Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Martin.91
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 22, 2014 10:41

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od Martin.91 »

RJ nejde přehrát v autorizovaném servise. Tak mě odkázali na borce který jednotku kompletně přehraje. A trvá to 2-3dny :(
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od Jirka »

Martin.91 píše:Chtěl jsem to zkusit :)) Nechám to přehrát v autorizovaným servise ať je to 100%. Chtějí za to 500kč. Takže není co řešit... Pro budoucí čipaře: Výkon se zvedne na úkor spotřeby! A kdo tvrdí že ne tak kecá.
Spotřeba ti stoupne jedině v tom případě, že budeš využívat pořád max. výkon, ale pokud zachováš stejný styl jízdy tak spotřeba jde dolů. A ta větší hlučnost je blbost, mě naopak šla hlučnost dolů.
Mám to ze své vlastní zkušenosti mám na autě chip a letos na jaře jsem nechal sowtem odstranit EGR, a spotřeba šla zase dolů.
Teď jezdím za 4,8 včetně dálnice ,kde jedu tachometrových 140km/h.

Taky záleží kdo ti ten chip dělal , mě to dělal Xtuning Velké Meziříčí, samozřejmě mě ty úpravy něco stály.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Martin.91
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 22, 2014 10:41

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od Martin.91 »

Jirko. Tuhle spotřebu mam bez chipu s 1.3 75HP. Možná je to tím ze do toho tankuju jen shell nitro+. Těžko říct... Zkoušel jsi vliv aditiv nebo lepsi nafty na spotřebu? jen tak ze zvědavosti.
Naposledy upravil(a) Buchtič dne stř dub 01, 2015 21:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od Jirka »

Zeptej se kolik bere ta silnější verze co mám já když je bez chipu.
Tady na foru jí nikdo moc nemá,ale u mě v okolí o pár vozech vím s tímhle motorem a ta spotřeba se blíží k 6litrům na 100km.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
HONzDA
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 04, 2014 14:53
Bydliště: Tabor

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od HONzDA »

Jak uz jsem parkat v ruznych tematech naznacil, jsem krapet nespokojeny s odezvou plynoveho pedalu (starjet 1.4 70KW) jak na akcelaraci ci deceleraci. Ted se to krapet zlepsilo (paradoxne ted pomohlo vymenit hoooodne ujezdene svicky= ktere uz meli odtrh 1.6mm na misto doporucenych 0.9mm)
Rozumim tomu ze u atmosfery tezko muzu cekat sebemensi zlepseni vykonovych parametru, ale taknejak doufam ze na ukor emisi,spotreby a zivotnosti by chip mohl byt reseni, pro reakci na plynovy pedal.
Asi si rikam ze je uplne jedno kdo mi to prehraje, potoze nikdo stejne motor na brzde ve vsech rezimech motoru s linearni lambdou neodlazuje (to by nikdo nezaplatil) predstavuju si to ze jen prehraje nejakou univerzani tunigovou mapu pro dany model(ktera nebere v ohled zadne spec. upravy sani ci vyfuk).
Mate nekdo zkusenost prehranim starjet 1.4 70KW??
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od Jirka »

S tímhle konkrétním motorem zkušenost nemám.
Ale zkus Xtuning, ted maj sídlo a brzdu u Jihlavi, jinak upravujou konkrétní mapy motoru a ne žádnej iniverzál soft jak píšeš.
Já to od nich mám včetně vypnutého EGR a mužu říct že super, reakce na plyn téměř okamžitá a spotřeba šla dolů a výkon nahoru.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od tkupilik »

U atmosfery se s chiptuningem nedaji cekat zazraky, spis vubec nic... co tam taky muze tak zmenit... trochu zvednout predstih, ale fiati motory stejne jezdi na hranici klepani (velka komprese a senzor klepani) a kvrdlani s mixem paliva na plny plyn stejne zazraky neudela. Mozna by mohl zlepsit tu odezvu na plyn, ale zrovna na tuhle musi vedet kam sahnout, no a to teda nevim.
Edit: prehrat to nejakou mapou muzes i sam, na ebay se za par kacek prodava kabel a sada map, klicove slovo je MPPS 13.02.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
HONzDA
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 04, 2014 14:53
Bydliště: Tabor

