Chladič a chlazení (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
pepa
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 15, 2009 20:24

Chladič a chlazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od pepa »

Mam punto grande1.3 multijet. Auto ma 2500km. Ked je vonku okolo 0 tak na nahriatie motora treba prejst okolo20km. Vofite mi povedali ze u tohto motora je to noralne no mne sa to nezda lebo auto ma aj velku spotre bu oklo 7l :wink:
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Re: chladenie

Příspěvek od libor »

pepa píše:Mam punto grande1.3 multijet. Auto ma 2500km. Ked je vonku okolo 0 tak na nahriatie motora treba prejst okolo20km. Vofite mi povedali ze u tohto motora je to noralne no mne sa to nezda lebo auto ma aj velku spotre bu oklo 7l :wink:
Zahřátí motoru trvá o něco déle ne? u benzínu ale 20km při 0teplotě je dost.Mě to trvá tak 10km a spotřebu v zimě mám něco kolem 6,5 l
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Punto 1.9M-jet, zahřátí těch cca 10 km, spotřebe toto?ná s Liborem, cca 6.5L
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

zahrati cca 8 km a spotreba 8,2 :-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

na plno zahřáté tak 8km a spotřeba ted v zimě 5,7
ale je pravda ?e mám kompletně zakrytovaný motor a před chladičem kus stareho lina
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Jirka píše:na plno zahřáté tak 8km a spotřeba ted v zimě 5,7
ale je pravda ?e mám kompletně zakrytovaný motor a před chladičem kus stareho lina
ako si ho tam strcil? cez úrednu masku? ak ano ako sa dava dole tiez by som chcel nieco dat v zime pred chladic aby to skôr hrialo.
Inak k temetiez mi to do nahriatia trva asi 10 km a nemam ani zakrytovany motor, spotreba v zime 5,5-6,2 l mimo mesto dlhsia trat 4,7 l
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

tirosk píše:
Jirka píše:na plno zahřáté tak 8km a spotřeba ted v zimě 5,7
ale je pravda ?e mám kompletně zakrytovaný motor a před chladičem kus stareho lina
ako si ho tam strcil? cez úrednu masku? ak ano ako sa dava dole tiez by som chcel nieco dat v zime pred chladic aby to skôr hrialo.
Inak k temetiez mi to do nahriatia trva asi 10 km a nemam ani zakrytovany motor, spotreba v zime 5,5-6,2 l mimo mesto dlhsia trat 4,7 l
Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Vyndal jsem horní gril a tou dirou jsem to tam dostal bez problému.
Lino jsem pěkně sruloval potom strčil dovnitř a rozvinul, nahoře jsem ho na ka?dé straně přichytil zdrhovačkou.
Klidně zakrej komplet celej chladič neměj strach ?e se ti to bude hřát(mam vyzkou?ený) to by muselo bejt aspon 15 nad nulou a je?tě jednu výhodu to má chrání? chladiče před solí a sračkama ze silnice.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Davids píše: Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha
Kola.. Ty odpory jsou hrozný převíti.. Věřil bych tomu ?e u tobe to bude hrát roli 0,5-1l oproti 15" 175..
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Honza° píše:
Davids píše: Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha
Kola.. Ty odpory jsou hrozný převíti.. Věřil bych tomu ?e u tobe to bude hrát roli 0,5-1l oproti 15" 175..
Jo to si taky myslim, a je fakt ze tet pres zimu mam poslednich cca 900 km spotrebu 6,6 litru coz v lete nemam ani nahodou :-) tet jezdim na 15" origo kolech.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha[/quote]
Nemá? taky furt zapnutou klimu na automat? to taky dělá hodně a samozřejmě ty kola to pak má? jedno s druhym.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha
Nemá? taky furt zapnutou klimu na automat? to taky dělá hodně a samozřejmě ty kola to pak má? jedno s druhym.[/quote]

Klima při teplotách pod 0°C nejede
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Jirka píše:Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha
Nemá? taky furt zapnutou klimu na automat? to taky dělá hodně a samozřejmě ty kola to pak má? jedno s druhym.
Klima při teplotách pod 0°C nejede[/quote]
No zapinam hned V-MAX a jak to zacne fucet na plno prepnu na ohrev ale kompresor mam vyply,AUTO nezapinam prave k vuli tomu ze by bezela klima. A u mne hodne dela i to, ze jezdim kratke useky si myslim.
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Jarou? píše:
Jirka píše:Nauc me jezdit za 4,7 litru :-) ja kdyz mam 6 tak jsem stastny jak blecha
Nemá? taky furt zapnutou klimu na automat? to taky dělá hodně a samozřejmě ty kola to pak má? jedno s druhym.
Klima při teplotách pod 0°C nejede[/quote]

:lol: che to len lachsiu nohu, pneumatiky mam 15" 175, a mam aj trocha slabsi motor ako ty 55 KW ,, urcite to ide testoval som to viackrat
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Jirka píše:Vyndal jsem horní gril a tou dirou jsem to tam dostal bez problému.
Lino jsem pěkně sruloval potom strčil dovnitř a rozvinul, nahoře jsem ho na ka?dé straně přichytil zdrhovačkou.
Klidně zakrej komplet celej chladič neměj strach ?e se ti to bude hřát(mam vyzkou?ený) to by muselo bejt aspon 15 nad nulou a je?tě jednu výhodu to má chrání? chladiče před solí a sračkama ze silnice.
ako sa dava ten grip dole? su tam nejake sruby alebo len plastove nozicky , nerad by som tam nieco polamal
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
Odpovědět