Kč.Nechal jsem si udělat výměnu ve značkovém servisu (Nordex Havířov) kde mi naúčtovali 500,-Kč za litr a tři litry.Tak ?e i s filtrem a prací 2200,-Kč.Kdy? jedno deci u nich stojí 50,-Kč ,tak mně s přehledem obrali o 200,-Kč,jeliko? mi zaúčtovali tři litry.Tak se vydělává v době krize.Moje rada,objednej po netu a doplň si sám.
Ty nejsi registrovaný na FIAT PEOPLE, jestli ano tak si měl dostat 1l oleje do ruky, nebo cenu 1l odečíst, a si na internetové ceně a ani to nebolelo.
GP 1.2 DYNAMIC 5dv. Modrá New Orleans, int.modrý inox. (Borůvka)
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

pajan
Ty nejsi registrovaný na FIAT PEOPLE, jestli ano tak si měl dostat 1l oleje do ruky, nebo cenu 1l odečíst, a si na internetové ceně a ani to nebolelo.
Odkiaž má? túto informáciu. Nikde som sa k nej nedopátral a teraz idem na výmenu oleja.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Já mám v servisce napsaný olej 10 W 40 tak jsem do toho servisu volal co tam mám dolít (taky mi chybělo)tak řekli ?e 5W40 a při garančce se nalije 10 W 40 tak nevím........ :(
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

milhaus píše:Já mám v servisce napsaný olej 10 W 40 tak jsem do toho servisu volal co tam mám dolít (taky mi chybělo)tak řekli ?e 5W40 a při garančce se nalije 10 W 40 tak nevím........ :(
Podel pokynu výrobce tam patří 5W40, ale pokud to dosud pořád jezdilo na 10W40, tak u? bych to nechal při tom. Různé viskozitní třídy (např. 5W40 a 10W 40) se NEMÍCHAJÍ !!!
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

To je mi jasný jsem vuučený "mecho?" ale kdy? to řekl servisman....do výměny mi chybí pár kilometrů tak tam asi dám 10W40 kdy? to na to jezdilo celou dobu.Nebo rad?i ne??
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

milhaus píše:To je mi jasný jsem vuučený "mecho?" ale kdy? to řekl servisman....do výměny mi chybí pár kilometrů tak tam asi dám 10W40 kdy? to na to jezdilo celou dobu.Nebo rad?i ne??
základní pravidlo č. 1: nikdy nevěř servismanům.... :D

já bych ve tvém případě dal 10W40.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Jj snad se tam něco nepos.... ale spotřeba se mi dr?í na 5,8 tak je to doufám v poho.Dík :)
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od mosto »

vlaTTko píše: V Kosiciach je selenia K 5w40 v AUTO-DOT za 360 SK liter cize 12 ojro

bol som po 2 rokoch na vymenu, vsetok material som mal vlastny, platil som iba za robotu a to konkretne 60 ojro
material olej, brzdova, sviecky, vzdux filter, olej. filter, pelovy filter.

PS: material ma stal priemerne o 50% menej ako v servise
este som nechal [v zaruke] vymenit zadne klucky, vrelo doporucujem, nove su o poznanie lepsie :D
nemal si problem,ze si doniesol vlastny material?kamarat bol na 1.zarucnej prehliadke s GP mal ho rok a nabehanych 11000km...volal do servisu v lovinobani,kde sme auta kupovali,ze ci si moze doniest vlastny novy v origo baleni olej a omnoho lacnejsi...dostal odpoved,ze pokial si donesie vlastny,zapisu mu to do servisnej knizky a tym padom straca zaruku...a este co ma najviac dozralo,dali mu tam 10w40...ze vraj pokial ma tak malo nabehane,tak ze mu staci 10w...je toto normalny pristup :?:
pytam sa,lebo aj mna caka v marci 1.serviska a nerad by som bol,keby mi tam naliali miesto 5w- 10w
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Odpovědět