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od HONzDA »

Dikys, MPPS to je ale velice uzitecnej tip :clap Zrejme presne tento kabel mi tu v praci(ACTIA cz) lezi na stole (obcas pouzivam INPA ediabus pro vyvoj BMW diag) Ted teda zbyva jen sehnat ten sw MPPS a vyzkousim to. Koukal jsem bez zvuku (jsem v praci) na nejake youtube videa a tam by me to mohli naucit i pouzivat a nainstalovat. Snad se najde nejaky link pro stahnuti MPPS. a podari se to rozchodit.

Jen jsem videl seznam ECU ktere to pro GP umi a obavam se ze muj starjet tam mozna neni :/ musim overit
Fiat Grande Punto 1.3 JTDM Marelli Multijet 6SF CAN
Fiat Grande Punto 1.2L Marelli 5SF3.M1/M2 CAN
Fiat Grande Punto 1.2L Marelli 5SF8/9 CAN
Fiat Grande Punto 1.4T Bosch ME7.9.10 CAN

Jinak ta reakce na plyn coz se tyce smesy neni dana hlavni AFR mapou ale jinou mapou ("akceleracni pumpa")

Jsou tu nejake konkretni zkusenosti s MPPS?
Naposledy upravil(a) Buchtič dne stř dub 01, 2015 21:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od tkupilik »

Ja jsem to MPPS koupil jen proto abych si fakt potvrdil, ze to neumi vycist ridici jednotku z tjetu (jen zapis) :) A tim jsem s domacim tunenim skoncil. SW se k tomu da stahnout na dealextreme (dx.com), maj to tam v prislusenstvi u toho kabelu. Cinan jeste prodava drazsi kabel za ~2000 penez ktery by mohl umet vycist i tjeta, ale to jsem zatim neresil (tyhle vylomeniny delam na fordu, fiat je delnik).
Ano AFR mapa jen definuje jaky mix jednotka pocita mimo closed loop a to asi nebude mit velky vliv na vykon (spis se zohlednuje namahani katalyzatoru).
Ty mizerne reakce na plyn bych asi hledal v odezve vlastni skrtici klapky na slapani na plynovy pedal. V prechodech je tezke uridit presne mix paliva (chteji to kvuly emisim), takze to bude osetrene tim, ze se udela lina reakce skrtici klapku na pozadavky ridice. Vlastni akceleracni obohaceni neni tak kriticke, ale 'spravne' ostre auto samozrejme da pri seslapnuti motoru napit a je jistota, ze motor vyrazi hned kupredu :)
Tu teorii muzes overit diagnostikou, obyc ecuscan a zalogovat pozici klapky a pedalu plynu zda tam bude videt spozdeni.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
HONzDA
kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 04, 2014 14:53
Bydliště: Tabor

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od HONzDA »

Dneska jsem zkousel ten kabel INPA kabel co na prvni pohled vypada stejne ale bohuzel MPPS ovladace se s nim nekamaradi protoze to ma uplne jiny hw ID. Ale mozna bych si MPPS pro zajimavost mohl zkusit sehnat. Soucasti MPPS je i nejaky 2D nebo 3D editor vsech map. Nebo je to jen prostredek k prehrati od nekho upraveneho souboru?
Naposledy upravil(a) Buchtič dne stř dub 01, 2015 21:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Příspěvek od tkupilik »

MPPS je v podstate cinanem upirateny produkt AMT cartech a je to jen nastroj na prepalovani FLASH pameti jednotek. Nic jineho neumi, u nektereych ECU umi prepocitat checksum. To by ale primarne mel delat nastroj na upravu map jako ECM2001, winols a podobne...
GP 1.4 Tjet
Odpovědět